Objawy koronawirusa się zmieniły
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 20 Marca 2020

Nowe objawy koronawirusa. Niepokojące doniesienia naukowców

Objawy koronawirusa przypominać mogą zwykłą grypę, a nawet przeziębienie, przez co wielu pacjentów, w początkowej fazie epidemii nawet nie podejrzewało, że są zarażeni. Niestety teraz pojawiły się doniesienia o zupełnie nowych dolegliwościach wywoływanych przez koronawirus.

Jako najczęstsze objawy koronawirusa podaje się kasze, wysoką gorączkę, trudności w oddychaniu oraz bóle kostne i mięśniowe. Już jakiś czas temu media informowały nas o przypadkach, w których nowa choroba swoimi objawami przypominała dengę, czyli zamiast schorzeń typowo kojarzonych z układem pokarmowym, u pacjentów obserwowano, chociażby wysypkę.

Teraz naukowcy z chińskiej prowincji Hubei, w której miała początek aktualnie trwająca epidemia, wskazują, że u dużej części pacjentów w początkowym stadium choroby pojawiały się objawy związane z układem pokarmowym.

Jego żona walczy o życie. W obliczu pandemii wystosował ważny apelJego żona walczy o życie. W obliczu pandemii wystosował ważny apelCzytaj dalej

Nowe objawy koronawirusa

Chodzi dokładniej o biegunki oraz wymioty, które miały pojawić się u połowy pacjentów z tamtego regionu. Przez dłuższy czas w ogóle nie łączono tych dolegliwości z nową chorobą, ale teraz naukowcy podejrzewają, że taka korelacja faktycznie ma miejsce.

Jak podaje polsatnews.pl, naukowcy twierdzą, że mimo wszystko wciąż jest za wcześnie, aby stwierdzić, iż problemy żołądkowe zawsze pojawiają się przy zakażeniu koronawirusem. Jednak nie można zaprzeczyć temu, że u niektórych pacjentów takie właśnie objawy będą zauważalne.

Do stwierdzenia takich wniosków, naukowców skłoniła analiza ponad 200 przypadków z prowincji Hubei. W 50% przypadków pacjenci jeszcze przed pojawieniem się kaszlu narzekali na brak apetytu, a także biegunki i wymioty. Wyniku badań zostały opublikowane w "American Journal of Gastroenterology".

Dzisiaj grzeje: 1. Polka pracuje nad szczepionką przeciwko koronawirusowi. Jest nadzieja

2. Bardzo smutne. Wiadomo, co dzieje się z noworodkiem zmarłej 27-letniej Polki, która miała koronawirusa

Trzeba pamiętać, że wirus cały czas się zmienia, przez co z czasem może wykształcić zupełnie nowe objawy. Co więcej, sam przebieg choroby może ulec poważnej zmianie, właśnie za sprawą nieoczekiwanej mutacji patogenu. Wiadomo już, że koronawirus wykształcić dwa szczepy, z czego jeden z nich powoduje o wiele bardziej dolegliwe objawy. Z tego też względu warto na bieżąco sprawdzać doniesienia naukowców z całego świata, którzy starają się ze wszystkich sił powstrzymać pandemię.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gessler pojęła co Polacy robią podczas kwarantanny i nie wytrzymała. Ma upokarzające plany
  2. Lekarze dostaną wytyczne, których zakażonych nie ratować. Druzgocące doniesienia z zagranicznego kraju
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Następny artykuł