Bez niego kości łamią się jak zapałki. Objawy niedoboru pierwiastka kluczowego dla naszego zdrowia

Objawy niedoboru wapnia
fot. pixabay.com/valelopardo
Autor Karol Zaborowski07.07.2020

Objawy niedoboru pierwiastków często nie ograniczają się do jednego układu czy narządu w naszym ciele. W przypadku wapnia pierwsze oznaki jego braku mogą być dla nas bardzo mylne, ponieważ wcale nie muszą dotyczyć naszych kości.

Objawy niedoboru wapnia w naszym organizmie mogą przybierać najróżniejsze formy. Pierwiastek ten przede wszystkim kojarzy nam się z mocnymi kośćmi, a także zębami, co jest bardzo dobrym tropem, ale problemy z nimi pojawiają się raczej przy poważniejszych niedoborach.

W naszym społeczeństwie utarło się, że najlepszym źródłem wapnia w naszej diecie jest mleko. Co prawda można go w nim znaleźć całkiem sporo, ale problem polega na tym, że wapń zawarty w mleku bardzo ciężko się wchłania. Z tego też względu chcąc zadbać o jego odpowiedni poziom, lepiej jest sięgać po inne produkty.

Krzysztof Jackowski miał wizję dotyczącą wyborów. Jasnowidz wskazał zwycięzcęKrzysztof Jackowski miał wizję dotyczącą wyborów. Jasnowidz wskazał zwycięzcęCzytaj dalej

Objawy niedoboru wapnia

Jednym z pierwszych objawów niedoboru tego pierwiastka w wielu przypadkach są niespodziewane skurcze mięśni. Mogą też się pojawić bóle w stawach oraz uczuciem mrowienia w kończynach i ich drętwieniem. Część z tych objawów może sugerować problemy z krążeniem lub o podłożu neurologicznym, jednak warto też pamiętać, że mogą być wywołane również niedoborem wapnia.

Jak podaje portal poradnikzdrowie.pl, dopiero przy poważniejszych brakach tego pierwiastka mogą pojawić się zauważalne ubytki w naszych kościach, czy też uzębieniu. Niestety osłabiony szkielet znacznie łatwiej ulega wszelkiego rodzaju urazom, przez co osoby o obniżonym poziomie wapnia powinny szczególnie na siebie uważać. Co więcej, chorzy często mają też problem ze snem oraz krzepliwością krwi.

Wraz z dalszym rozwojem choroby pojawiają się stany lękowe, problemy z chodzeniem, częste złamania, natomiast u dzieci zaburzenia wzrostu.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niedoboru potasu w organizmie. Lepiej ich nie bagatelizować, gdyż jest niezwykle ważny dla zdrowia

2. Znaczne zmiany w doręczaniu listów. Pandemiczny przepis okazał się absurdalny

Jak widać, niedobór wapnia prowadzi do wielu poważnych problemów zdrowotnych, które mogą rzutować na cały nasz organizm, które przez jeszcze długi czas będą dawać nam się we znaki. Jednak trzeba też pamiętać, że nadmiar tego pierwiastka również nie jest dla nas dobry. Dlatego też warto zadbać o to, aby nasza dieta była jak najlepiej zbilansowana. Dzięki temu unikniemy wielu przykrych dolegliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  2. Ujawniamy kulisy polowania na warszawskich kierowców autobusów: "Potraktowali mnie jak przestępce". Policja nie cofnie się przed niczym;
  3. Wielka tragedia w kopalni w Azji. Nie żyje ponad 160 osób
  4. 4-latek trafił w ręce prawdziwych potworów. Zamiast opieki otrzymał tortury, których niestety nie wytrzymał
  5. Kobieta była przekonana, że brzuch boli ją przez miesiączkę. Niestety nie dożyła kolejnego dnia
  6. Polskie media podały najgorszą możliwą wiadomość. Nie żyje Krzysztof Cukier, Zakopane pogrążone w żałobie

Następny artykuł