Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem

Nowotwór pokonał znaną dziennikarkę
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski12.12.2019

Nowotwór w okresie remisji potrafi pozostawać naprawdę długo, jednak gdy ponownie daje o sobie znać, często uderza ze zdwojoną siłą. Niestety uwielbiana polska dziennikarka nie zdołała odeprzeć kolejnego ataku choroby.

Nowotwór potrafi potwornie wyniszczyć ludzkie ciało, a walka z nim może potrwać nawet lata. Każdy pacjent w okresie remisji ma nadzieję, że choroba już nigdy się nie pojawi. Niestety w wielu przypadkach podczas nawrotu guz staje się jeszcze agresywniejszy, co często kończy się zgonem pacjenta.

Niestety taki właśnie los spotkał uwielbianą dziennikarkę Karolinę Rusinowicz, która pracowała w telewizji Biełsat, a także Polskim Radiu. Choć nie urodziła się w naszym kraju, to była z nim niezwykle związana, co doskonale było widać poprzez jej pracę. Dziennikarka zmarła w wieku zaledwie 42 lat.

Nie żyje 36-latka. Do tragedii doszło tuż po porodzieNie żyje 36-latka. Do tragedii doszło tuż po porodzieCzytaj dalej

Nowotwór pokonał Karolinę Rusinowicz

Karolina Rusinowicz urodziła się na Białorusi, ale jej rodzice byli Polakami. To sprawiło, że dziennikarka już od najmłodszych lat czuła się niezwykle związana z Polską, do której na stałe przeprowadziła się w 1996 roku. Początkowo rozpoczęła pracę w białostockiej redakcji Polskiego Radia, gdzie powoli pięła się po szczeblach kariery.
Z czasem zaangażowała się w pracę dla Telewizji Biełsat. Niezwykle zaangażowała się w promocję stacji, w której każdy ją doskonale znał i to właśnie jej przedstawiciele poinformowali o śmierci swojej przyjaciółki.

- Nasza koleżanka odeszła dokładnie dzień po 12. urodzinach Biełsatu. Przez wiele lat organizowała tę imprezę. Zajmowała się promocją stacji, a przedtem pracowała również w polskiej redakcji internetowej kanału - informowała stacja.

- Karolino! Zawsze pozostaniesz w naszym sercu. Twój upór i nadzieja w walce z przeciwnościami losu pozostaną dla nas wielkim przykładem - pisali dziennikarze Telewizji Biełsat.

Jak podaje portal wp.pl, dziennikarka od kilku miesięcy zmagała się z nawrotem choroby nowotworowej, która pierwszy raz dała o sobie znać już o wiele wcześniej. Mimo wyczerpującej walki, Karolina Rusinowicz walczyła i do samego końca miała nadzieję, że uda jej się pokonać chorobę. Niestety ostatecznie guz okazał się silniejszy i pokonał ją 11 grudnia. Całej rodzinie i przyjaciołom Karoliny Rusinowicz składamy najszczersze wyrazy współczucia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Albert Wójcik - przedsiębiorca i twórca inicjatywy STOP Sadystom
  2. Biznesinfo - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  3. Iberion - grupa mediowa przyszłości

Następny artykuł