Nocne poty mogą świadczyć o wielu niebezpiecznych chorobach. Niestety wiele osób je bagatelizuje

Objawy chorób w postaci nocnych potów
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski31.05.2020

Objawy niektórych chorób mogą być dla nas niezwykle mylące, przez co nawet nie zdajemy sobie sprawy, z tego, że nasze zdrowie może być w niebezpieczeństwie. Szczególnie w tym wypadku łatwo znaleźć wiele innych wytłumaczeń.

Objawy niektórych chorób widoczne są przede wszystkim nocą, co jeszcze bardziej utrudnia ich dostrzeżenie. Jednym z nich są nocne poty. Nadmierna potliwość podczas snu to niezwykle delikatny temat dla osób, które się zmagają z tym problemem. Zwłaszcza jeżeli dzielą swoje łóżko z kimś innym.

Najczęściej przyczyną jest zbyt wysoka temperatura w sypialni, przez co nasz organizm stara się za wszelką cenę nas schłodzić. Również zła dobrana pościel lub kołdrą może wywoływać tego typu problemy, chociażby poprzez reakcję alergiczną. Co więcej, osoby z nadwagą, a także kobiety w ciąży mogą skarżyć się na podobne dolegliwości. Jednak jeżeli nie widzimy wyraźnej przyczyny nocnych potów, to może oznaczać, że z naszym zdrowiem nie jest najlepiej.

Sok z kiszonego buraka to prawdziwa bomba witaminowa. Warto znać jego zastosowaniaSok z kiszonego buraka to prawdziwa bomba witaminowa. Warto znać jego zastosowaniaCzytaj dalej

Choroby, które swoje objawy dają również w nocy

Jedną z głównych chorób, która może objawiać się nadmierną potliwością podczas snu, jest zaburzenie naszej gospodarki hormonalnej. Szczególnie osoby z niedoczynnością tarczycy często skarżą się, na nocne poty. Naszą szczególną uwagę powinny zwrócić przypadki, gdy nadmierna potliwość nie pojawia się w ciągu dnia, a tylko podczas snu.

Innymi schorzeniami, które w taki właśnie sposób mogą się objawiać, są gruźlica, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne oraz AIDS. Wszystkie te choroby wymagają pilnej pomocy ze strony lekarza, dlatego też nie powinniśmy lekceważyć nocnych potów, jeżeli powtarzają się regularnie.

Niekiedy zdarza się, że jedynie jedna część naszego ciała oblewa się potem podczas naszego snu. W takim wypadku wskazywać to może na problemy ze strony układu nerwowego. Jak podaje portal abczdrowie.pl, w skrajnych przypadkach nocne poty stanowią objaw nowotworów, a w szczególności chłoniaka, raka trzustki, mózgu oraz białaczki.

Dzisiaj grzeje: 1. Działają na kleszcze jak magnes. Co przyciąga niebezpieczne pasożyty?

2. Kanapka z pomidorem i ogórkiem to bardzo zły pomysł. Eksperci ostrzegają, jedno z nich trzeba wyrzucić

Możliwych przyczyn nadmiernej potliwości w czasie snu jest naprawdę sporo, a po wyeliminowaniu tych oczywistych i niegroźnych dla naszego zdrowia, powinniśmy bezzwłocznie udać się do lekarza. Dzięki temu możemy w porę odkryć, co dokładnie nam dolega.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie wyrzucił łupin po cebuli, zrobił nawóz dla ogórków. Uzyskał przeogromne zbiory
  2. Pogoda nas nie rozpieszcza, najzimniejszy maj od 29 lat. Synoptycy mają jeszcze gorsze wieści
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Banki w sporym zagrożeniu? Eksperci ostrzegają przed drastycznym pogorszeniem sytuacji niektórych instytucji

Następny artykuł