Nowotwór: ministerstwo zdorwia ostrzega
fot. unsplash.com/National Cancer Institute
Autor Karol Zaborowski - 25 Lipca 2020

Lepiej, żeby każda Polka zbadała się jak najszybciej. Ministerstwo Zdrowia apeluje, bardzo ważny komunikat

Nowotwór jest niezwykle niebezpieczną, ale i podstępną chorobą, która może rozwijać się przez długie lata. Ministerstwo Zdrowia w swoim apelu zachęca wszystkie Polki do badania, które może uratować ich życie.

Nowotwór może przyjmować różne formy i co ma zarówno wpływ na pojawiające się objawy, jak i na jego złośliwość. Niektóre nowotwory złośliwe nazywane rakami są szczególnie niebezpieczne ze względu na fakt, że potrafią bardzo szybko doprowadzić do śmierci pacjenta.

Specjaliści od lat starają się edukować nasze społeczeństwo, jak ważne są badania profilaktyczne, ale niestety dane pokazują, że nowotwory stanowią wciąż jedną z głównych przyczyn zgonów w naszym kraju. Teraz nawet Ministerstwo Zdrowia wydało specjalny komunikat.

Tragedia na wakacjach w Polsce. Wydobyli na brzeg 9-latkę, nie oddychała, jej serce nie pracowało,Tragedia na wakacjach w Polsce. Wydobyli na brzeg 9-latkę, nie oddychała, jej serce nie pracowało,Czytaj dalej

Nowotwór, przed którym ostrzega nawet Ministerstwo Zdrowia

Za pośrednictwem swojego konta na portalu Twitter Ministerstwo Zdrowia zamieściło specjalny apel, w którym zachęca wszystkie Polki do regularnego badania celem ewentualnego wczesnego wykrycia niezwykle niebezpiecznego nowotworu.

W tym wypadku chodzi o raka szyjki macicy, który w naszym kraju wciąż zbiera potworne żniwo każdego roku. Niestety jest to jeden z tych nowotworów, który początkowo daje bardzo niespecyficzne objawy, a z obawy przed wizytą u ginekologa wiele Polek nawet nie wiem, że w ich ciele rozwija się niebezpieczny guz.

- Chroń się przed rakiem szyjki macicy! Pamiętaj o regularnych badaniach cytologicznych. Wcześnie zdiagnozowany rak szyjki macicy jest w pełni wyleczalny. Dowiedz się, co wywołuje ten nowotwór i jak się go diagnozuje - czytamy.

Dzisiaj grzeje: 1. Dzień po pogrzebie usłyszeli dźwięki dochodzące z trumny. Gdy ją otworzyli, ich oczom ukazał się wstrząsający widok
2. Szumowski zapowiada możliwy powrót maseczek. Zdradził nawet, kiedy będziemy musieli je ponownie założyć
3. Mundurowi dostaną jeszcze więcej pieniędzy. Sejm już zadecydował

Trzeba zaznaczyć, że w przypadku profilaktyki chorób nowotworowych, regularne badania odgrywają niezwykle ważną rolę. Wynika to z tego, że dzięki wczesnemu rozpoznaniu choroby, pacjent ma o wiele większe szanse na odzyskanie pełni zdrowia.

Dlatego też każda kobieta powinna regularnie poddawać się cytologii. Jest to proste badanie, które wprost pokazuje, czy u pacjentki nie mamy do czynienia z rakiem lub stanem przedrakowym. Pamiętajmy, że o wiele lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki dramat Michała Szpaka. Stracił wszystko, fani są zdruzgotani
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Dzień Dobry TVN z kolejną wpadką bije rekordy żenady, wszystko się nagrało. Prowadzący okropnie obraził gościa programu;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Oświadczył się plastikowej lalce, niedługo będzie ślub. Wspólne zdjęcia wbijają w fotel

Następny artykuł