Objawy: kilka dni po postawieniu diagnozy zmarł 9-latek
fot. facebook.com
Autor Karol Zaborowski - 12 Marca 2020

9-latek miał bardzo nietypowe objawy. Zmarł kilka dni po zdiagnozowaniu

Objawy zazwyczaj bardzo szybko potrafią nakierować lekarzy na prawidłowy trop, jeżeli chodzi o postawienie trafnej diagnozy. Niestety w niektórych przypadkach jest to niezwykle trudne, ponieważ nawet bardzo niebezpieczna choroba może wyglądać jak zwykłe przeziębienie. W tym wypadku dla 9-latka było już zbyt późno na pomoc.

Pierwsze objawy choroby niezależnie od tego, jak poważne są, nie powinny być przez nas lekceważone. Wszystko dlatego, że niektóre choroby w swoim wczesnym stadium mogą dawać bardzo mylny obraz, a to znacząco wydłuża czas potrzebny do postawienia odpowiedniej diagnozy. Oczywiście wiele schorzeń ma określone najczęstsze objawy, jakie przy nich występują, jednak nie są one regułą i niekiedy mogą w ogóle się nie pojawić. Dzięki temu choroba ma czas, aby się rozwijać, a kiedy zostanie już zidentyfikowana, może okazać się, że jest już za późno na pomoc.

Tak właśnie było w przypadku 9-letniego Josha, którego rodzice myśleli, że chłopiec zaraził się zwykłym przeziębieniem od swojego brata. Niestety prawda okazała się zupełnie inna, a 9-latek zaledwie po kilku dniach od postawienia diagnozy zmarł.

Twój organizm potrzebuje elektrolitów. Dowiedz się, po czym poznać ich niedobór oraz jak go uzupełnićTwój organizm potrzebuje elektrolitów. Dowiedz się, po czym poznać ich niedobór oraz jak go uzupełnićCzytaj dalej

Objawy jak przy zwykłym przeziębieniu

Josh był niezwykle aktywnym dzieckiem, kochał grać w piłkę. W pewnym momencie chłopiec zaczął się uskarżać na ciągłe zmęczenie, bóle głowy i ogólne złe samopoczucie. Jego rodzice sądzili, że 9-latek zaraził się przeziębieniem od swojego brata i nie przejęli się stanem zdrowia chłopca.

Niestety Josh z każdym dniem czuł się coraz gorzej i pojawiły się u niego również bóle w obrębie nóg. Jednak i tym razem rodzice zbagatelizowali te objawy, ponieważ 9-latek podczas jednego ze swoich ostatnich meczów mocno się poobijał.

W końcu mama chłopca, Danielle Harber, zauważyła, że Josh ma niebieski odcień paznokci i postanowiła udać się z nim do szpitala. Mimo pogarszającego się stanu zdrowia chłopca badania nic nie wykazały, a 9-latek jeszcze tego samego dnia opuścił placówkę i wrócił do swojego domu.

Z biegiem czasu Josh zaczął tracić apetyt, aż w końcu całkowicie przestał jeść i pić. W końcu lekarze zalecili bardziej szczegółowe badania krwi. Jak podaje portal WP.pl, około 3 w nocy rodzice chłopca otrzymali telefon i usłyszeli najstraszniejszą diagnozę, jaką mogli sobie wyobrazić. Okazało się, że Josh cierpi na ostrą postać białaczki szpikowej. Chłopiec natychmiast został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze rozpoczęli walkę o jego życie.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiosna prawdopodobnie nie powstrzyma epidemii koronawirusa. Ekspert nie pozostawia złudzeń

2. Druzgocące słowa Jackowskiego dla wszystkich Polaków. Zobaczył tragedię, która ma nastać lada dzień

Niestety choroba była już w zaawansowanym stadium. Rozpoczęto poszukiwania odpowiedniego dawcy szpiku dla 9-latka, ale okazało się to bardzo problematyczne. Lekarze praktycznie nie mogli nic zrobić i zorganizowano nawet specjalną zbiórkę dla 9-latka, aby pokryć koszty jego leczenia. Było jednak za późno i Josh zaledwie po kilku dniach spędzonych w szpitalu zmarł. Teraz jego rodzice apelują, aby nigdy nie lekceważyć u dziecka żadnego niepokojącego objawu i od razu prosić lekarzy o szczegółowe badania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sanepid pilnie apeluje do wszystkich Polaków robiących zakupy. Niebezpieczeństwo jest szczególne
  2. Tata zarażonej koronawirusem dziewczynki złamał kwarantannę. Powód nie mieści się w głowie
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Szukają szczepionki na wirusa z Wuhan. Ochotnikom oferują równowartość 17 tys. zł

Następny artykuł