objawy niedoboru potasu
fot. https://pixabay.com/ bluebudgie
Autor Klaudia Gaicka - 18 Października 2020

Niedobór potasu ma niszczycielski wpływ na nasz organizm. Warto znać jego objawy

Objawy niedoboru potasu mogą na początku nie zwrócić naszej uwagi. Niestety długotrwały deficyt tego niesamowicie ważnego pierwiastka ma bardzo zły wpływ na zdrowie. Może doprowadzić nawet do śmierci. Warto wiedzieć, w jaki sposób się on objawia i co powinniśmy zrobić w przypadku jego wystąpienia.

Objawy niedoboru potasu mogą być mylące, a jego deficyt w organizmie potrafi narobić wiele złego. Jest jednym z elementarnych minerałów, bez których nasz organizm nie może dobrze funkcjonować. Wpływa na prawidłową pracę układu nerwowego i mięśnia sercowego. Oprócz tego ma swój udział w działaniu układu trawiennego i mięśni. Inna jego właściwość pomaga zadbać organizmowi o odpowiednie dotlenienie naszego mózgu.

Nowe obostrzenia wchodzą już jutro. O czym trzeba będzie pamiętać?Nowe obostrzenia wchodzą już jutro. O czym trzeba będzie pamiętać?Czytaj dalej

Objawy niedoboru potasu mogą być groźne. Jeżeli rozpoznajesz je u siebie, zgłoś się do lekarza

Deficyt potasu ma zły wpływ na pracę całego ciała. Wpływając na wspomniane narządy, uniemożliwia normalne funkcjonowanie organizmu człowieka. Każdy powinien wiedzieć, w jaki sposób objawia się niedostatek tego pierwiastka, ponieważ stanowi on poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

Jak podaje portal Medme.pl, niedobór potasu jest mocno powiązany z niedoborem magnezu. Oba te niesamowicie ważne pierwiastki wpływają wzajemnie na swoje wchłanianie. Kiedy w organizmie zaczyna brakować potasu, zmniejsza się od razu stężenie magnezu we krwi. Organizm dużo gorzej przyswaja pierwiastek.

Do typowych objawów niedoborów potasu, a zarazem magnezu, zaliczamy: drżenie mięśni, podwyższone ciśnienie krwi, opuchnięcia kończyn, zawroty głowy, zaburzenia pracy serca (kołatanie), częste i silne skurcze mięśni, zagęszczenie moczu, senność, apatia, rozdrażnienie, spadek nastroju, ogólne osłabienie, częste i intensywne migreny, drętwienie lub mrowienie kończyn, wypadanie włosów, łamliwość paznokci oraz bolesne miesiączki.

Dodatkowo niedobór potasu może obfitować w charakterystyczne objawy skórne. Do zmian, u których podstaw może leżeć deficyt tego pierwiastka, zaliczamy wysypki, suchość i szorstkość skóry, trądzik, znaczne pogorszenie ogólnego wyglądu.

Dzisiaj grzeje: 1.Które choroby współistniejące są najgroźniejsze przy COVID-19? Osoby, które na nie cierpią powinny uważać szczególnieo
2."Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
3.Pilny apel Ministra Zdrowia do wszystkich Polaków. "Jestem przerażony"

Wielka tragedia w życiu gwiazdy Wielka tragedia w życiu gwiazdy "M jak miłość". Dwie osoby z najbliższej rodziny zmarły w ciągu jednego tygodniaCzytaj dalej

W przypadku zaobserwowania u siebie wskazanych objawów skonsultuj się z lekarzem. Długi niedobór może skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Należą do nich między innymi: arytmia, upośledzenie funkcji nerek i jelit, rabdomioliza (rozpad tkanki mięśniowej), zaburzenia układu nerwowego.

Gdy się pojawią nasze serce potrzebuje pilnej pomocy. Objawy, których absolutnie nie wolno lekceważyćGdy się pojawią nasze serce potrzebuje pilnej pomocy. Objawy, których absolutnie nie wolno lekceważyćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziecko pójdzie do szkoły bez maseczki, będzie kara. Mandat mają zapłacić rodzice
  2. Allegro z ogromnym udogodnieniem. Klienci są zachwyceni
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Pasażer jechał bez maseczki, nagle podeszła do niego policja. Ręce opadają, co było potem
  7. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"

Następny artykuł