Nowotwór zabrał wiele polskich gwiazd
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski - 13 Stycznia 2020

Anna Przybylska i Gabriela Kownacka przegrały walkę z nowotworem. Niestety lista ofiar tej choroby wśród polskich gwiazd jest o wiele dłuższa

Nowotwór potrafi postępować naprawdę szybko, a w niektórych przypadkach jego wyleczenie jest prawie niemożliwe. Niestety jest to choroba, która dotyka coraz więcej osób. Wśród polskich gwiazd jest wiele artystów, których nie ma z nami właśnie przez nowotwory.

Nowotwór jest jedną z tych chorób, których obawiamy się najbardziej. Niestety w wielu przypadkach pacjent nie ma zbyt dużych szans na wyzdrowienie nawet przy zastosowaniu nowoczesnych leków. Ma na to wpływ wiele czynników i nawet to, że ktoś ma pieniądze na prywatne leczenie, nie zapewni mu zdrowia.

Wiele polskich i zagranicznych gwiazd musiało w swoim życiu zmagać się z nowotworem. Co gorsze wielu z nich nie ma już wśród nas, a ich odejście było potwornym ciosem nie tylko dla rodziny, ale również fanów, którzy z całej siły wspierali swoich idoli w walce z chorobą.

Prosta herbatka, która pomoże na ból gardła i zapalenie zatok. Każdy sobie poradzi z jej przygotowaniemProsta herbatka, która pomoże na ból gardła i zapalenie zatok. Każdy sobie poradzi z jej przygotowaniemCzytaj dalej

Nowotwór zabrał ich zdecydowanie zbyt wcześnie

Mimo że od śmierci Anny Przybylskiej to wciąż wiele osób nie może pogodzić się z jej odejściem. Aktorka zmagała się z rakiem trzustki, który jest niezwykle niebezpieczny i bardzo szybko daje przerzuty. Niestety pacjenci, u których zostaje zdiagnozowany, nie mają zbyt dużych szans na przeżycie. Annie Przybylskiej nie udało się pokonać choroby i zmarłą w 2014 roku.

Podobny los spotkał również Darię Trafankowską, która również chorowała na raka trzustki. Aktorkę możemy najlepiej kojarzyć z roli siostry oddziałowej w serialu "Na dobre i na złe". Również Gabriela Kownacka, która zagrała między innymi w “Rodzinie zastępczej” przegrała walkę z rakiem. W jej przypadku chodzi dokładniej o raka piersi, który początkowo udało jej się pokonać, ale po kilku latach choroba znowu dała o sobie znać i wróciła ze zdwojoną siłą, pokonując aktorkę w 2010 roku.

Małgorzata Braunek znana jest najbardziej z ról, które pamiętają raczej starsi widzowie. To w końcu ona zagrała w serialu "Lalka", "Dom nad rozlewiskiem" i filmie "Potop". Artystka przeszła trzy operacje i kilka sesji chemioterapii w zaledwie rok od zdiagnozowania u niej złośliwego nowotworu. Niestety mimo heroicznej walki, choroba w końcu wygrała.

Nie można też zapominać o Korze, której odejście było jedną z największych tragedii ostatnich lat w polskim show-biznesie. Wokalistka przez wiele lat zmagała się z rakiem jajnika, który według niej został przeoczony przez lekarzy. Niestety z czasem było już za późno, aby uratować jej życie.

Również piękna piosenkarka i aktorka, Irena Jarocka cierpiała na nowotwór, który w jej przypadku pojawił się w mózgu, a to zawsze jest bardzo zła wiadomość. Operacje na mózgu są niezwykle niebezpieczne, a tego typu nowotwory niezwykle ciężko wyleczyć. Artystka odeszła w 2012 roku. Podobnie jak aktor Maciej Kozłowski, który zmarł 2 lata wcześniej. Kozłowski przez przypadek dowiedział się, że jest zakażony wirusem zapalenia wątroby typu C. Jak podaje portal party.pl, jego walka z chorobą trwała 5 lat. Aktor zmarł w wieku 53 lat na raka wątroby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest wolna, nie współżyła z nikim, a zaszła w ciążę. Przypadek, który zdarza się raz na milion
  2. Julia Wieniawa powiedziała, co uważa o WOŚP. Przy okazji ujawniła historię ze swojego dzieciństwa
  3. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  4. Objawy raka gardła. Łatwo je pomylić ze zwykłym przeziębieniem
  5. Koktajl, który oczyszcza jelita. Najlepiej pić go przed snem
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł