objawy: drżenie powieki
Fot. pixabay.com/ cocoparisienne
Autor Klaudia Gaicka - 8 Sierpnia 2020

Drżenie powieki jest ważnym sygnałem, który wysyła nam organizm. Lepiej go nie bagatelizować

Objawy niektórych chorób mogą nie być dla nas na pierwszy rzut oka oczywiste. Tak jest właśnie z drżeniem powieki. Choć zwykle nie budzi ona naszego niepokoju, niekiedy może świadczyć o bardzo niebezpiecznych chorobach.

Objawy, które nawracają, powinny być dla nas niepokojącym sygnałem. Drżenie powieki, choć zdarza się każdemu, może być zwiastunek ciężkiej choroby. Wszelkie wątpliwości dotyczące genezy tego symptomu, najlepiej skonsultować ze specjalistą.

Kobieta była przekonana, że dziwny ślad na jej dekolcie jest rozstępem. Prawda okazała się jednak znacznie poważniejszaKobieta była przekonana, że dziwny ślad na jej dekolcie jest rozstępem. Prawda okazała się jednak znacznie poważniejszaCzytaj dalej

Objawy takie jak drżenie powieki mogą towarzyszyć wielu chorobom

Najczęściej przyczyna drżenia powieki jest niegroźna. Może stać za nim między innymi stres, zmęczenie, niedobór magnezu, czy po prostu podrażnienie mechaniczne oka.

Jak podaje serwis Poradnikzdrowie.pl, winowajcą może być również jedna z kilku chorób okulistycznych. Do chorób mogących dawać ten specyficzny objaw należą: zapalenie powiek, erozja rogówki, jaskra wrodzona oraz zespół suchego oka.

Za drganiem powieki może również stać początkowe stadium połowicznego kurczu twarzy. Choroba zaczyna się właśnie w ten sposób. Wraz z jej rozwojem drganiu ulegają coraz większe obszary twarzy, a nawet szyi.

Również Porażenie Bella może wywoływać ten wieloznaczny objaw. Jak podaje portal, choroba polega na nagłym osłabieniu lub paraliżu mięśni twarzy po jednej stronie. Inne symptomy mogące wskazywać na to schorzenie to: niedomykanie powieki, asymetria twarzy (przy ruchach mimicznych), obniżenie się kącika ust, wygładzenie czoła, spłycenie bruzdy nosowo-wargowej.

Jednym z gorszych scenariuszy dla tego objawu jest stwardnienie rozsiane. Choroba objawia się różnego rodzaju problemami natury neurologicznej, mogą to być np.: zaburzenia czucia, upośledzenie chodu, zaburzenia równowagi, dolegliwości bólowe lub zaburzenia wzroku.

Jeżeli drganie powieki zaobserwujemy u dziecka w wieku między 2, a 15 lat, może to wskazywać na Zespół Tourette’a. Właśnie w tych latach najczęściej zaczyna się ta choroba objawiać. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech pacjentów, chorych na zespół Gillesa de la Tourette’a jest jednoczesne ukazywanie tików ruchowych i wokalnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów

2. Na starym dokumencie będziesz mógł sporo zyskać. Rząd podpisał ustawę, lepiej zajrzyj do szuflady

Sposób leczenia zależny jest oczywiście od powodu występowania symptomu. Jeżeli przyczyną jest niedobór magnezu (który może wynikać, np. ze zbyt dużej ilości kawy) może pokusić się o wzbogacenie diety w produkty, które są jego bogatymi źródłami. Do takich należą między innymi: kakao, fasola biała, gorzka czekolada, orzechy, kasza gryczana.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żarty się skończyły, warszawiacy nie wejdą do sklepu jak do tej pory. Jest oficjalne stanowisko
  2. Myśleliście, że widzieliście już wszystko? Przedstawiamy kolosalne zarobki kierowcy Kaczyńskiego, będziecie zdumieni
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Niezwykłe nagranie fali uderzeniowej w trakcie porodu w Bejrucie. Co za moc

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł