nowotwór leczenie
pixabay.com/Belova59
Autor Natalia Niewczas - 13 Października 2020

Zabijają komórki nowotworu bez leków. Niesamowite odkrycie

Nowotwór złośliwy każdego roku przyczynia się do ok. 8 milionów zgonów. Nad skutecznym remedium na niebezpieczne choroby onkologiczne pracują lekarze z całego świata. Swoim obiecującym medycznym odkryciem postanowili podzielić się specjaliści z Singapuru.

Nowotwór złośliwy stał się obiektem badań naukowców z Nanyang Technological University w Singapurze. Eksperci pracują nad sposobem, dzięki któremu komórki rakowe ulegną zniszczeniu bez pomocy leków. Choć badania wciąż nie wyszły z początkowej fazy, ich wyniki już są obiecujące. Zaobserwowali, że opracowane przez nich nanocząstki niszczą złośliwe komórki na płytce Petriego (szkło laboratoryjne).

Uwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeUwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeCzytaj dalej

W przyszłości może uda się pokonać nowotwór bez leków

Eksperci z Nanyang Technological University zaobserwowali, że opracowane przez nich nanocząstki nie tylko niszczą złośliwe komórki nowotworów w warunkach laboratoryjnych, ale także przyczyniają się do ograniczenia wzrostu guza w przypadku myszy. Wszystko dzięki antynowotworowym nanocząstkom zawierającym aminokwas o nazwie L-fenyloalanina. Gdy złośliwe komórki próbują wchłonąć aminokwas, jednocześnie wchłaniają również destrukcyjną dla nich nanocząstkę.

Jak podaje portal medonet.pl, nanocząstka (Nano-pPAAM) mierzy zaledwie 30 nanometrów i wykazuje zaskakujące właściwości przeciwnowotworowe. Dzięki stymulacji nadmiernej ilości reaktywnych form tlenu prowadzi do obumierania złośliwych komórek, jednocześnie pozostając nieszkodliwa dla tych zdrowych.

Nano-pPAAM w warunkach laboratoryjnych potrafią zniszczyć nawet 80% złośliwych komórek raka piersi czy żołądka i zmniejszyć złośliwego guza zbudowanego z ludzkich komórek nowotworu złośliwego piersi o ponad połowę u myszy. Obecnie naukowcy starają się poprawić efektywność nanocząstek. Odkrycie komentuje jeden z główny autor badania.

Dzisiaj grzeje: 1.Ks. Isakowicz-Zaleski przekazał Polakom ważny apel. Chodzi o 1 listopada
2.Popularna aktorka TVP reklamuje ubrania z Biedronki. Sieć rusza z wyjątkową ofertą na jesień z produktami z wyższej półki
3.Kiedy Polacy mogą się spodziewać szczepionki na koronawirusa? Jest odpowiedź wiceministra

W Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleW Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleCzytaj dalej

- Nasze podejście było niekonwencjonalne, bo polegało na wykorzystaniu nanoczęstek jako leku, a nie nośnika leku. Nano-pPAAM nie musi być aktywowana przez żadne zewnętrzne bodźce. Natomiast aminokwas działa jak „koń trojański”, płaszcz, który ją maskuje. Usuwając lek jako składnik nancząstki, skutecznie uprościliśmy nanomedycynę. Pozwoli to przezwyciężyć liczne przeszkody technologiczne, które utrudniają jej zastosowanie w szpitalach - tłumaczy profesor Dalton Tay.

Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneNowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy mają pewność, gdzie najłatwiej się zarazić. Prawda o otwartych przestrzeniach zdumiewa
  2. NASA: W stronę Ziemi zmierza tajemniczy obiekt. Eksperci osłupieli, nie mogą uwierzyć, czym jest
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Fantastyczne, ekspresowe ciasto z 3 składników. Udaje się za każdym razem

Następny artykuł