Naukowcy dowiedli, że post przerywany plus witamina C może być skuteczną kuracją na raka
unsplash/ Science in HD
Autor Aneta Młodawska - 17 Maja 2020

Nadchodzi przełom w leczeniu chorób nowotworowych? Obiecujące wyniki badań nad wykorzystaniem postu i witaminy C

Nowotwór to choroba, z którą żyją miliony pacjentów. Każdego roku z jej powodu umiera ponad 8 milionów osób. Naukowcy, szukając efektywnych metod leczenia nowotworów, dowiedli, że post przerywany plus witamina C może być skutecznym antidotum przeciw chorobie.

Nowotwór to główna przyczyna zgonów na świecie. Pomimo głośnych kampanii społecznych, uświadamiających konieczność przeprowadzania badań profilaktycznych, co roku z powodu chorób nowotworowych umierają miliony pacjentów.


Choć jak dotąd nie wynaleziono skutecznego leku na raka, istnieje pewna terapia, która daje zaskakująco dobre rezultaty. Naukowcy z Uniwersytetu Południowej Kalifornii dokonali bowiem przełomu w leczeniu nowotworów. W swoim badaniu dowiedli, że kuracja polegająca na poście przerywanym z witaminą C może opóźnić rozwój guzów nowotworowych, a nawet powodować cofanie się choroby.

Czynności, od których lepiej nie zaczynać dnia. Potrafią popsuć nam samopoczucie oraz są niekorzystne dla zdrowiaCzynności, od których lepiej nie zaczynać dnia. Potrafią popsuć nam samopoczucie oraz są niekorzystne dla zdrowiaCzytaj dalej


Naukowcy dowiedli, że post przerywany plus witamina C może być skuteczną kuracją na raka


Post przerywany, inaczej naprzemienne posty czy dieta IF (ang. intermittent fasting) to jeden z najlepszych sposobów na utratę wagi, ale też kuracja lecznicza. Naukowcy uważają, że korzystnie wpływa ona na odporność zwłaszcza w stosunku do zakażeń wirusowych, nieswoistego zapalenia jelit i chorób cywilizacyjnych.


Dieta IF polega na wydłużaniu przerw między posiłkami w taki sposób, by każdej doby trwała ona 12-16 godzin. Spożywa się je w czasie tzw. okienka żywieniowego. Jedną z form takiego sposobu żywienia jest dieta 8-godzinna, inną dieta 5:2.


Okazuje się, że przerywany post może pomagać również w zwalczaniu komórek nowotworowych. Badaczom udało się to osiągnąć dzięki połączeniu takiej diety z użyciem witaminy C. Obie metody były ostatnio badane pod kątem skuteczności w opóźnianiu zmian degeneracyjnych w komórkach.


Naukowcy z Uniwersytetu Południowej Kalifornii we współpracy z IFOM Cancer Institute w Mediolanie opublikowali przełomowe badanie, którego wyniki zaprezentowano na łamach pisma „Nature Communications”. Praca udowadnia, że opisana kuracja opóźniała rozwój guzów nowotworowych, a nawet powodowała cofanie się choroby.


Witamina C nie jest w żadnej mierze lekiem na raka, jednak rezultaty ostatnich prac są niezwykle obiecujące. Przy wspomaganiu witaminą C stosowanej tradycyjnie chemioterapii powoduje ona zwiększenie jej skuteczności i ogranicza niekorzystny wpływ na zdrowe komórki organizmu.


Jak podaje portal stronazdrowia.pl, osiągnięcie korzystnego efektu podawania witaminy C było to możliwe wyłącznie dzięki jednoczesnemu zastosowaniu niskokalorycznej diety roślinnej naśladującej post. Jej założeniem jest spożywanie posiłków w większości wegańskich o niskim poziomie białka.

Dzisiaj grzeje: 1.Objawy niedoboru witaminy E. Jej brak odbija się na całym organizmie

2. Na jaw wyszedł jeden z największych sekretów Krzysztofa Rutkowskiego. Do tej pory tylko najbliżsi wiedzieli


Powodem korzystnego wpływu kuracji jest regulacja poziomu żelaza i mechanizmu prowadzącego do wywoływania stresu oksydacyjnego, czyli sytuacji nadprodukcji niszczących komórki wolnych rodników.


Badania wykazały, że prawdopodobnie istnieje całkowicie nietoksyczna kuracja w leczeniu agresywnych zmian rakowych. Autorzy odkrycia podkreślają, że stwarza ona warunki niekorzystne dla komórek nowotworowych, ale wciąż bezpieczne dla tych zdrowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się stanie jak zaczniesz pocierać dywan kapustą? Odkrycie sekretu zdumiewa wielu ludzi
  2. Pod Kościelcem znaleziono ciało kobiety. Dramatyczne szczegóły śmierci
  3. Normy przekroczone ponad 40 razy. Rakotwórcza substancja w kaszach jaglanych
  4. Jeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palce
  5. Przez tydzień piła koktajl z kurkumy. Efekty okazały się powalające
  6. Sprawa majątku Szumowskiego coraz bardziej gorąca. Wniosek wpłynął już do CBA

Następny artykuł