objawy zakrzepicy
fot. https://pixabay.com
Autor Klaudia Gaicka - 10 Lipca 2020

Pierwsze objawy zakrzepicy. Lepiej ich nie lekceważyć

Objawy zakrzepicy żylnej bywają nieoczywiste. W przypadku wystąpienia niektórych z nich konieczne jest wezwanie pogotowia ratunkowego. Koniecznie dowiedz się, co powinno cię zaniepokoić. Niektóre symptomy, poza zakrzepicą, mogą wskazywać na inne poważne stany zdrowia.

Objawy zakrzepicy nie powinny być przez nas bagatelizowane. Następstwa tej podstępnej choroby mogą być bezpośrednią przyczyną utraty zdrowia lub w skrajnych przypadkach nawet życia pacjenta.

Choroba może rozwijać się po cichu, a jej efekty mogą uszkodzić wiele organów. Eksperci szacują, że każdego roku na zakrzepicę umiera blisko pół miliona europejczyków. Mimo tak zatrważających statystyk, wielu chorych nie traktuje choroby dość poważnie.

Ochroniarz po latach wyjawił prawdę na temat Michaela Jacksona. Co działo się w jego willi?Ochroniarz po latach wyjawił prawdę na temat Michaela Jacksona. Co działo się w jego willi?Czytaj dalej

Objawy zakrzepicy są bardzo poważne. Nie powinienes ich ignorować, niektóre z nich wskazują na bezpośrednie zagrożenie życia

Jak podaje portal Medonet.pl, jednym z podstawowych symptomów zakrzepicy jest gorączka. Występuje u pacjentów z zakrzepicą żył głębokich oraz w przypadku zatorowości płucnej. Nasz niepokój powinna również wywołać wzmożona ciepłota jednej z kończyn. Taki stan obserwujemy między innymi w przypadku wystąpienia zakrzepu.

W przypadku zakrzepicy żył głębokich charakterystycznym objawem jest obrzęk i ból nóg. Zwykle ustępuje on, kiedy obolałą i spuchniętą kończynę uniesiemy do góry. U niektórych pacjentów skóra kończyny, objętej stanem zaburzenia, przybiera inny kolor. Zdarza się, że jest blada lub nawet szaro-niebieska.

O zakrzepicy może świadczyć również ból w klatce piersiowej. Pomimo tego, że większość z nas utożsamia go z chorobami płuc lub zawałem, może on wskazywać na konieczność diagnostyki w kierunku zakrzepicy. Eksperci apelują, jeżeli oprócz bólu, czujesz ucisk i masz problemy z oddychaniem, wezwij karetkę.

Drętwienie kończyn jest objawem wielu różnych schorzeń, jednak jest również typowy dla zakrzepicy. Brak czucia w ręce lub nodze jest wyraźnym wskazaniem do konieczności diagnostyki przyczyny problemu.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiemy co od września czeka polskich uczniów. Minister Edukacji zabrał głos

2. Lepiej przejrzyj szuflady w domu. Za dawne fotografie możesz otrzymać małą fortunę

Jeżeli często zdarza ci się łapać tzw. zadyszkę, lepiej sprawdź co za tym stoi. Poza zakrzepicą u podstaw dolegliwości mogą stać inne poważne schorzenia, między innymi dławica piersiowa lub niewydolność mięśnia sercowego.

Jeżeli oprócz którejś z powyższych dolegliwości, towarzyszy ci rozmazany obraz lub zaburzenia widzenia, winowajcą tego również może być zakrzepica. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, który obiektywnie wskaże, jakie badania diagnostyczne będą dla ciebie najlepsze przy twoich dolegliwościach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna wpadka w smsie od RCB. Media sprawdziły wiadomość, w alercie zapomnieli o rodzicach z dziećmi
  2. Na widok paragonu niejednego zamurowało. Nawet właściciele restauracji nie mogli uwierzyć, jak do tego doszło?;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Martyna Wojciechowska odmieniła życie swojej córeczki, wcześniej przeżyła horror. "Ucięli jej rękę gdy miała 14 lat"

Następny artykuł