Nowotwór: Rod Stewart zachęca do częstszych badań
fot. flickr.com/sergio_leenen
Autor Karol Zaborowski - 30 Listopada 2019

Rod Stewart zachęca do częstszych badań. Wokalista opowiedział o własnej walce z nowotworem

Nowotwór może pojawić się u każdego, niezależnie od tego ile mamy pieniędzy czy też fanów. Przekonał się o tym Rod Stewart, który już dwukrotnie zmagał się z rakiem. Artysta zachęca teraz wszystkich do częstszych badań.

Nowotwór szczególnie w swoim wczesnym stadium potrafi nie dawać praktycznie żadnych objawów. To sprawia, że wiele diagnoz stawianych jest, dopiero gdy choroba zdąży się rozwinąć. Niestety wpływa to znacząco na sam przebieg terapii, jak i jej skuteczność. Specjaliści już od lat starają się zachęcić ludzi do częstszych badań, aby osoby z utajonym nowotworem miały większe szanse na wyzdrowienie.

Do tej walki dołączył również znany wokalista Rob Stewart, który doskonale znany jest na całym świecie. Artysta sam zmagał się z dwoma rakami i udało mu się wygrać tę nierówną walkę. Teraz dzieli się własnymi doświadczeniami, aby inni ludzie mogli uniknąć tego, co sam przeżył.

Picie kawy z rana wcale nie jest takim dobrym pomysłem. Zwłaszcza na pusty żołądekPicie kawy z rana wcale nie jest takim dobrym pomysłem. Zwłaszcza na pusty żołądekCzytaj dalej

Nowotwór nie pokonał Roda Stewarta

Rod Stewart dzięki swojemu niesamowitemu głosowi zyskał popularność na całym świecie. Niestety tryb życia gwiazdy muzycznej nie sprzyja odpowiedniemu dbaniu o zdrowie, o czym wokalista przekonał się na własnej skórze. Już 19 lat temu artysta zachorował na raka tarczycy i według lekarzy istniało duże prawdopodobieństwo, że wokalista straci głos.

Na szczęście Rod pokonał chorobę, jednak kosztowało go to masę trudu i ciężkiej walki. Od tamtej pory starał się poszerzać ludzką świadomość dotyczącą profilaktyki chorób nowotworowych. W tym roku podczas charytatywnej imprezy Prostate Project i European Tour Foundation muzyk opowiedział kolejny rozdział z historii o swojej walce z chorobą.

Wcześniej Stewart nie dzielił się z opinią publiczną informacją, że rak tarczycy, to nie był ostatni nowotwór, który rozwinął się w jego ciele. Okazuje się, że u muzyka dwa lata temu lekarze zdiagnozowali raka prostaty. Na szczęście choroba była jeszcze we wczesnym stadium, przez co udało ją się w pełni wyleczyć.

- Dwa lata temu zdiagnozowano u mnie raka prostaty. Dzisiaj jestem już zdrowy, ale tylko dlatego, że lekarzom bardzo szybko udało się go wykryć. Nikt tego nie wie, ale myślę, że nadszedł czas, by powiedzieć wszystkim. (…) Chłopaki, naprawdę musicie iść do lekarza - mówił Rod Stewart.

Jak podaje portal viva.pl, teraz wokalista jeszcze bardziej zachęca swoich fanów, ale i nie tylko do częstszych badań. Rod jest żywym dowodem na to, jak wczesna diagnoza potrafi dosłownie uratować ludzkie życie. Niestety wielu mężczyzn wciąż bagatelizuje wczesne objawy raka prostaty, a nawet gdy je dostrzegą, to wstydzą się pójść do lekarza. To duży błąd.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W jego ciele lekarze znaleźli guz wielkości jabłka. Mężczyzna przez kilka godzin leżał bez serca
  2. Na zapalenie błony śluzowej żołądka cierpią miliony Polaków. 10 objawów, które powinny nas zaniepokoić
  3. Naukowcy opracowali najlepszy sposób na kaca. Do jego przygotowania wystarczą 3 składniki
  4. Jeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palce

Następny artykuł