Nowotwór: zbiórka pieniędzy na leczenie Agaty
Facebook_Licytacje_dla_Agaty_Bodakowskiej
Autor Damian Witoń - 25 Marca 2020

Samotna matka walczy z nowotworem. Pilnie potrzebuje pomocy, ponieważ nie stać jej na leczenie

Nowotwór jest straszną chorobą, na którą narażony jest każdy z nas. Kiedy Agata Bodakowska dowiedziała się, że jej organizm zaatakował rak była przerażona. Nie zamierza się jednak poddać, ponieważ samotnie wychowuje córeczkę Zuzię. Nadzieją dla kobiety jest kosztowne leczenie. Obecnie trwa zbiórka środków, które mają pomóc jej wygrać walkę o życie.

Nowotwór jest straszną chorobą, która może dotknąć każdego z nas. Mało jest chyba na świecie ludzi przygotowanych na konfrontację z rakiem. Jego leczenie wymaga ogromnej determinacji, a czasem również pokaźnej sumy pieniędzy. O ile z pewnością tej pierwszej nie brakuje 29-letniej Agacie zmagającej się z nowotworem płuc, która samotnie wychowuje swoją córeczkę, to jednak dziś jest ona zmuszona prosić o pomoc wszystkich ludzi dobrej woli. Na zebranie odpowiedniej sumy, która jest jej jedyną nadzieją, nie zostało już dużo czasu.

Liczba zarażonych w Polsce cały czas rośnie. Mimo to Krzysztof Jackowski twierdzi, że niebawem czeka nas przełomLiczba zarażonych w Polsce cały czas rośnie. Mimo to Krzysztof Jackowski twierdzi, że niebawem czeka nas przełomCzytaj dalej

Nowotwór zaatakował organizm Agaty. Jej jedyną nadzieją jest kosztowne leczenie

Agata Bodakowska o nowotworze, który zaatakował jej płuca dowiedziała się podczas rutynowych badań wykonanych we wrześniu 2019 roku. Kobieta miała już wcześniej raka, który wydawał się wyleczony. Niestety pojawiły się przerzuty. Lekarze z Gliwic powiedzieli jej, że nie są w stanie jej pomóc. Lek, który jest jedyną nadzieją dla Agaty nie podlega refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia. Jego koszt jest stanowczo zbyt wielki, aby został pokryty z prywatnej kieszeni kobiety. Nie oznacza to jednak, że zamierza się ona poddać. Wychowuje bowiem samotnie swoją córeczkę Zuzię, której nie chce zostawić samej. Wie, że jeżeli jej zabraknie, dziecko nie będzie mogło liczyć na pomoc ojca, który zrzekł się praw rodzicielskich.

-Mam dopiero 29 lat, a zostałam skazana na śmierć. Po informacji o przerzutach do płuc lekarz powiedział mi, żebym poszła do psychiatry i nauczyła się z tym żyć… Ile zostało mi czasu? Nie wiadomo. Nowotwór jest złośliwy… Najbardziej boli mnie świadomość, że jest lek, który daje mi aż 70% szans na wyzdrowienie! NFZ nie będzie go refundować, bo w płucach są przerzuty, a nie guz pierwotny… To sprawia, że zostałam skreślona, choć mam dla kogo żyć. Moja córeczka potrzebuje mamy… Proszę, pomóż mi uzbierać na terapię. To moja ostatnia nadzieja… - pisze zrozpaczona kobieta

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć

2. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje

Do rozpoczęcia kosztownej lekoterapii, która jest jedyną nadzieją dla Agaty, potrzebne jest zebranie kwoty przekraczającej zawrotne 1 200 000 złotych. Zbiórka pieniędzy zorganizowana została dzięki fundacji SiePomaga. Wszyscy, którzy chcieliby wspomóc kobietę w najważniejszej walce jej życia, mogą to zrobić na stronie podanej poniżej. Każda złotówka się liczy. Link do zbiórki można znaleźć TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie
  2. Córka i ciężarna żona ministra środowiska mają koronawirusa. Wiadomo, w jakim są stanie
  3. Przełom w walce z koronawirusem. Węgierscy naukowcy odkryli dokładny kod genetyczny wirusa
  4. Już niedługo może być najczęściej diagnozowanym nowotworem. Ponad połowa przypadków wykrywana jest zbyt późno
  5. Można ponownie zarazić się koronawirusem? Lekarze nie mają wątpliwości
  6. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy

Następny artykuł