objawy wylewu
fot. https://pixabay.com/ geralt
Autor Klaudia Gaicka - 4 Lipca 2020

Objawy wylewu krwi do mózgu. Pod żadnym pozorem nie należy ich lekceważyć

Objawy wylewu krwi do mózgu w żadnym wypadku nie powinny być przez nas bagatelizowane. Nawet jeżeli udar daje delikatnie symptomy, jest on bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia lub życia. Jeżeli zauważysz u siebie któreś ze wskazanych dolegliwości, wezwij pomoc.

Objawy wylewu krwi są charakterystyczne i w żadnym wypadku, nie powinniśmy ich ignorować. Wylew może się zdarzyć każdej osobie niezależnie od wieku. Nagłe osłabienie mięśni twarzy, zaburzenia widzenia i koordynacji ruchowej, niedowład kończyny to wszystko powinno być dla nas sygnałem alarmowym.

Smutne informacje obiegły media. Nie żyje ojciec wielkiej gwiazdy sportuSmutne informacje obiegły media. Nie żyje ojciec wielkiej gwiazdy sportuCzytaj dalej

Objawy wylewu krwi są różne. Żaden ze wskazanych symptomów nie powinien być przez nas bagatelizowany

Jak podaje portal Radiozet.pl, wylew krwi do mózgu to inaczej udar krwotoczny mózgu. Powstaje w momencie pęknięcia ścianki tętnicy mózgowej. W następstwie tego niezbędna krew nie dostaje się do tkanki mózgowej, którą wcześniej zaopatrywała w niezbędne składniki. Co więcej, okolice miejsca wylewu są uszkadzane przez nadprogramową krew. Wzrasta ciśnienie wewnątrz czaszkowe, co prowadzi do zaburzenia działania całego organu.

Objawy udaru mogą być różne, ponieważ zależą od tego, w której części organu dojdzie do zaburzenia. Zdarza się, że symptomy zmieniają się na przestrzeni godzin, mogą na przemian nasilać się, słabnąć, a nawet całkowicie się wyciszać.

Niestety bardzo często (w około 30% przypadków) udar następuje podczas snu. W takim wypadku pacjent odczuwa objawy po przebudzeniu. Objawy, które powinny zwrócić naszą uwagę to: drgawki, zawroty i silny ból głowy, wymioty, niedowład ciała lub kończyn, uczucie osłabienia, zaburzenia mowy (wynikające z osłabienia mięśni języka i gardła), zaburzenia koordynacji, zaburzenia widzenia, utrata przytomności lub nawet śpiączka.

Nawet udar, który daje małe objawy, zagraża naszemu życiu. Jeżeli powyższe objawy wystąpią, nie należy się wahać, trzeba od razu wezwać lekarza. Im szybciej pacjentowi zostanie udzielona fachowa pomoc, tym większe ma szanse na wyjście z sytuacji bez komplikacji, które zagrażają życiu i zdrowiu.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy chorób serca, które widać gołym okiem. Warto zwrócić na nie uwagę

2. Warszawa poszukuje 2 tys. osób. Oferuje nawet 500 złotych za dzień pracy

Diagnostyka udaru przebiega bardzo sprawnie. Diagnoza stawiana jest na podstawie symptomy oraz badania obrazowe. Priorytetem jest zabezpieczenie elementarnych czynności życiowych pacjenta. W tym celu lekarze mogą zdecydować o podłączeniu chorego do kroplówki, tlenu lub nawet respiratora.

W przypadku niebezpiecznego poziomu wzrostu ciśnienia wewnątrz czaszki niezbędny może się okazać zabieg chirurgiczny, który pomoże zniwelować anomalię.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakująca decyzja popularnego kebaba. Nie masz maseczki? Nie będziesz obsłużony
  2. Dramatyczna relacja pobitej na wiecu Dudy 18-latki. "Jego zwolennicy mnie wyzywali, a on patrzył mi w oczy i nie powiedział nic"
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Wybaczyła mu rzekomą zdradę? Reprezentant Polski i piękna modelka znów są razem

Następny artykuł