Objawy wskazujące na chorobę trzustki. Nie wolno ich bagatelizować

Objawy to wysyłane przez ciało naturalne ostrzeżenia. Z ich pomocą organizm sygnalizuje wystąpienie zaburzającego jego prawidłowe funkcjonowanie problemu. Choć ignorowanie objawów to niemal zawsze zły pomysł, istnieją takie, które w szczególny sposób powinny skłaniać pacjenta do bezzwłocznego zasięgnięcia porady specjalisty.
Objawy, którymi organizm informuje o chorobach trzustki, są nieswoiste. Oznacza to, że występują również w przypadku wielu innych schorzeń i najczęściej nie są na tyle charakterystyczne, by mający z nimi do czynienia lekarz był w stanie od razu prawidłowo zdiagnozować pacjenta. Problemy z trzustką mogą sygnalizować na przykład zmiany widoczne na skórze.
Objawy chorób trzustki, które widać gołym okiem
Niektóre z objawów sygnalizujących choroby trzustki da się zauważyć gołym okiem. Należą do nich zmiany spowodowane żółtaczką - zabarwienie skóry lub gałek ocznych na żółtawy odcień. Żółtaczkę błędnie uznaje się za chorobę, podczas gdy w rzeczywistości jest ona objawem. Wystąpienie żółtawych zmian skórnych powoduje nadmiar zgromadzonej w ciele żółci. Żółtaczka często wskazuje na problemy układu pokarmowego, a co za tym idzie - choroby jego narządów, w tym trzustki.
Jak podaje portal parenting.pl, choć rumień istnieje w społecznej świadomości głównie jako objaw boreliozy (choroby odkleszczowej), jego wystąpienie może sygnalizować również zaburzenia pracy trzustki. Rumień wędrujący kształtem przypomina nieco strzelecką tarczę; daje zaobserwować się na skórze tych pacjentów, u których występują guzy trzustki. W niektórych przypadkach widocznemu zaczerwienieniu towarzyszy swędzenie lub pieczenie.
Dzisiaj grzeje: 1. Nowe obostrzenia wchodzą już jutro. O czym trzeba będzie pamiętać?
2.Hakerzy włamali się na konta społecznościowe posłanki. Wiemy jak się zabezpieczyć, jest jeden ważny szczegół
3. Gdy się pojawią nasze serce potrzebuje pilnej pomocy. Objawy, których absolutnie nie wolno lekceważyć
Siniaki zwykle nie wzbudzają większych emocji - widywane na skórze sine, bolące odbarwienia przeważnie są skutkami niegroźnych uderzeń lub stłuczeń. Tak jak ignorowanie siniaków powstających na ciele w wyniku bliższego spotkania z twardym przedmiotem nie jest niczym nadzwyczajnym, tak bagatelizowanie tych nawracających, niebędących pamiątką po drobnym wypadku może potencjalnie zagrażać życiu lub zdrowiu. Siniaki niewiadomego pochodzenia niekiedy zwiastują bowiem groźne zapalenie trzustki. Zapalenie towarzyszą silne bóle brzucha i wymioty.
ZOBACZ TAKŻE:
- Minister nie wytrzymał, na antenie zwrócił się do Polaków. Chodzi o wyjazdy na 1 listopada
- Biedronka już postanowiła, czas na więcej udogodnień. Klienci w całej Polsce mają powody do radości
- Wielka tragedia w życiu gwiazdy "M jak miłość". Dwie osoby z najbliższej rodziny zmarły w ciągu jednego tygodnia
- Lekarze są załamani i alarmują. Co dzieje się z polskimi szpitalami?
- Jeśli je zauważymy, z naszą odpornością jest źle. Objawy, których lepiej nie lekceważyć
- Rząd wprowadzi nowe świadczenie na czas pandemii. Możliwe 100 proc. dodatku do pensji i pełna wypłata podczas kwarantanny