Objawy choroby Barbary Kwiatkowskiej-Lass pojawiły się bardzo późno
fot. wikimedia.org/Zofia Nasierowska
Autor Karol Zaborowski - 9 Stycznia 2020

Lekarze dali jej jedynie 10 lat życia. Barbara Kwiatkowska-Lass przez długi czas nawet nie wiedziała, że jest chora

Objawy wielu chorób mogą zostać niekiedy przeoczone przez samych pacjentów, jak i lekarzy. W innych przypadkach choroba daje o sobie znać, dopiero w późnym stadium, kiedy nie ma już zbyt dużych szans na wyzdrowienie.

Objawy niektórych schorzeń mogą być mylone z zupełnie innymi chorobami. W przypadku Barbary Kwiatkowskiej-Lass bardzo możliwe, że aktorka przez nawet kilka lat mogła zupełnie nie wiedzieć o tym, że jest chora. Jednak kiedy pojawiła się już trafna diagnoza, lekarze nie dawali jej więcej niż 10 lat życia.

Barbara Kwiatkowska-Lass swoją karierę rozpoczęła w bardzo młodym wieku, ponieważ pierwszą rolę otrzymała, gdy miała zaledwie 16 lat. Według wielu osób miała realną szansę, aby stać się prawdziwą gwiazdą również poza granicami naszego kraju, jednak aktorka zdecydowała, że ważniejsze jest dla niej wychowanie córki i rodzina.

Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennieNapój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennieCzytaj dalej

Objawy choroby Barbary Kwiatkowskiej-Lass pojawiły się zbyt późno

Aktorka wychodziła za mąż trzy razy i według mediów już zawierając swoje trzecie małżeństwo, musiała być chora. Niestety schorzenie, z którym się zmagała, bardzo często przebiega bezobjawowo, przez co postawienie odpowiedniej diagnozy jest niebywale trudne.

W końcu, gdy jej stan zdrowia znacząco się pogorszył, lekarzom udało się wykryć u aktorki wirusowe zapalenie wątroby typu C. Jak podaje portal pomponik.pl, choroba była już wtedy w zaawansowanym stadium, przez co szanse na pełne wyzdrowienie praktycznie nie istniało.

Lekarze dawali Barbarze Kwiatkowskiej-Lass jedynie 10 lat życia od momentu postawienia diagnozy. Niestety ich szacunki okazały się nieco zawyżone, ponieważ aktorka przeżyła jedynie 6 lat ze świadomością tego, co jej tak naprawdę dolega.

Mimo wiszącego nad nią wyroku aktorka starała się cieszyć życiem i nie tracić pogody ducha. Niestety 6 marca 1995 roku Barbara KWiatkowska-Lass dostała wylewu krwi do mózgu. Było to podczas koncertu słynnego trębacza jazzowego Ala Porcino. Niestety nie udało jej się uratować.

- Lekarze dawali jej dziesięć lat życia. Przeżyła sześć. Miałam to szczęście, że zdążyłyśmy sobie wszystko powiedzieć – mówiła swojej o mamie Katharina Böhm w jednym z wywiadów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jedno zdjęcie uratowało jej życie. Przez pewien szczegół dowiedziała się, że ma raka
  2. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  3. Z ostatniej chwili: Justin Bieber jest nieuleczalnie chory
  4. Objawy raka gardła. Łatwo je pomylić ze zwykłym przeziębieniem
  5. Wczesne objawy nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Pokonały ich choroby, które mogą zagrażać każdemu. Najwięksi aktorzy "M jak miłość", który przegrali najważniejszą walkę o życie

Następny artykuł