Wczesne objawy choroby Alzheimera
pixabay.com/MabelAmber
Autor Barbara Bujar - 19 Czerwca 2020

Pierwsze objawy Alzheimera. Pojawiają się znacznie wcześniej, niż sądzi wielu

Objawy choroby Alzheimera zazwyczaj kojarzone są wyłącznie z osobami starszymi. Niestety, schorzenie towarzyszy coraz to młodszym osobom i nie dotyczy tylko zaburzeń pamięci. Zobacz, jakie sygnały powinny nas niepokoić i skłonić do wizyty u lekarza.

Objawy Alzheimera są zagadką dla wielu osób. Na samym początku warto więc zastanowić się nad tym, czym właściwie jest choroba Alzheimera. Jak informuje zdrowie.wprost.pl, jest to schorzenie neurologiczne, którego przyczyny jak dotąd nie zostały wyjaśnione. Wiadomo, że w organizmie chorego obumierają neurony mózgowe, co dzieje się na skutek nadmiernego odkładania się w mózgu białka. Objawy najczęściej przypisywane są osobom w podeszłym wieku, niestety coraz częściej Alzheimer diagnozowany jest także u osób dużo młodszych.

Dziewczynka wyszła na plaże z rówieśnikami. Doszło do wielkiej tragediiDziewczynka wyszła na plaże z rówieśnikami. Doszło do wielkiej tragediiCzytaj dalej

Objawy choroby Alzheimera, które pojawiają się już w okolicy 40-stki

Choroba Alzheimera, która pojawia się u osób starszych jest o wiele prostsza do zdiagnozowania. Objawy są wtedy dużo bardziej charakterystyczne i o wiele szybciej skłaniają do wizyty u lekarza. Z informacji podanych na portalu wynika jednak, że schorzenie może dotykać także młodsze organizmy. Narażone na zachorowanie mogą być osoby w średnim wieku, czyli te w okolicy 40. roku życia. Zdarzają się także młodsze przypadki. W ich sytuacji jedynie 20% diagnoz stawianych jest w początkowym stadium choroby.

Osobom w okolicy 40-stki trudno czasem dopuścić do siebie myśl, że może rozwijać się u nich choroba, którą zawsze kojarzyli z osobami starszymi. Nie zwracają więc uwagi na pojawiające się roztargnienie, czy chwilowe zaburzenia pamięci. Należy pamiętać jednak o tym, że w przypadku choroby Alzheimera objawy te nie ustępują, pojawiają się nowe, które dodatkowo się nasilają. Po takiej obserwacji wskazana jest natychmiastowa konsultacja lekarska.

Większość osób chorych w początkowym stadium Alzheimera odczuwa te same dolegliwości, które często mylone są ze schorzeniami psychicznymi. Z tego względu warto zapoznać się z najbardziej charakterystycznymi objawami choroby Alzheimera.

Dzisiaj grzeje: 1. Kamil Durczok prosi o wsparcie. Stan zdrowia dziennikarza uległ nagłemu pogorszeniu

2. Biedronka oddaje za kupione towary. Pół ceny do twojej kieszeni, warunki łatwo spełnić może każdy

We wczesnym stadium choroby pacjentowi zwykle dolegają chwilowe braki pamięci. Osoba, u której rozwija się choroba Alzheimera, zapomina o prostych czynnościach, takich jak: gdzie odłożyła klucze, co jadła wczoraj na obiad, czy co robiła chwilę temu. Dodatkowo w początkowym rozwoju schorzenia, pojawiają się napady agresji, wahania nastroju, a nawet częste zamyślenie i izolowanie się od innych ludzi. Chory bardzo często cierpi także na zaburzenia równowagi, zdarza mu się również zaniedbywać higienę osobistą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Instytut wydał pilne ostrzeżenia. Stan alarmowy najwyższego stopnia na południu kraju, będzie bardzo niebezpiecznie
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Nie żyje legenda futbolu. Gwiazdor był bohaterem finału Ligi Mistrzów

Następny artykuł