Nowotwór zabrał 12-latkę. Kiedy jej bliscy zobaczyli co trzyma za lustrem w swoim pokoju, zamarli

Nowotwór doprowadził do śmierci 12-latki. Dziewczyna zostawiła list
unsplash.com/ Eric Ward
Autor Barbara Bujar28.07.2020

Nowotwór, który zaatakował organizm 12-letniej Atheny, okazał się śmiertelny. Dziewczynka zmarła, a jej bliscy pogrążyli się w żałobie. Tragedię najbardziej przeżywał ojciec. Mężczyzna nie potrafił poradzić sobie z utratą córki i długo zbierał się na odwagę, by wejść do jej pokoju. W końcu zrobił to i dokonał szokującego odkrycia. Za lustrem coś, czego się nie spodziewał.

Nowotwór to podstępna choroba, która nie oszczędza nawet najmłodszych. Lekarze robią wszystko, by ich pacjenci mogli żyć jak najdłużej i pokonać raka. Niestety, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci nie zawsze jest to możliwe. Czasem stopień zaawansowania nowotworu lub jego umiejscowienie w organizmie człowieka, nie pozwalają na pomyślne zakończenie leczenia. Tak stało się w przypadku 12-letniej Atheny. Choć lekarze od początku nie dawali jej dużych szans, młoda dziewczyna do samego końca wierzyła, że uda sie jej pokonać chorobę.

Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje członek legendarnego zespołu Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje członek legendarnego zespołu "Dżem"Czytaj dalej

Nowotwór odebrał życie 12-letniej Atheny. Zrozpaczony ojciec znalazł w jej pokoju list

Jak podaje Pikio, po zdiagnozowaniu nowotworu 12-letnia Athena została poddana specjalnemu leczeniu. Na początku lekarze podjęli decyzję o przeprowadzeniu operacji, podczaj której wycięli guza, znajdującego się na jej kręgosłupie. Po zabiegu pacjentka rozpoczęła chemioterapię. Choć leczenie mocno osłabiało organizm Atheny, ta nigdy się nie poddawała. Cały czas wierzyła, że wszystko skończy się dobrze. Niestety, rak był silniejszy i dziewczyna zmarła krótko przed swoimi 13. urodzinami. Rodzina pogrążyła się w żałobie.

Śmierci 12-latki najbardziej nie umiał zaakceptować jej ojciec. Mężczyzna całkiem się załamał i cały czas tęsknił za ukochaną córką. Każda rzecz, która mu u niej przypominała, łamała jego serce. Z tego powodu przez długi czas nie wchodził on do pokoju, który jeszcze niedawno należał do Atheny. W końcu znalazł w sobie odwagę. To, co odkrył, dogłębnie nim wstrząsnęło.

Ojciec zmarłej 12 latki wszedł do pokoju w celu uporządkowania jej rzeczy. Kiedy zaczął je przeglądać, jego uwagę przyciągnęło lustro, które zdjął ze ściany. Jak się okazało 12-latka zostawiła tam list, którego treść była niezwykle wzruszająca.

- Szczęście zależy od nas. Może nie chodzi o szczęśliwe zakończenie, ale o samą historię. Celem życia jest życie pełne celów. Szczęście to kierunek, a nie miejsce. Dziękuję, że jesteście. Bądź szczęśliwy, bądź wolny, wierz, pozostań wiecznie młody. Wiesz jak mam na imię, ale nie znasz mojej historii. Słyszałeś, co zrobiłam, ale nie wiesz, co przeszłam. Miłość jest jak szkło, wygląda pięknie, ale jest bardzo kruche. Każdy dzień jest wyjątkowy, więc wykorzystuj go - fragment pozostawionej wiadomości cytuje portal.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje wielokrotnie nagradzana dziennikarka TVP. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
2. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
3. Na grzyby lepiej na piechotę, inaczej możliwa grzywna. Zażądają zapłaty nawet 500 zł

Siła, jaką miała w sobie 12-letnia dziewczyna, była niewyobrażalna. Mimo wszystkich przeciwności losu nigdy się nie poddawała i cały czas miała nadzieję na lepsze jutro. Swoją wiarę i wizję rzeczywistości przekazała bliskim w liście.

- Możesz umrzeć jutro, więc wykorzystuj każdy dzień. Życie jest złe tylko jeśli je takim uczynisz. Miłość jest rzadka, życie jest dziwne, nic nie trwa wiecznie, a ludzie się zmieniają. Życie to gra dla wszystkich, ale miłość jest jedyną nagrodą - napisała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Ogromna akcja w kraju, wielu zatrzymanych. Chodzi o wysoko postawione osoby
  2. Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8
  3. Monika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwodu;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Następny artykuł