Gdy się pojawią, lepiej nie tracić czasu. Objawy niedoboru magnezu nie powinny być lekceważone

Objawy niedoboru magnezu
pixabay.com/manbob86
Autor Barbara Bujar16.11.2020

Zmęczenie i skurcze mięśni to tylko jedne z wielu objawów, które występują wskutek niedostatku magnezu. Pierwiastek jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, dlatego, gdy jest go za mało, człowiek szybko zaczyna odczuwać niepokojące dolegliwości. W takim przypadku konieczne jest uzupełnienie niedoboru. Można to zrobić za pomocą znanych naturalnych produktów lub suplementów dostępnych w aptekach.

Reakcja na objawy świadczące o niedoborze magnezu powinna być natychmiastowa. Pierwiastek odpowiada bowiem za wiele istotnych funkcji w organizmie, których zaburzenie może prowadzić do poważnych konsekwencji. Oprócz tego na wielu obszarach pełni także zdrowotną barierę ochronną człowieka.

Jak podaje serwis internetowy Radia Zet, magnez uczestniczy w kilkuset procesach biochemicznych, które zachodzą w organizmie człowieka. Aktywuje około 300 enzymów, dba o dobre samopoczucie oraz zapobiega wielu schorzeniom.

Nowe zasady kwarantanny w Polsce. Sanepid rezygnujeNowe zasady kwarantanny w Polsce. Sanepid rezygnujeCzytaj dalej

Objawy niedoboru magnezu. Jak im zapobiec?

Do najważniejszych funkcji magnezu zalicza się między innymi: łagodzenie objawów migreny, zapobieganie skurczom mięśni, drgawkom i nowotworom. Wsparcie pracy układu nerwowego, kostnego, odpornościowego, obniżanie poziomu cholesterolu we krwi oraz uczestnictwo w procesie metabolizmu wapnia, potasu i witaminy C.

Choć wymienione funkcje to tylko część z tych, które przypisuje się magnezowi, z łatwością można zauważyć, że jest on niezbędny dla prawidłowej pracy organizmu. Jeśli jest go za mało, wiele procesów zostaje zaburzonych. Człowiek zaczyna odczuwać wtedy niepokojące objawy. Jednym z nich jest ciągłe zmęczenie i osłabienie organizmu.

Niedostatek magnezu odbija się na codziennym życiu człowieka. Pacjent, któremu brakuje odpowiedniej ilości pierwiastka, zaczyna być drażliwy, a czasem nawet nadpobudliwy. W wielu przypadkach mogą wystąpić jednak skrajne dolegliwości, pośród których wymienia się apatię oraz depresję. Czasem może pojawić się także oczopląs.

Do znanych objawów niedostatku magnezu zalicza się także skurcze mięśni. Warto wiedzieć jednak, że wskutek przypadłości człowiek może odczuwać również drgawki oraz mieć problemy z pamięcią i koncentracją. Niedobór pierwiastka ma także inne, tym razem dużo poważniejsze konsekwencje.

Magnez w organizmie człowieka zapewnia między innymi prawidłową pracę serca oraz nerek. Gdy jego ilość jest niewystarczająca, narządy zostają osłabione, co może prowadzić do arytmii, a także śmiertelnego ataku serca. Niebezpieczeństwo pojawia się także, gdy z powodu niedoboru pierwiastka zwężone zostają naczynia krwionośne. W takim przypadku może dojść do ograniczenia w dopływie krwi do mięśnia sercowego.

Aby nie dopuścić do powstania powyższych objawów, warto pamiętać o codziennym uzupełnianiu magnezu. Można robić to dzięki gotowym suplementom, które są dostępne w aptekach. Warto wiedzieć jednak, że pierwiastek można dostarczyć do organizmu w sposób naturalny. Magnez wchodzi bowiem w skład takich produktów jak między innymi: groch, fasola, ryby, orzechy, szpinak, żółte sery, migdały, figi, banany i ciemne pieczywo.

Dzisiaj grzeje: 1.Gwiazda TVN dowiedziała się, że ma raka. Przeszła operację usunięcia piersi, niestety lekarze obawiają się nawrotu choroby
2.Dziennikarze ujawnili. Wszystko wydarzyło się tuż przed śmiercią kardynała Gulbinowicza
3.Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowia

Z wiekiem coraz bardziej dokucza ci bezsenność? Wiemy, jak przywrócić naturalny rytm snuZ wiekiem coraz bardziej dokucza ci bezsenność? Wiemy, jak przywrócić naturalny rytm snuCzytaj dalej

Podczas suplementacji – nawet naturalnej – należy pamiętać o tym, że każdy składnik w organizmie człowieka może zostać przedawkowany. W związku z tym zaleca się o każdej ingerencji w swoje zdrowie informować lekarza oraz korzystać z dostępnych badań profilaktycznych.

Internauta zarzucił Majdanowi, że udawał chorego na COVID. Riposta męża Rozenek była bardzo dosadnaInternauta zarzucił Majdanowi, że udawał chorego na COVID. Riposta męża Rozenek była bardzo dosadnaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ewakuacja turystów, przeżyli chwile grozy. Nagle klif runął na plażę za granicą, wszystko zdążyli nagrać
  2. Konieczna wymiana telefonu dla tysięcy Polaków. Zmiany wkrótce wejdą w życie, koniec sieci 3G
  3. Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej narady
  4. Szpital sprzedaje respiratory. Dyrektor placówki tłumaczy dlaczego
  5. Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodka
  6. Dlaczego kot biega jak opętany? Proste wyjaśnienie, nie należy się obawiać
  7. IMGW właśnie przekazał, śnieg i mróz już wkrótce w Polsce. Znamy konkretną datę, mieszkanki kraju mogą szykować ciepłe kurtki

Następny artykuł