Objawy świadczące o chorobie serca
fot. publicdomainpictures.net
Autor Karol Zaborowski - 15 Maja 2020

Objawy świadczące o problemach z sercem. Wiele osób je bagatelizuje

Objawy towarzyszące chorobom serca zazwyczaj pojawiają się stopniowo, przez co bardzo łatwo je zbagatelizować, lub wytłumaczyć innymi przyczynami. Oczywiście są od tego wyjątki, jednak nagłe pojawienie się dolegliwości najczęściej świadczy już o zaawansowanej chorobie.

Objawy, które najczęściej kojarzymy z chorobami serca, to ból i ucisk w obrębie klatki piersiowej. Najczęściej pojawiają się nagle i standardowe leki raczej sobie z nimi nie poradzą. Niestety ich obecność świadczy o zaawansowanych problemach kardiologicznych, które wymagają szybkiej pomocy ze strony lekarza. Jednak nasz organizm znacznie wcześniej daje nam znać, że dzieje się z nim coś nie tak.

Choroby kardiologiczne stanowią jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w naszym kraju, na czele z zawałem serca, który każdego roku zbiera potworne żniwo. Niestety wiele osób wciąż nie dba o profilaktykę chorób układu sercowo-naczyniowego, a na dodatek nie znamy objawów, które powinny zapalać w naszej głowie czerwoną lampkę ostrzegawczą.

Objawy boreliozy mogą pojawić się nawet po kilku miesiącach. Każdy powinien je znaćObjawy boreliozy mogą pojawić się nawet po kilku miesiącach. Każdy powinien je znaćCzytaj dalej

Objawy świadczące o problemach z sercem

Jednym z podstawowych objawów świadczących o tym, że nasze serce nie pracuje tak jak powinno, jest zadyszka nawet przy niewielkim wysiłku fizyczny. Można to szczególnie dobrze zaobserwować w momencie, gdy nawet wejście na 2 piętro staje się dla nas męczące. Niestety często tłumaczymy to sobie spadkiem kondycji albo wiekiem.

Dodatkowo pacjenci często mają problem w postaci napadów duszności, które początkowo również pojawiają się po niewielkim wysiłku, a wraz z rozwojem choroby nawet i w czasie spoczynku. Co więcej, wraz z problemami z oddychaniem pojawia się bladość powłok skórnych oraz śluzówek, co można zaobserwować nawet gołym okiem.

Jak podaje portal onet.pl, nawet częste napady suchego kaszlu, które pojawią się bez wyraźnej infekcji, mogą świadczyć o rozwijającej się chorobie naszego serca. Oczywiście w przypadku zaburzeń rytmu tego organu, pacjenci często uskarżają się na kołatanie serca, które jest niezwykle uciążliwe. Warto też wspomnieć, że utrzymujący się niewłaściwy rytm serca, stanowi zagrożenie dla naszego życia.

Warto też wspomnieć o obrzękach nóg i kostek, które powstają w sytuacji, kiedy problem dotyczy naszej prawej komory. Wtedy też ciśnienie w naszych żyłach rośnie, ponieważ zalega w nich krew. Z czasem dochodzi do wyraźnych obrzęków, na które też bardzo łatwo przychodzi nam znaleźć wytłumaczenie. Jednak, jeżeli pojawiają się systematycznie, to powinniśmy szybko udać się do lekarza.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzebie Kacperka panowała cisza. Mama chłopca nie wytrzymała

2. Nad owocami latają muszki owocówki? Ważny znak, nie wolo go ignorować

Co więcej, pacjenci kardiologiczni często uskarżają się na zawroty głowy, częste omdlenia i stan ciągłego zmęczenia. Wynikają one z tego, że ich serca nie mają już siły, aby zaopatrzyć cały organizm z tlen i substancje odżywcze, przez co pojawiają się właśnie takie objawy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dobijająca wiadomość przed znoszonym jutro uciążliwym zakazem. Straszne wydarzenie pod osłoną nocy
  2. Znaki zodiaku kobiet, na których widok faceci szaleją. Są zjawiskowo piękne i czarujące
  3. Normy przekroczone ponad 40 razy. Rakotwórcza substancja w kaszach jaglanych
  4. Jeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palce
  5. Przez tydzień piła koktajl z kurkumy. Efekty okazały się powalające
  6. Twoje wakacje w Polsce mogą zamienić się w farsę. Szykują się limity turystów, też możesz mieć problem

Następny artykuł