objawy chorób widoczne na dłoniach
unsplash Kelly Sikkema
Autor Klaudia Gaicka - 8 Października 2020

Objawy chorób widoczne na dłoniach. Zaskakujące, jak wiele możemy z nich wyczytać

Objawy wielu chorób widoczne są na naszych dłoniach. Warto zwracać uwagę na to, w jakim są one stanie i co z nimi się dzieje. Okazuje się, że nawet z pozoru niegroźne dolegliwości, mogą być poważnym sygnałem alarmowym. Warto je znać.

Objawy wielu schorzeń są widoczne na dłoniach pacjenta. Choroba, w zależności od typu i rodzaju, może dawać szereg różnych symptomów. Eksperci nie mają wątpliwości co do tego, że wiele z nich da się odczytać z naszych dłoni. Bynajmniej nie chodzi oczywiście o magiczne obrzędy i wróżenie, tylko o stan skóry oraz paznokci.

Niektóre choroby dają wiele nieoczywistych objawów, które dla nas mogą się wydawać w ogóle ze sobą niepowiązane. Aby odpowiednio je połączyć potrzeba naprawdę fachowego oka specjalisty. Niestety postawienie odpowiedniej diagnozy bywa trudne, przez co często zdarza się, że musimy wędrować od lekarza do lekarza. Listę cech naszych dłoni, które powinny nas zaniepokoić, zaprezentował serwis Krokdozdrowia.com.

Zamknięcie szkół już 20 października? Jest komentarz Ministerstwa Edukacji NarodowejZamknięcie szkół już 20 października? Jest komentarz Ministerstwa Edukacji NarodowejCzytaj dalej

Objawy tych chorób widoczne są na naszych dłoniach

Jeżeli na twoich rękach widać długo gojące się rany, a także siniaki to może być wskazaniem do diagnostyki w kierunku cukrzycy. W takim wypadku powinieneś zgłosić się do specjalisty. Podobnie w sytuacji, kiedy twoje palce zmienią kolor. Zwłaszcza jeżeli oprócz zmiany koloru dłoniom towarzyszy świąd, ból, mrowienie lub drętwienie. Także zespół cieśni nadgarstka może wpłynąć na odczucia dotyczące dłoni. Jeśli odczuwasz ból zarówno w kciuku, jak i palcu wskazującym, a także drętwienie i mrowienie, skontaktuj się ze specjalistą.\

Także nadmierna potliwość może być sygnałem, że w twoim organizmie dzieje się coś niedobrego. Wachlarz przypadłości i schorzeń, które mogą wywołać ten objaw, jest bardzo szeroki. Podobnie łamliwość paznokci może być spowodowana wieloma czynnikami, wiele z nich nie stanowi poważnego problemu zdrowotnego, jak chociażby detergenty. Jednak ten objaw może oznaczać także np. problemy z tarczycą.

Dzisiaj grzeje: 1.Nowe zakazy i ogromne kary już od soboty. Minister Zdrowia przedstawił program, wielu Polaków oburzonych
2.Ikea rozpoczęła sprzedaż nietypowych akcesoriów. Sieć chce, żeby klienci wyglądali stylowo
3.Dwa scenariusze końca pandemii. Polski ekspert podaje konkretne daty

Jeżeli niezależnie od temperatury zewnętrznej wciąż masz zimne dłonie, może to wskazywać na problemy neurologiczne lub krążeniowe. Zarówno drżenie, jak i opuchlizna palców, może mieć wiele przyczyn. Warto skonsultować z lekarzem nasz stan, jeżeli mierzymy się z tym problemem. Ostatnim z listy objawów, które powinny nas zaniepokoić, jest zmiana koloru paznokci. Lista przyczyn jest bardzo szeroka, może to wynikać zarówno z grzybicy, jak i z niedokrwistości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebawem ruszą masowe kontrole Polaków, sypną się gigantyczne kary. Złe wieści dla podróżujących
  2. Znamy prognozę na nadchodzącą zimę. Gigantyczny wpływ globalnego ocieplenia, wszystko już jasne
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Rewolucyjne "kotletopierogi". Stukrotnie lepsze niż schabowe, mielone i pierogi

Następny artykuł