objawy lewa ręka
fot. https://unsplash.com/ Malin K.
Autor Natalia Niewczas - 17 Września 2020

Często boli cię lewa ręka? Uważaj, może być to objaw groźnej choroby

Objawy bywają nietypowe, w związku z czym pacjenci miewają problemy z prawidłowym ustaleniem ich przyczyny. Niezastąpiona okazuje się w takich przypadkach oczywiście konsultacja ze specjalistą. Warto jednak stale poszerzać swą świadomość i wiedzieć, na które z pozornie niegroźnych symptomów należy zwrócić większą uwagę. Należy do nich ból lewej ręki.

Objawy, które pojawiają się sporadycznie, na przykład lekki ból głowy, zwykle nie mają groźnego dla zdrowia podłoża. Jeżeli jednak symptomy występują przez dłuższy czas lub wyraźnie się nasilają, powinny wzbudzać czujność pacjenta. Podobnie jest w przypadku niepozornej dolegliwości, jaką jest ból lewej ręki. Mogą powodować go nie tylko drobne stłuczenia - czasem świadczy on bowiem o chorobach neurologicznych.

Ognisko koronawirusa wykryte w szpitalu. Ponad 20 osób zarażonychOgnisko koronawirusa wykryte w szpitalu. Ponad 20 osób zarażonychCzytaj dalej

Nawet niepozorne objawy mogą sygnalizować poważny zdrowotny problem

Utrzymujący się lub nasilający ból lewej ręki to niepokojący objaw. Choć najczęściej za jego wystąpienie odpowiada niewielki uraz, może oznaczać także inny ortopedyczny problem taki jak uszkodzenie kości, stawów czy więzadeł.

Jak podaje portal poradnikzdrowie.pl, ból lewej ręki w niektórych przypadkach wskazuje na zespół cieśni nadgarstka, zwyrodnienie lub zapalenie stawów czy chorobę de Quervaina, która dodatkowo objawia się silnym bólem kciuka.

Niepozorny objaw może sygnalizować również rozmaite choroby neurologiczne takie jak neuropatię lub polineutopatię, będącą dysfunkcją nerwów. Za ból lewej ręki niekiedy odpowiedzialne są także schorzenia na tle psychicznym: nerwica bądź przewlekły stres. Jeżeli dolegliwości towarzyszy drętwienie kończyny lub niedowład, szczególnie zalecana jest pilna konsultacja ze specjalistą.

Dzisiaj grzeje: 1. Już jutro wchodzi w życie nowy zakaz. Dotknie wiele osób
2.Lidl przygotował ogromną wyprzedaż, aż 300 produktów za bezcen. Rabaty nawet do 80 proc.
3. Porażająca wiadomość obiegła media. Nie żyje Bill Gates Senior

Nawracający, niedający się załagodzić ból lewej ręki może być również zwiastunem nadchodzącej tragedii. W niektórych przypadkach obwieszcza on bowiem zachodzące w ciele zmiany, prowadzące do udaru lub zawału serca.

Wątpliwości wynikające z wystąpienia wszelkich objawów w obrębie ciała warto konsultować z lekarzem. Tylko specjalista jest w stanie poprawnie zdiagnozować zdrowotny problem i wdrożyć odpowiednie leczenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka akcja ratunkowa, walczą z ogniem. Syreny wyją w całym mieście, są ranni, niebo spowił gęsty dym
  2. Katastrofa samolotu rządowego. Nowe fakty. "Przekazywane informacje były błędne"
  3. Niepokojące objawy u niemowlaka. Nie wolno ich bagatelizować
  4. Ile ofiar koronawirusa nie miało chorób współistniejących. Niepokojące dane
  5. Wykorzystują lukę, aby obejść obostrzenia. Nowe maseczki stają się coraz bardziej popularne
  6. Wybierz najlepsze dla siebie - 1 albo 2 łyżki przed śniadaniem. W zależności od dawki odczujesz niesamowite efekty

Następny artykuł