największy nowotwór jajnika
fot. https://unsplash.com/ Piron Guillaume
Autor Natalia Niewczas - 28 Sierpnia 2020

Największy guz jajnika na świecie. Kobieta nie miała pojęcia o chorobie

Nowotwór jajnika to jedna z najczęściej występujących zmian złośliwych u kobiet. Jak większość guzów, wymaga pilnego leczenia, często interwencji chirurgicznej. Ta 52-letnia pacjentka, choć wiedziała, że stan jej zdrowia pozostawia wiele do życzenia, nie spodziewała się takiego obrotu spraw - podobnie zszokowani rozmiarami nowotworu byli lekarze.

Nowotwór jajnika tej kobiety ważył więcej niż ona sama. Mimo oczywistego, widocznego gołym okiem ogromnego wybrzuszenia na ciele, pacjentka trafiła do lekarza nie z powodu guza, a spuchniętych stóp. Specjalistów bardziej zaniepokoiła jednak gigantyczna, wyrastająca z brzucha pacjentki zmiana.

Pilny apel służb ratowniczych. Jeden błąd może skończyć się tragediąPilny apel służb ratowniczych. Jeden błąd może skończyć się tragediąCzytaj dalej

Nowotwór osiągnął rekordowe rozmiary

Badania potwierdziły, że nienaturalnie rozrośnięta narośl jest w rzeczywistości nowotworem jajnika. Pacjentka wymagała natychmiastowej interwencji lekarskiej. Nieleczony guz mógł pęknąć, co oczywiście nie zamykało listy potencjalnych komplikacji.

Jak podaje portal portal.abczdrowie.pl, dzięki wytężonej pracy chirurgów zmianę udało się usunąć. Guz osiągnął kolosalną wagę niemal 50 kilogramów. Kierujący operacją lekarz rozpatruje przypadek 52-letniej pacjentki w kategoriach cudu.

- Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego w ciągu ponad trzech dekad kariery zawodowej. Powinniśmy uznać za cud, że kobieta wraca do zdrowia - mówi doktor Arun Prasad, pracownik prywatnego szpitala Indraprastha Apollo w Delhi, w Indiach.

Dzisiaj grzeje: 1. Główny inspektor sanitarny ostrzega. Już niedługo nawet kilka tysięcy zachorowań jednego dnia
2. Premier z ważną informacją dla emerytów: Po latach poświęceń zasłużyliście


Operacja przyczyniła się do poprawy stanu zdrowia pacjentki. Choć cierpiała na anemię, przeszła transfuzję krwi, a przede wszystkim doznała (podobnie jak zaangażowani w jej przypadek medycy) ciężkiego szoku, kobieta powoli wraca do zdrowia i niebawem wróci do domu. Doktor Prasad może być z siebie i swego zespołu naprawdę dumny.

- Nie było miejsca na błędy. Zespół dołożył godnych pochwały wysiłków i udało się. To nasz wspólny sukces - wspomina lekarz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warszawa totalnie sparaliżowana. Tak źle nie było od dawna, ludziom puszczają nerwy
  2. TVP Info przekazało doskonałe wieści. Play wprowadza zmiany, na które czekały tysiące klientów
  3. Lekarze nie zostali nawet zapytani o zdanie. Jesienią służbą zdrowia zawładnie paraliż?
  4. Najwyższy stopień zagrożenia. IMGW wydało pilny alert
  5. Polski ginekolog nie wytrzymał. Niektóre pacjentki wywołują u niego wstręt
  6. 15-latka wyglądała starzej od własnej babci. Genialna metamorfoza odmieniła jej życie. Wideo pokazuje, że efekty są zniewalające

Następny artykuł