Objawy, które świadczą o niedoborze potasu w organizmie
pixabay.com/Peggy_Marco
Autor Barbara Bujar - 6 Lipca 2020

Objawy niedoboru potasu w organizmie. Lepiej ich nie bagatelizować, gdyż jest niezwykle ważny dla zdrowia

Objawy niedoboru potasu powinien znać każdy. Pierwiastek jest ważnym elementem organizmu człowieka, który dba o prawidłową pracę serca i zapobiega obrzękom. Jego zbyt mała ilość może nieść za sobą poważne konsekwencje, które wpłyną na nasze samopoczucie i pogorszą stan zdrowia. Warto wiedzieć, w jaki sposób organizm sygnalizuje o niedoborze potasu i jak radzić sobie z tym problemem.

Potas to jeden z najważniejszych minerałów, których potrzebuje organizm człowieka. Dzięki jego obecności prawidłowo pracuje serce i cały układ nerwowy. Dodatkowo potas wpływa także na układ trawienny, mięśnie i odpowiednie dotlenienie mózgu. Jego rola jest więc nieoceniona, dlatego tak ważne jest, aby dbać o jego odpowiednią ilość.

Niedobór pierwiastka bardzo niekorzystnie wpływa na pracę organizmu, a w szczególności jego wymienionych elementów. Warto więc znać jego objawy i wiedzieć, jak uzupełnić brakującą ilość potrzebnego minerału.

Ważny komunikat Łukasza Szumowskiego. Szczepienia na koronawirusa będą obowiązkowe?Ważny komunikat Łukasza Szumowskiego. Szczepienia na koronawirusa będą obowiązkowe?Czytaj dalej

Objawy niedoboru potasu. Zobacz, jak brak jego odpowiedniej ilości wpływa na organizm

O potasie słyszy się często. Zazwyczaj mówi się o tym, jak ważny jest dla naszego organizmu. To prawda. Potas pełni w nim nieocenioną rolę, a jego niedobór przynosi poważne zdrowotne konsekwencje. Problem najczęściej pojawia się u osób, które nie przykładają dużej wagi do swojej diety. Ich posiłki najczęściej składają się z produktów ubogich w witaminy, minerały i inne składniki odżywcze. Takie postępowanie prowadzi do utraty cennych elementów, a jednym z nich jest właśnie potas.

Jak informuje medonet.pl, skutki niedoboru potasu w głównej mierze dotyczą zaburzeń funkcjonowania układu krążenia, zwiększają ryzyko nadciśnienia i powodują nieprawidłową pracę mięśni, w tym serca. Wszystkie te przypadki od samego początku mocno o sobie sygnalizują. Człowiek, w którego organizmie poziom potasu spadł poniżej normy, może czuć się zmęczony i osłabiony. Takiemu uczuciu zazwyczaj towarzyszą: ból mięśni, problemy trawienne, skurcze, problemy z oddychaniem, mrowienie i drętwienie. Do jednych z poważniejszych objawów zalicza się także nieregularna pracę serca i jego kołatanie. Na szczęście istnieją proste metody, które pozwalają na uzupełnienie brakującego minerału.

Dzisiaj grzeje: 1. Zatrważające doniesienia brytyjskich mediów. USA wykupiło cały zapas leku na koronawirusa?

2. 80 złotych i L4 w kilka minut. W internecie kwitnie handel zwolnieniami chorobowymi na żądanie

Objawy, których z powodu brakującej ilości potasu doświadcza człowiek, są bardzo poważne. Z tego względu od razu powinno się pomyśleć o jego uzupełnieniu. Oczywiście można zrobić to za pomocą suplementów, które są dostępne w każdej aptece.

Aby uniknąć tej metody, warto zdecydować się na dużo tańszą, a przede wszystkim smaczniejszą. Potrzebny minerał jest składnikiem wielu owoców i produktów spożywczych. Aby zadbać o jego regulację w organizmie, swoją dietę można uzupełnić między innymi w: banany, jabłka, suszone śliwki i morele, czekoladę, pistacje, awokado, daktyle, liście pietruszki, nasiona fasoli, orzechy laskowe, groch i kakao w proszku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zawaliła się klatka schodowa kamienicy na Pradze-Północ
  2. W końcu, Jarosław Kaczyński niestety będzie musiał przeprosić. Zapadł prawomocny wyrok sądu, który go do tego zmusi;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Piękna polska siatkarka skąpana w górskim jeziorze. Cudowne widoki i jeszcze piękniejsza figura (FOTO)

Następny artykuł