Objawy, które są uznawane za niegroźne, moga świadczyć o poważnych chorobach
pixabay.com/nastya_gepp
Autor Barbara Bujar - 3 Lipca 2020

Z pozoru błahe objawy, które wymagają natychmiastowej reakcji. Nigdy ich nie lekceważcie

Objawy takie jak kaszel czy zaczerwienienie oczu bardzo często są przez nas lekceważone i uznawane za typowe oznaki przeziębienia. Z pozoru błahe dolegliwości mogą jednak świadczyć o poważnych chorobach, które wymagają leczenia i regularnych kontroli. Mając na uwadze, że zdrowie jest najważniejsze, warto pamiętać, aby zwracać uwagę na nawet te najmniejsze oznaki choroby. Zobacz, z czym koniecznie należy zwrócić się do lekarza.

Choroby, które atakują organizm człowieka, sygnalizują o sobie w różny sposób. Niektóre objawy są charakterystyczne dla danej dolegliwości, inne niekoniecznie. Kiedy pojawiają się u nas takie symptomy jak kaszel, zaczerwienione oczy albo nawet biegunki, często tłumaczymy to sobie przeziębieniem, zwykłym zatruciem lub inną popularną infekcją. Niestety, kiedy postanawiamy je zbagatelizować, bardzo często możemy narazić się na rozwój poważnej choroby w naszym organizmie. Warto pamiętać, że zwykły kaszel lub biegunka mogą zwiastować początek poważnego schorzenia. Zobacz, co w takim przypadku grozi naszemu zdrowiu i w jakich jeszcze sytuacjach należy zgłosić się do specjalisty.

Wielka tragedia na budowie. Dwóch mężczyzn spadło z 11 piętraWielka tragedia na budowie. Dwóch mężczyzn spadło z 11 piętraCzytaj dalej

Popularne objawy nie mogą być lekceważone. Lepiej zgłosić się z nimi do lekarza

Zdrowie powinno stanowić priorytet w życiu każdego człowieka. Z tego względu należy zwracać uwagę nawet na najmniejsze zachwiania naszego organizmu. Zgodnie z informacjami podanymi przez WP abc Zdrowie istnieje pięć podstawowych symptomów, na które ludzie często nie zwracają większej uwagi. Każde z nich może nieść jednak za sobą poważne konsekwencje.

Do grupy lekceważonych objawów na pewno można zaliczyć suchą i swędzącą skórę. Dolegliwość ta może być spowodowana reakcją alergiczną organizmu, jednak nie zawsze jest to jej główna przyczyna. Infekcjom skóry często sprzyja niedoczynność tarczycy, problemy z wątrobą lub cukrzyca.

Szczególną uwagę należy poświęcić także opuchniętym dłoniom i stopom. Kończyny zwiększają swoją objętość, kiedy w organizmie dochodzi do zatrzymania wody. Długotrwały obrzęk może być sygnałem niewydolności krążenia lub zastoinowej niewydolności serca. Podobne objawy mogą odczuwać także kobiety w ciąży. Opuchlizna może objąć też okolice twarzy człowieka. W takim wypadku warto sprawdzić stan zdrowotny swoich nerek.

Często bagatelizowanym objawem są również suche i zaczerwienione oczy. Nie zawsze muszą one jednak oznaczać zmęczenie. Długotrwale utrzymująca się dolegliwość bardzo często świadczy o problemach wzroku, a dokładnie o początkowym etapie jaskry. Towarzyszy jej wtedy uczucie pieczenia i bólu.

Wspomniany wcześniej kaszel to także objaw, którym sporo osób nie przejmuje się przez długi czas. W swojej uciążliwej formie dopada on w szczególności palaczy, ale cierpieć na niego mogą również osoby stroniące od tytoniu. Jeśli dolegliwość nie ustępuje pomimo stosowania specjalistycznych leków, zaczyna stanowić powód do obaw. W takim przypadku w organizmie może rozwijać się rak płuc.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. Zapowiadają się spore kontrole. Na baczności powinni się mieć ci, którzy otrzymali pieniądze od państwa

Ostatnią, ale równie ważną bagatelizowaną dolegliwością jest nieregularne wypróżnianie się. Problemy takie jak biegunka czy zaparcia nie zawsze muszą wskazywać na zatrucie lub stosowanie nieodpowiedniej diety. Symptomy powinny być powodem wizyty u lekarza, ponieważ mogą oznaczać rozwój zespołu jelita drażliwego lub raka jelita grubego. Zarówno w tym, jak i w innych opisanych przypadkach, koniecznie należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub konkretnym specjalistą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jasnowidz Jackowski znowu ostrzega. Niepokojąca wizja. Zacznie się niedługo
  2. Dramatyczna relacja pobitej na wiecu Dudy 18-latki. "Jego zwolennicy mnie wyzywali, a on patrzył mi w oczy i nie powiedział nic"
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Na jaw wyszło, czym zajmuje się Kamil Stoch w swoim domu. Z takiej strony go nie znaliśmy (FOTO)

Następny artykuł