objawy hiperglikemii
unsplash National Cancer Institute
Autor Klaudia Gaicka - 20 Listopada 2020

Pojawiają się, gdy spożywamy zbyt wiele cukru. Objawy, których lekceważenie może skończyć się bardzo źle

Stan, w którym nasz poziom cukru jest podwyższony, nazywamy hiperglikemią. Choć jej objawy bywają bardzo nieoczywiste, należy być ostrożnym, ponieważ jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia. W przypadku wystąpienia kilku z wymienionych symptomów konieczna jest wizyta u specjalisty.

Hiperglikemia może wywoływać nietypowe objawy, przez co przez długi czas nierzadko pozostaje niewykryta. Warto pamiętać, że jest niebezpieczna dla zdrowia, dlatego, jeżeli zaobserwujemy jej symptomy, nie powinniśmy ich ignorować.

Przyczyny i objawy niedoczynności tarczycy. Profilaktyka i leczeniePrzyczyny i objawy niedoczynności tarczycy. Profilaktyka i leczenieCzytaj dalej

Hiperglikemia nierzadko wywołuje nieoczywiste objawy. Warto jednak być czujnym, ponieważ stan ten jest niebezpieczny

Hiperglikemia to stan, w którym poziom glukozy we krwi przekracza dopuszczalne normy. Przedłużająca się hiperglikemia jest jedną z przyczyn cukrzycy i nierzadko jej towarzyszy.

Przekraczające normę stężenie glukozy we krwi, szczególnie gdy utrzymuje się przez długi czas, wiąże się z uszkodzeniami, zaburzeniami czynności i niewydolnością różnych narządów. Szczególnie narażone są w tym przypadku oczy, nerki, nerwy, serce i naczynia krwionośne.

Jak podaje portal Medonet.pl, podstawowe przyczyny wysokiego poziomu glukozy we krwi to spożywanie produktów, które zawierają zbyt dużo cukru, przyjmowanie niewłaściwych dawek leków przeciwcukrzycowych, stres, brak wysiłku fizycznego, niektóre choroby, infekcje, operacje czy dolegliwości bólowe.

Wśród najczęstszych objawów hiperglikemii możemy wymienić: mocne pragnienie, częste oddawanie moczu, suchość lub świąd skóry, silne uczucie zmęczenia, senność, niewyraźne widzenie, częste infekcje, wolniejsze gojenie się ran i owrzodzeń.

Jeśli zaobserwujemy u siebie przynajmniej kilka z tych symptomów, warto udać się do specjalisty, który zbada poziom cukru we krwi. Wymienione powyżej dolegliwości nie wystarczą, aby zdiagnozować cukrzycę, jednak warto zwrócić uwagę na niepokojące sygnały alarmowe, które wysyła nam nasz organizm.

Niestety, jak podaje portal Radiozet.pl, hiperglikemia zawsze wymaga odpowiedniego leczenie. Jeżeli go nie zastosujemy, stan ten może przełożyć się na poważne konsekwencje zdrowotne.

W przypadku stwierdzenia hiperglikemii nie powinniśmy zwlekać z planem leczenia. Specjalista, który zlecił nam odpowiednie badania, powinien rozwiać nasze wszelkie wątpliwości.

Oprócz leczenia nie możemy zapomnieć także o aktywności fizycznej. Badania wskazują, że wysiłek fizyczny zmniejsza insulinooporność. Prawdopodobnie konieczny okaże się także zakup glukometru.

Dzisiaj grzeje: 1.Choroby, które znacznie zwiększają ryzyko śmierci przy COVID-19. Osoby, które je mają, powinny dziś szczególnie uważać
2.Pacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitala
3.Wszyscy zamarli po niespodziewanych słowach szefa WHO. Mówi o pandemii koronawirusa i szczepionce

Już niedługo galerie będą znowu otwarte. Mocny komentarz specjalistyJuż niedługo galerie będą znowu otwarte. Mocny komentarz specjalistyCzytaj dalej

Bardzo ważna jest także odpowiednia reakcja w przypadku dostrzeżenia osoby, u której mogła wystąpić hiperglikemia. Objawy takie jak zapach acetonu z ust, sucha skóra, przyspieszone tętno są charakterystyczne.

W takim wypadku powinniśmy ułożyć w pozycji bocznej ustalonej, kontrolować oddech i tętno, zadbać o utrzymanie ciepła chorego oraz jak najszybciej zadzwonić po karetkę.

Tragiczna wiadomość wstrząsnęła wieloma osobami. Nie żyje 9-latka zarażona koronawirusemTragiczna wiadomość wstrząsnęła wieloma osobami. Nie żyje 9-latka zarażona koronawirusemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Nowe restrykcje na Boże Narodzenie. Ministerstwo zdrowia za granicą wprowadza ograniczenia dla przyjezdnych
  2. Uwaga, znany bank ostrzega. Klienci OLX zagrożeni, z kont znikają wszystkie oszczędności
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. Suczka nie przypomina już psa. Właściciele byli obojętni na jej cierpienie
  7. Skrzynecka opowiedziała o walce z chorobą. Dotknęła nie tylko ją, ale i jej bliskich

Następny artykuł