Wczesne objawy udaru mózgu
unsplash.com/Jorge Franganillo
Autor Barbara Bujar - 5 Lipca 2020

Pierwsze objawy udaru mózgu. Wiedza, która może uratować życie

Objawy poważnych chorób często są bagatelizowane. Niestety w większości przypadków prowadzi to do bardzo niebezpiecznych konsekwencji. Należy pamiętać, że zwykły ból głowy lub problemy z widzeniem mogą ostrzegać o groźnych zmianach w naszym organizmie. Dokładnie tak dzieje się w przypadku udaru mózgu. Jego objawy od początku powinny nas niepokoić.

Udar mózgu to bardzo poważna przypadłość, która dzieli się na cztery rodzaje. Zaliczają się do nich: niedokrwienny, krwotoczny, żylny oraz mikroudar. U pacjentów najczęściej występują dwa pierwsze. Udar niedokrwienny charakteryzuje się nagłym zahamowaniem dopływu krwi do mózgu, natomiast krwotoczny polega na rozerwaniu naczynia krwionośnego i przedostawaniu się krwi do mózgu. Wszystkie rodzaje stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia, dlatego ich szybka diagnostyka jest koniecznie wskazana. Jak podaje portal WP Parenting, w Polsce co 8 minut ktoś doznaje udaru mózgu. Z uwagi na ten fakt, warto wiedzieć, jak schorzenie objawia się w swoim początkowym etapie.

Nie żyje 20-letni kolarz. Jego serce nie wytrzymałoNie żyje 20-letni kolarz. Jego serce nie wytrzymałoCzytaj dalej

Wczesne objawy udaru mózgu. Ich rozpoznanie i natychmiastowe udanie się do lekarza mogą uratować życie

Dolegliwość, która dotyka mózgu człowieka, najczęściej kojarzona jest z bólem głowy lub jej zawrotami. Jest to słuszne spostrzeżenie, ponieważ właśnie taki stan jako pierwszy może sygnalizować o rozpoczynającym się udarze. Towarzyszą mu jednak również inne symptomy, które dla niektórych nie są już tak charakterystyczne. Można do nich zaliczyć problemy z widzeniem, w tym pojawianie się podwójnego obrazu lub zaburzenia ostrości.

Kolejnym objawem, który wymaga zwrócenia szczególnej uwagi, są problemy z mówieniem. Osoby, u których w mózgu zaczynają się niebezpieczne zmiany, bardzo często gubią słowa, bełkoczą i nie są w stanie wypowiedzieć pełnego zdania. Jeśli taki stan utrzymuje się przez dłuższy czas, a człowiek nie potrafi nad nim zapanować, może świadczyć on o udarze mózgu. Oprócz zaburzeń mowy bardzo często zaobserwować można także problemy z utrzymaniem równowagi.

Dzisiaj grzeje: 1. Wczesne objawy raka jelita grubego. Szybkie rozpoznania zwiększa szanse na wyleczenie

2. Ceny na wakacjach już jak legenda. Możesz jednak ominąć drożyznę i zjeść za kilka złotych, trzeba tylko wiedzieć gdzie

Dla rozwijającego się udaru mózgu charakterystyczne jest również odrętwienie kończyn, a nawet paraliż. Problemy, które pojawiają się w organizmie na skutek utrudnionego przepływu krwi, mogą spowodować bezwład całej jednej strony ciała. Może on utrzymywać się przez długi czas. Zarówno w tym, jak i we wcześniej opisanych przypadkach, należy natychmiastowo zwrócić się o pomoc do lekarza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory 2020. Wstrząsające nagranie obiegło całą Polskę. Na jaw wychodzą nowe fakty
  2. Mamy kolejny rekord, sytuacja, jakiej nie było. Wydatki państwa na Kościół przebiły już wszystko, ujawniamy;
  3. Wielka tragedia w kopalni w Azji. Nie żyje ponad 160 osób
  4. 4-latek trafił w ręce prawdziwych potworów. Zamiast opieki otrzymał tortury, których niestety nie wytrzymał
  5. Kobieta była przekonana, że brzuch boli ją przez miesiączkę. Niestety nie dożyła kolejnego dnia
  6. Prezes polskiego klubu aresztowany przez policję. Miał popełnić obrzydliwe przestępstwo, kibice są wściekli

Następny artykuł