Nowotwór w postaci 24-kilogramowego guza
pixabay.com/sasint
Autor Barbara Bujar - 16 Września 2020

Oprócz bólu brzucha, nie miała innych objawów. Z ciała kobiety wyciągnięto gigantyczny guz

Nowotwór, który rozwinął się w organizmie kobiety, nie dawał żadnych objawów poza silnym bólem brzucha. Diagnoza lekarzy była dla niej ogromnym zaskoczeniem. Stan pacjentki był jednak bardzo poważny. Guz, który powstał w jej ciele, ważył aż 24 kilogramy. Specjaliści z Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach podjęli się operacji usunięcia narośli. O pomyślnie zakończonym zabiegu poinformowali w mediach społecznościowych. Wystosowali także apel do wszystkich Polek.

Nowotwór to podstępna choroba, która w niektórych przypadkach przez długi czas nie daje żadnych charakterystycznych objawów. Przekonała się o tym pacjentka, która trafiła do szpitala w Tarnowskich Górach. Kobieta, w której ciele powstał gigantyczny guz, odczuwała jedynie ból brzucha. Narośl okazała się jednak bardzo poważna, a specjaliści okrzyknęli ją jedną z największych, które dotąd zostały usunięte na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w Polsce. Ważyła aż 24 kilogramy.

Nie żyje 17 osób. Ponury raport Ministerstwa ZdrowiaNie żyje 17 osób. Ponury raport Ministerstwa ZdrowiaCzytaj dalej

Nowotwór w postaci gigantycznego guza. Lekarze z Tarnowskich Gór poinformowali o sukcesie zabiegu

Historią pacjentki, która przeszła zabieg usunięcia gigantycznego guza, podzielili się lekarze z Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Okazało się, że kobieta trafiła do nich w sierpniu z powodu silnego bólu brzucha. Zupełnie nie podejrzewała, że diagnozą, którą usłyszy, będzie nowotwór. Po wykonaniu tomografii komputerowej sytuacja była już jednak jasna. Guz najprawdopodobniej wychodził z jajnika. Specjaliści postanowili go usunąć. W trakcie zabiegu nie umieli wyjść ze zdziwienia.

- W trakcie operacji w pełnym znieczuleniu, okazało się, że guz jest olbrzymi. Po usunięciu, jego średnica wynosiła 60 cm, a masa po zważeniu, aż 24 kg. Personel medyczny wykazał się ogromną siłą i precyzją, wydobywając go w całości. Pielęgniarki instrumentariuszki zrobiły wszystko, aby wspomóc lekarzy, a anestezjolodzy, pielęgniarki anestezjologiczne, które nie kryły zaskoczenia rozmiarem zmiany, również stanęli na wysokości zadania i przeprowadzili bezpiecznie pacjentkę przez zabieg - czytamy w oświadczeniu szpitala opublikowanym na Facebooku.

Operacja przebiegła pomyślnie i guz został usunięty w całości. Na szczęście podczas badania histopatologicznego, które wykonał patomorfolog dr n.med Wojciech Zajęcki, okazało się, że nie był złośliwy. Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego dr n.med Adam Tiszler, który brał udział w zabiegu, złożył oficjalne podziękowania całemu zespołowi medycznemu towarzyszącemu mu na sali operacyjnej. W specjalnym apelu zwrócił się także do wszystkich Polek.

Dzisiaj grzeje: 1. "To będzie matka afer, a wy wszyscy będziecie odpowiadać za to przed sądem". Kontrowersyjna ustawa w Sejmie
2.Zwrot akcji w sprawie kontrowersyjnego podatku. Fiskus zmienia zdanie, Polacy mają powody do radości
3. Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Naukowcy przebadali miliony próbek

- Ku przestrodze kobiet, które nie chodzą do ginekologa zalecam, aby co najmniej raz w roku, bez względu na wiek, odwiedziły gabinet ginekologiczny i poddały się badaniu. Jeżeli będą zwlekać, to nie wszystkie, będą miały tyle szczęścia co ta pacjentka. Staramy się ratować zdrowie i życie każdej kobiety, ale One muszą nam dać szansę i przyjść do ginekologa - napisał w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie wydano ostrzeżenie dla części Polaków. Zacznie się już jutro, złe wieści dla urlopowiczów
  2. Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć "UFO". Tysiące nagrań zalało internet [wideo]
  3. Niepokojące objawy u niemowlaka. Nie wolno ich bagatelizować
  4. Ile ofiar koronawirusa nie miało chorób współistniejących. Niepokojące dane
  5. Wykorzystują lukę, aby obejść obostrzenia. Nowe maseczki stają się coraz bardziej popularne
  6. Obłędnie soczyste pierogi z mięsem z rosołu, doskonały pomysł na obiad dla całej rodziny za grosze

Następny artykuł