Nowotwór języka
fot. pexels.com/Oleg Magni
Autor Karol Zaborowski - 22 Stycznia 2020

Na jej języku pojawił się niewielki wrzód. Życie 47-latki wisiało na włosku

Nowotwór w swojej początkowej fazie może przypominać bardzo pospolite choroby, przez co może zmylić zarówno pacjenta, jak i lekarza. W tej sytuacji prawie doprowadziło to do tragedii. 47-latka przez ponad rok nie została zdiagnozowana.

Nowotwór może pojawić się na każdej tkance naszego organizmu. Przez co jego wygląd może się znacząco różnić w zależności od konkretnego przypadku. W tej sytuacji 47-latka zauważyła na swoim języku niewielki wrzód, który był zwiastunem bardzo niebezpiecznej choroby. Przez późne rozpoznanie, jej życie zawisło na włosku.

Karen Liesching-Schroder, z Rochford w Anglii widząc pierwsze objawy swojej choroby, początkowo myślała, że nie ma się czym przejmować. O swoje zdrowie zaczęła się martwić w momencie, gdy zmiana nie zniknęła po 18 miesiącach. Wtedy też postanowiła udać się do lekarza, który stwierdził, że na jej języku powstała pleśniawka, którą można wyleczyć przy pomocy antybiotyków.

Rozjaśnia przebarwienia i niweluje zmarszczki. Można ją kupić w każdej aptece za kilka złotychRozjaśnia przebarwienia i niweluje zmarszczki. Można ją kupić w każdej aptece za kilka złotychCzytaj dalej

Nowotwór wyglądał jak zwykła pleśniawka

Karen zastosowała się do zaleceń lekarza i rozpoczęła terapię. Niestety nie odniosła ona żadnych rezultatów, a po upływie kolejnych kilku miesięcy, 47-latka zaczęła odczuwać potworny ból języka. Wtedy też ponownie udała się do szpitala, a diagnoza, którą usłyszała, wywróciła jej życie do góry nogami.

Okazało się, że tajemniczy wrzód, który wyglądał jak zwykła pleśniawka, tak naprawdę był złośliwym nowotworem. Przez fakt, że Karen oraz lekarze zbagatelizowali jego obecność, choroba miała czas na to, żeby się rozwinąć. Niezbędne było przeprowadzenie operacji, w której kobieta straciła część języka. Wszystko po to, aby nowotwór się nie rozprzestrzenił.

Niestety rak zaczął już zajmować kolejne elementy w gardle Karen, a kolejne przerzuty, były tylko kwestią czasu. Lekarze musieli reagować natychmiastowo, aby ratować życie swojej pacjentki. Również gardło 47-latki zostało zoperowane, a jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, po zabiegu kobieta przeszła jeszcze długą radioterapię.

Na szczęście Karen udało się wygrać z chorobą, jednak nie była to prosta walka. Wiele osób nie ma tyle szczęścia co 47-latka, a jej historia pokazuje dobitnie, że nawet niewielkie zmiany w naszym ciele mogą świadczyć o poważnej chorobie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piotr Woźniak-Starak na zdjęciu z młodości. Syn miliarderów na zdjęciu ze światową top-modelką
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Śmiertelnie niebezpieczna choroba staje się coraz powszechniejsza. Eksperci zaobserwowali znaczący wzrost zachorowań
  4. Choroba sprzed lat wróciła. Specjaliści ogłosili epidemię
  5. Kayah jest nieuleczalnie chora. Choroba znacząco wpływa na jej życie
  6. Śmierć uwielbianej gwiazdy disco polo zdruzgotała fanów. Okoliczności były straszne, tajemnicze przyczyny

Następny artykuł