Objawy koronawirusa, przełomowe odkrycie
fot. pixabay.com/jarmoluk
Autor Karol Zaborowski - 19 Sierpnia 2020

Przełomowe ustalenia dotyczące koronawirusa. Podano kolejność objawów

Objawy koronawirusa są cały czas tematem wielu dyskusji, a także badań naukowych. Początkowo mówiło się o trzech dolegliwościach wywoływanych przez ten patogen. Mowa oczywiście o gorączce, kaszlu i duszności. Jednak lista cały czas się powiększa.

Objawy wywoływane przez koronawirusa cały czas są sprawdzane przez naukowców na całym świecie. Z biegiem czasu coraz więcej wiemy na temat samej choroby, dzięki czemu specjaliści określają kolejne dolegliwości wywoływane przez patogen.

Niektóre badania dotyczą również tego, w jakiej kolejności prawdopodobnie mogą pojawić się u chorego pierwsze symptomy. Określenie takiej listy byłoby niezmiernie przydatne dla lekarzy, którzy każdego dnia mają kontakt z chorymi. Wszystko dlatego, że znacznie ułatwiłaby planowanie dalszego leczenia.

Niepokojące wiadomości obiegły media. Nowe ognisko COVID-19Niepokojące wiadomości obiegły media. Nowe ognisko COVID-19Czytaj dalej

Objawy koronawirusa pojawiają się w stałej kolejności?

Naukowcy z Covergent Science Institute in Cancer w USC Michelson Center for Covergent Bioscience przeanalizowali ponad 50 tysięcy potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Chinach, aby móc opracować prawdopodobną kolejność występowania objawów choroby COVID-19.

Wyniki badań zostały przeanalizowane na podstawie ponad 2200 przypadków grypy pochodzących z Ameryki Północnej, Europy i Australii. Dzięki temu ustalili, że do podstawowych objawów koronawirusa takich jak kaszel, gorączka i duszności warto byłoby dodać również dreszcze, powtarzające się drżenie w połączeniu z dreszczami, ból głowy, ból gardła, nagła utrata węchu lub smaku.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska wprowadza nowe zasady walki z koronawirusem. Wchodzą w życie już od września
2. Polacy przez pandemię oszaleli na punkcie jednej usługi. Ustawiają się niemal w kolejkach

Jak podaje Medonet, według ich ustaleń pierwszym objawem przy zakażeniu tym konkretnym wirusem jest gorączka, a dopiero później pojawia się kaszel, ból mięśni, nudności i wymioty, a na samym końcu biegunka. Jeżeli te doniesienia się potwierdzą wraz z kolejnymi obserwacjami, mogą stanowić prawdziwy przełom w leczeniu, a także diagnozowaniu koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w Kancelarii Premiera. Zarażony sekretarz stanu
  2. Szumowski tuż po dymisji poszedł do Tadeusza Rydzyka. Zaskakująca postawa, zdobył się na pełną szczerość
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł