Objaw groźnych chorób
fot. pixabay.com/SookyungAn
Autor Barbara Bujar - 23 Maja 2020

Niepozorny objaw, który może świadczyć o poważnej chorobie. Nie wolno go lekceważyć

Objaw ten powinien nas niepokoić. Jak wiele innych może świadczyć o poważnej chorobie i nie należy go lekceważyć. Sprawdź, jakie choroby objawiają się nawracającym drętwieniem rąk.

Drętwienie poszczególnych części ciała nie należy do przyjemnego uczucia i jest znane każdemu z nas. Nie każdy jednak wie o tym, że kiedy drętwieją ręce, należy zwrócić na to szczególną uwagę. Objaw może sygnalizować, że nasz organizm jest chory i potrzebuje pomocy.

Na samym początku należy zadać sobie pytanie, skąd bierze się drętwienie. Dolegliwość ta jest konsekwencją nieprawidłowego ukrwienia bądź unerwienia. Dzieje się tak, kiedy przez dłuższy czas przebywamy w jednej pozycji albo zakładamy nogę na nogę. Drętwienie może być również spowodowane brakiem odpowiednich minerałów w organizmie.

Lekarze nie dawali mu praktycznie żadnych szans. Do szpitala trafił 16-latek ze strzałą w głowieLekarze nie dawali mu praktycznie żadnych szans. Do szpitala trafił 16-latek ze strzałą w głowieCzytaj dalej

Drętwienie rąk to częsty objaw poważnych chorób, warto je znać

Jak podaje portal abczdrowie.pl, nawracające uczucie drętwienia w dłoniach może sygnalizować wiele chorób. Jedną z nich jest neuropatia – choroba spowodowana uszkodzeniem nerwów obwodowych, które przekazują impulsy pomiędzy ośrodkowym układem nerwowym a częściami ciała. Neuropatia może być spowodowana przez takie choroby jak cukrzyca, choroby reumatyczne, czy nowotwory.

Mrowienie w dłoniach może pojawiać się także u osób mających zmiany miażdżycowe. Drętwieniu rąk towarzyszy wtedy również drętwienie nóg. Dodatkowo chory może odczuwać w swoich kończynach dolnych skurcze i uczucie zimna.

Chorobą charakterystyczną dla drętwienia kończyn górnych jest zespół cieśni nadgarstka. Mrowienie dotyka wtedy szczególnie drugiego, trzeciego i czwartego palca oraz powierzchni dłoni. Drętwienia, które na początku pojawiają się tylko w nocy, wraz z rozwojem choroby dają o sobie znać również w ciągu dnia. Zespół cieśni nadgarstka może być konsekwencją zwichnięcia nadgarstka albo pojawić się z powodu zmian zwyrodnieniowych lub zaburzonej gospodarki hormonalnej.

Niepokojący objaw może być także sygnałem przed zawałem serca, szczególnie jeśli towarzyszy mu uczucie bólu w klatce piersiowej. Jeśli objawami dodatkowymi są natomiast zaburzenia mówienia i widzenia, może to świadczyć o udarze mózgu.

Dzisiaj grzeje: 1. Traktowanie polskich pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Niewyobrażalne nagranie, włos się jeży na głowie

2. Katarzyna Dowbor pokazała 21-letnią córkę. Wyglądają jak 2 krople wody

Drętwienie rąk ostrzegać może również o problemach z kręgosłupem, padaczce, nowotworach i stwardnieniu rozsianym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać
  2. Rząd znosi jedno z największych obostrzeń. Już za kilka dni Polacy odzyskają część normalnego życia
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Emeryci i renciści stracą jedną z istotnych ulg. Spółka energetyczna musi uwolnić pieniądze

Następny artykuł