Nowotwór ślinianki u Agaty miał być nieuleczalny
facebook_Licytacje dla Agaty Bodakowskiej KAŻDY grosz na wagę zdrowia
Autor - 27 Lutego 2020

Została skierowana do psychiatry. Sama dowiedziała się, jak można wyleczyć jej nowotwór

Nowotwór ślinianki zaliczany jest do grupy nowotworów głowy i szyi. Ponad 80% guzów ślinianek to guzy łagodne. Zdecydowana większość nowotworów ślinianek rozwija się w obrębie ślinianek przyusznych. 28-letnią Agatę zaatakował nowotwór gruczołowo-torbielowaty prawej ślinianki podżuchwowej. Mimo opinii lekarzy, że leczenie jest bezcelowe, kobieta postanowiła zawalczyć.

Nowotwór ślinianki wywodzi się z komórek gruczołów ślinowych. Jest to rzadka choroba, gdyż stanowi jedynie ok. 1% wszystkich nowotworów. Nowotwór umiejscowiony w śliniance przyusznej zazwyczaj jest łagodny i rzadko daje przerzuty do innych struktur. Jeśli natomiast chodzi o raka ślinianki podżuchwowej, to w połowie przypadków są to zmiany złośliwe.

Przyczyny raka ślinianki są nieznane. Udział w jego powstawaniu mają prawdopodobnie czynniki środowiskowe i genetyczne. Sugeruje się udział zakażeń wirusowych, a także zwraca uwagę na związek dotyczący palenia tytoniu i występowania łagodnych guzów ślinianek.

Niemal każda mama obawia się śmierci łóżeczkowej. Naukowcy ujawnili, co może za nią staćNiemal każda mama obawia się śmierci łóżeczkowej. Naukowcy ujawnili, co może za nią staćCzytaj dalej

Nowotwór ślinianki w przypadku Agaty miał być nieuleczalny. Kobieta jednak nie daje się chorobie


W 2015 roku Agata wyczuła dziwne zgrubienie pod żuchwą. Zaniepokojona szybko poszła do lekarza. To jednak nic nie dało, podobnie jak w przypadku kilku kolejnych specjalistów. Każdy mówił, że nie ma się czym przejmować, gdyż kobieta ma po prostu powiększone migdałki. Niestety, czas mijał, a zmiana stawała się coraz większa. Coraz bardziej zaniepokojona Agata pojechała do szpitala w Zielonej Górze.

- Gdy tylko mnie zobaczyli, od razu zdecydowali o operacji. Trzeba było wyciąć guza i wysłać go do badań. Początkowo lekarze uspokajali, że to może być zwykły gruczolak, ale konieczne było badanie histopatologiczne - opowiada Agata.

Diagnozę kobieta usłyszała w lutym 2017. Okazało się, że cierpi na nowotwór gruczołowo-torbielowaty prawej ślinianki podżuchwowej (ACC). Jest to rzadki, wolno rosnący guz, stanowiący około 1 proc. nowotworów złośliwych regionu głowy i szyi. Agata została następnie skierowana na leczenie w szpitalu w Gliwicach. W międzyczasie ojciec dziecka Agaty zrzekł się do niej praw w momencie, gdy dowiedział się o chorobie. W konsekwencji Agata stała się samotną matką. Kobieta wiedziała, że ma dla kogo żyć, dlatego postanowiła zawalczyć z nierównym przeciwnikiem. Leczenie przyniosło pożądany skutek. Operacja i naświetlanie wyeliminowały bowiem nowotwór.

Niestety podczas kolejnych rutynowych badań w płucach kobiety wykryto guzki będące przerzutami nowotworowymi. W listopadzie wykonano jej tracheotomię płuc i wycięto połowę prawego płuca, jednak guz okazał się chemiooporny. Agata usłyszała, że powinna pójść do psychiatry i nauczyć się żyć z chorobą. Poinformowano ją, że z przerzutami można żyć 10 lat, jednak Agata chciała pożyć dłużej niż do 40-stki. Kobieta postanowiła działać na własną rękę. Znalazła eksperta, który specjalizuje się w tego typu przypadkach. Zebrała ok. 5 000 euro na badania genetyczno-molekularne i po nich okazało się, że jest lek, który wykazuje 70 proc. skuteczność w leczeniu jej typu raka. Jednak Agata nie kwalifikuje się na refundację. Gdyby rak pierwotnie pojawił się w płucach, wówczas NFZ pokryłoby koszty leczenia, jednak ponieważ są to przerzuty, nie ma mowy o pomocy państwa. Życie Agaty Bodakowskiej zostało wycenione na ponad 1,2 mln złotych. Dla kobiety jest to suma, której nie jest w stanie sama zebrać, dlatego Agata prosi o pomoc.

Dzisiaj grzeje: 1. Krwawienie z nosa jest powszechną dolegliwością, która często jest bagatelizowana. Może być jednak objawem poważnych chorób

2. Nie ma już żadnych wątpliwości, potwierdziły się obawy. 9-letnią Polkę zabił wirus

- Obiecałam córce, że wyzdrowieję. Oprócz mnie nie ma nikogo, bo jej tata niedawno zrzekł się praw ojcowskich. Przestraszył się, że będzie musiał zająć się Zuzią, gdy coś mi się stanie… Jeśli umrę, ona zostanie zupełnie sama.

Obecnie Agata Bodakowska prowadzi zbiórkę na leczenie. Można jej pomóc, klikając TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 99% Polaków popełnia wielki błąd przy obieraniu cebuli i cytryny. Tracą wiele
  2. Nie żyje gwiazdor „Klanu” i mąż znanej aktorki. Pogrążona w żałobie żona poinformowała o śmierci
  3. Koronawirus rozprzestrzenia się po Europie. Dyrekcje niektórych ze szkół wystosowały do rodziców ważny apel
  4. Krwawienie z nosa jest powszechną dolegliwością, która często jest bagatelizowana. Może być jednak objawem poważnych chorób
  5. Zioła wspomagające wątrobę. Warto z nich korzystać
  6. Małżeństwo może zyskać nawet 106 tysięcy. Wystarczy tylko w sprytny sposób wypełnić deklarację

Następny artykuł