Szkoda, że nie ma ich już z nami. Polskie gwiazdy, które przegrały z nowotworem

Nowotwór zabrał wiele polskich gwiazd
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski14.08.2020

Nowotwór potrafi postępować naprawdę szybko, a w niektórych przypadkach jego wyleczenie jest prawie niemożliwe. Niestety jest to choroba, która dotyka coraz więcej osób. Wśród polskich gwiazd jest wiele artystów, których nie ma z nami właśnie przez nowotwory.

Nowotwór jest jedną z tych chorób, których obawiamy się najbardziej. Niestety w wielu przypadkach pacjent nie ma zbyt dużych szans na wyzdrowienie nawet przy zastosowaniu nowoczesnych leków. Ma na to wpływ wiele czynników i nawet to, że ktoś ma pieniądze na prywatne leczenie, nie zapewni mu zdrowia.

Wiele polskich i zagranicznych gwiazd musiało w swoim życiu zmagać się z nowotworem. Co gorsze wielu z nich nie ma już wśród nas, a ich odejście było potwornym ciosem nie tylko dla rodziny, ale również fanów, którzy z całej siły wspierali swoich idoli w walce z chorobą.

5-latka z urazem i dusznościami trafiła do szpitala. Ojciec nie chciał zgodzić się na leczenie i badania5-latka z urazem i dusznościami trafiła do szpitala. Ojciec nie chciał zgodzić się na leczenie i badaniaCzytaj dalej

Nowotwór zabrał ich zdecydowanie zbyt wcześnie

Mimo że od śmierci Anny Przybylskiej to wciąż wiele osób nie może pogodzić się z jej odejściem. Aktorka zmagała się z rakiem trzustki, który jest niezwykle niebezpieczny i bardzo szybko daje przerzuty. Niestety pacjenci, u których zostaje zdiagnozowany, nie mają zbyt dużych szans na przeżycie. Annie Przybylskiej nie udało się pokonać choroby i zmarłą w 2014 roku.

Podobny los spotkał również Darię Trafankowską, która również chorowała na raka trzustki. Aktorkę możemy najlepiej kojarzyć z roli siostry oddziałowej w serialu "Na dobre i na złe". Również Gabriela Kownacka, która zagrała między innymi w “Rodzinie zastępczej” przegrała walkę z rakiem. W jej przypadku chodzi dokładniej o raka piersi, który początkowo udało jej się pokonać, ale po kilku latach choroba znowu dała o sobie znać i wróciła ze zdwojoną siłą, pokonując aktorkę w 2010 roku.

Małgorzata Braunek znana jest najbardziej z ról, które pamiętają raczej starsi widzowie. To w końcu ona zagrała w serialu "Lalka", "Dom nad rozlewiskiem" i filmie "Potop". Artystka przeszła trzy operacje i kilka sesji chemioterapii w zaledwie rok od zdiagnozowania u niej złośliwego nowotworu. Niestety mimo heroicznej walki, choroba w końcu wygrała.

Nie można też zapominać o Korze, której odejście było jedną z największych tragedii ostatnich lat w polskim show-biznesie. Wokalistka przez wiele lat zmagała się z rakiem jajnika, który według niej został przeoczony przez lekarzy. Niestety z czasem było już za późno, aby uratować jej życie.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające słowa lekarza. Dwa dni przed diagnozą usłyszał, że jest zbyt młody na raka
2. Popularny operator będzie wypłacał rekompensaty. Możliwe, że tobie też się należy

Również piękna piosenkarka i aktorka, Irena Jarocka cierpiała na nowotwór, który w jej przypadku pojawił się w mózgu, a to zawsze jest bardzo zła wiadomość. Operacje na mózgu są niezwykle niebezpieczne, a tego typu nowotwory niezwykle ciężko wyleczyć. Artystka odeszła w 2012 roku. Podobnie jak aktor Maciej Kozłowski, który zmarł 2 lata wcześniej. Kozłowski przez przypadek dowiedział się, że jest zakażony wirusem zapalenia wątroby typu C. Jak podaje portal party.pl, jego walka z chorobą trwała 5 lat. Aktor zmarł w wieku 53 lat na raka wątroby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski ogłosił nagłą rezygnację. Minister Zdrowia właśnie potwierdził
  2. PKO BP z zupełnie nową ofertą. Klienci mają powody do radości
  3. Marian Glinka przez lata był idolem wielu Polaków. Zabrała go podstępna choroba, której nie warto lekceważyć
  4. Był prawdziwym wzorem do naśladowania. Tłumy ludzi na wzruszającym pogrzebie Marcina Kolczyńskiego
  5. Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego
  6. Syn Zenka Martyniuka został porwany dla okupu. Gwiazdor disco polo postanowił go odbić bez pomocy policji

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł