Objawy raka trzustki mogą być mylące
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski - 13 Grudnia 2019

Nieoczywiste obajwy raka trzustki. Nawet lekarz może je przeoczyć

Objawy niektórych chorób potrafią być bardzo mylne zarówno dla osoby niezaznajomionej z medycyną, jak i lekarzy. Tyczy się to nawet takich schorzeń jak rak trzustki, który jest niezwykle niebezpiecznym i trudnym do wyleczenia nowotworem.

Objawy raka trzustki na pierwszy rzut oka mogą sugerować zupełnie inne schorzenie, które nawet nie jest powiązane z naszym układem pokarmowym. Tak też było w przypadku pewnej 27-latki, u której lekarze winą za wszystkie niepokojące objawy obarczyli winą błędy w diecie.

Kobieta od 21 roku swojego życia miała problem z nawracającymi omdleniami. Początkowo lekarze po przeprowadzeniu badań krwi zdiagnozowali u niej anemię, która miała wynikać ze źle zbilansowanej diety wegetariańskiej. Owszem często się zdarza, że wegetarianie mają problem ze zbyt niskim poziomem żelaza, jednak w tym wypadku tak nie było.

Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żyłZ ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żyłCzytaj dalej

Objawy zmyliły nawet lekarzy

27-letnia Brytyjka przez lata słyszała, że za wszystkie jej objawy odpowiedzialna jest jej dieta, jednak stan zdrowia kobiety zaczął się znacząco pogarszać po tym, jak urodziła swoje drugie dziecko. Wtedy też pojawiły się silne bóle brzucha, co mogłoby już wskazywać na problemy z trzustką.

Jednak lekarze obrali zupełnie inną drogę diagnostyczną, ponieważ stwierdzili, że problem musi być związany z głową pacjentki. Niestety rezonans magnetyczny nie wykazał żadnych zmian i dopiero kolejne badania wykazały, że pacjentka może cierpieć na rzadką odmianę raka trzustki.

Jak podaje portal parenting.pl, kobieta czekała kilka lat na postawienie prawidłowej diagnozy, przez co choroba miała czas się rozwinąć. Kiedy lekarze odkryli, co dokładnie dolega pacjentce, stwierdzili, że musi przejść pilną operację. Podczas zabiegu usunięto jej część jelita cienkiego, żołądka i woreczka żółciowego.

Na szczęście zabieg się powiódł i 27-latka czuje się teraz o wiele lepiej. Dodatkowo lekarze twierdzą, że jej nowotwór został w całości usunięty, przez co kobieta odzyskała pełne zdrowie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Syn brutalnie gwałcił matkę. Zgotował jej piekło, nie czuje się winny
  2. Skandaliczne nagranie SOP w sieci. "Z drogi polskie ch***y! Szlachta jedzie"
  3. Nie bierz Ibuprofenu jeśli masz więcej niż 40 lat. "Udar mózgu" nie jest najgorszy
  4. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Przegrała walkę z nowotworem
  5. Tajemnicza choroba od lat wyniszcza Tomasza Lisa. Trafił do szpitala, ale tragedia zaczęła się dużo wcześniej
  6. Chowali swoją zmarłą córeczkę, gdy zobaczyli pod ziemią podejrzany przedmiot. Sekundy dzieliły noworodka od śmierci, cudem go uratowano

Następny artykuł