Nowotwór pokonał 20-latkę
pixabay.com/carolynabooth
Autor Barbara Bujar - 30 Września 2020

Nowotwór pokonał 20-latkę. Wraz z rodziną zaplanowała swoją ostatnią wolę

Nowotwór to podstępna choroba, która atakuje bez względu na wiek. Przekonali się o tym bliscy 20-letniej Racine, która usłyszała tę przerażająca diagnozę. Niestety, jej organizm był za słaby. Kobieta wiedziała, że walka jest nierówna, a jej dni są policzone. Kiedy pogodziła się ze swoim losem, poprosiła rodzinę o jedną rzecz. Chciała w szczegółach zaplanować jej pogrzeb.

Mięsak kościopochodny, który został zdiagnozowany u 20-latki, to najczęściej występujący nowotwór złośliwy kości. Jak podaje WP abc Zdrowie, schorzenie stanowi ponad 60 procent chorób tego typu i zazwyczaj pojawia się właśnie u osób młodych. Przyczyny jego powstania często wiążą się bowiem z nieprawidłowościami w procesie rozrostu kości, dlatego pierwsze objawy można zauważyć już u dzieci i nastolatków. Nie wyklucza się go jednak u osób starszych.

Lekarze apelują do rządu. Domagają się pilnych zmian w strategii walki z koronawirusem, o co chodzi?Lekarze apelują do rządu. Domagają się pilnych zmian w strategii walki z koronawirusem, o co chodzi?Czytaj dalej

Nowotwór zabrał 20-latkę. Rodzina spełniła jej ostatnie życzenie

Mięsak kościopochodny najczęściej objawia się bólem i obrzękiem w okolicach stawów i kości. Chorzy często cierpią z powodu anemii, licznych urazów oraz złamań kończyn. Choć wczesna diagnoza ułatwia podjęcie skutecznego leczenia, czasem przeciwnik okazuje się zbyt silny. Do tak pesymistycznych wniosków doszli lekarze 20-letniej Racine Pregunty z południowych Filipin. Mimo ogromnych starań dla młodej pacjentki nie było już ratunku.

Przypadek Racine poruszył ludzi na całym świecie. Jak donosi popularne.pl, dziewczyna miała zaledwie 20 lat, kiedy przyszło jej się zmierzyć z nieuleczalną chorobą. Gdy ułożyła sobie wszystko w głowie i pogodziła się z zaistniałą sytuacją, postanowiła szczegółowo przygotować się do swojego pogrzebu. O pomoc poprosiła najbliższą rodzinę.

20-latka chciała, aby jej ciało wyglądało pięknie, kiedy spocznie w trumnie. Wymarzyła sobie idealną sukienkę, makijaż i fryzurę. Jej inspiracją miał być film "Umrzyj pięknie", w którym bohaterka w podobny sposób planuje swój pogrzeb. Rodzina, która wiedziała, że niebawem będzie musiała się z nią pożegnać, zgodziła się na nietypową prośbę.

W końcu nadszedł moment pogrzebu. Zrozpaczeni bliscy wiedzieli, że muszą spełnić ostatnie życzenie ukochanej Racine. Jej siostra poprosiła nawet o pomoc profesjonalną makijażystkę. 20-latka została umalowana, ubrana w białą sukienkę, a na jej głowie znalazł się także kwiecisty wianek. Do trumny, zgodnie z jej życzeniem, włożono również coś fioletowego, zielonego i niebieskiego. Racine wyglądała niesamowicie. Chwilę później została pochowana obok swojego ojca.

Dzisiaj grzeje: 1. Dorota Gardias trafiła do szpitala. Jej stan jest ciężki, co się dzieje?
2.ING, mBank, Santander i inne banki przypominają. Już od jutra tysiące Polaków zapłaci ogromne kwoty, wielu zapomniało
3. Umarła w szpitalu, wcześniej zdążyła jednak wszystko nagrać. To, jak ją tam potraktowali, woła o pomstę do nieba

- Dzisiaj spełniłam Twoje ostatnie życzenie. Wiem, że jesteś z tego powodu bardzo szczęśliwa… Zawsze będziesz w naszych sercach - napisała Royal, siostra zmarłej 20-latki, która umieściła jej zdjęcie na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sąsiad Polski wprowadza stan wyjątkowy. Zmiany już od jutra
  2. Prowadzi "Jeden z dziesięciu" od lat, jednak niewielu zna jego prawdziwą twarz. Ujawniamy kim naprawdę jest Tadeusz Sznuk
  3. Dziś wchodzi w życie nowy zakaz. Wielu Polaków może być niezadowolonych
  4. Lekarze się kłócili, a dzieci umierały. Jedyną nadzieją okazał się szpital prywatny
  5. Ministerstwo Zdrowia opublikowało ważne nagranie. Wiele osób nie może powstrzymać się od łez [WIDEO]
  6. Jedna łyżka dodana do panierki sprawia, że kotlety schabowe smakują lepiej niż kiedykolwiek. Klasyczny trick szefa kuchni zachwyca Polaków

Następny artykuł