Choroby serca mogą objawiać się plamami na języku.
pixabay.com/RobinHiggins
Autor Barbara Bujar - 2 Lipca 2020

Objaw choroby serca, który widać na języku. Nigdy go nie lekceważ

Objawy chorób pojawiają się na różne sposoby i nie zawsze są charakterystyczne. Według naukowców tak właśnie dzieje się w przypadku osób zmagających się z problemami kardiologicznymi. Ze specjalnie przeprowadzonych badań wynika, że schorzenia serca mogą być sygnalizowane zmianami na języku. Chory powinien wtedy zaobserwować specyficzną barwę.

Jak podaje Radio Zet, lekarze z Guangzhou University of Chinese Medicine podjęli się przeprowadzenia specjalnych badań, których wyniki miały udowodnić powiązanie zmian na języku z chorobami serca. Naukowcy skupili się przy tym na bakteriach, które gromadzą się w jamie ustnej człowieka. Obecność tych niewidocznych dla ludzkiego oka mikroorganizmów na języku jest częsta. Problem pojawia się, kiedy ich ilość w szybkim tempie zaczyna wzrastać. Według chińskich lekarzy tak właśnie dzieje się u osób, którym towarzyszą dolegliwości kardiologiczne. W tym przypadku w jamie ustnej można zauważyć niepokojące objawy.

Skutki pandemii, których nie przewidziano. Pilny apel pediatrówSkutki pandemii, których nie przewidziano. Pilny apel pediatrówCzytaj dalej

Objawy chorób serca mogą być widoczne na języku. Warto kontrolować jego odcień

Badania przeprowadzono na Uniwersytecie Medycznym w Kantonie, a odpowiedzialnym za nie był dr Tianhui Yuan. Wraz z innymi naukowcami rozpoczął obserwację wolontariuszy, którzy zmagają się z problemami kardiologicznymi oraz tych, którzy są zdrowi. Wyniki eksperymentu dość jednoznacznie potwierdziły postawioną tezę, która mówiła o widocznych zmianach na języku, które są objawami chorób serca.

Wyniki badań dla dwóch grup wolontariuszy były inne. U osób zdrowych wykryto dużo mniej bakterii niż u osób zdrowych. Według naukowców to właśnie one powodują zmianę barwy języka u tych, którzy chorują na serce. Jest ona wtedy bardziej czerwona, a dodatkowo pojawiają się żółte naloty.

- Język zdrowego pacjenta powinien być bladoróżowy i pokryty białą powłoką. Języki pacjentów z problemami kardiologicznymi są wyraźnie bardziej czerwone, natomiast ich powłoka ma żółty odcień. Im stan pacjenta jest gorszy, tym więcej bakterii można dostrzec na języku. To właśnie przez nie język wygląda tak, a nie inaczej – wypowiedź doktora Tianhui cytuje Radio Zet.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. Skarbówka zajęła mu konto bankowe za niepłacenie abonamentu. Poszedł do sądu i zadziwił wszystkich

Naukowcy z dr Tianhui na czele poinformowali, że opublikowane wiadomości wymagają jeszcze dodatkowych i specjalistycznych badań, natomiast istnieje duże prawdopodobieństwo, że zmiana barwy języka spowodowana jest reakcjami układu immunologicznego, co naprawdę może świadczyć o objawie choroby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  2. Nie żyje znany, nagradzany polski dziennikarz. Zabrała go poważna choroba, tragiczne doniesienia
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Anna Lewandowska przegrała zakład. Nie uwierzycie, co musiała zrobić, fani byli w szoku

Następny artykuł