Gdy się pojawią, nasza śledziona potrzebuje wsparcia. Objawy, których lepiej nie lekceważyć

objawy śledziona
pixabay.com/HolgersFotografie
Autor Natalia Niewczas19.11.2020

Gdy śledziona choruje, niekiedy daje o tym znać za pomocą występujących w obrębie ciała objawów. Wiele z nich niezwykle łatwo przeoczyć. O potencjalnej chorobie tego organu może świadczyć bowiem uczucie zmęczenia czy powszechne dolegliwości układu trawiennego.

Objawy to sygnały ostrzegawcze, których nie należy lekceważyć. Niektóre z nich, nawet te niepozorne, mogą świadczyć o wymagających leczenia problemach ze zdrowiem. Zwracanie na nie uwagi jest istotne również w przypadku chorób śledziony. To niezwykle ważny narząd - filtruje krew, dba o odporność organizmu i pomaga oczyścić go z niebezpiecznych toksyn.

Kiedy skończy się pandemia ? Znany immunolog podał konkretną datęKiedy skończy się pandemia ? Znany immunolog podał konkretną datęCzytaj dalej

Zmęczenie niekiedy bywa objawem chorób śledziony

Jednym z objawów świadczących o nieprawidłowościach w pracy śledziony jest uczucie zmęczenia. Powinno niepokoić zwłaszcza wtedy, gdy występuje po posiłkach.

Jak podaje portal kobieta.interia.pl, ogólne poczucie braku energii (niezwiązane ze spożywanymi posiłkami) także stanowi odrębny objaw potencjalnych schorzeń śledziony. Szczególnie alarmujące jest zmęczenie, które nie ustępuje mimo wystarczającej ilości odpoczynku lub pojawia się bez wyraźnego powodu.

O chorobie śledziony mogą poinformować również dolegliwości układu pokarmowego. Wyróżniamy wśród nich częste i/lub nawracające gazy, wzdęcia czy biegunki.

To, co potencjalnie powinno niepokoić, to również wzmożony apetyt na słodycze. Wspomniany problem często łączy się z brakiem chęci na spożywanie innych, niesłodkich posiłków.

Rozmaite bóle również warto skonsultować z lekarzem pod kątem ewentualnych schorzeń dotykających śledzionę - chodzi zwłaszcza o ból pleców i brzucha. Także dyskomfort i uczucie pełności, na co może wpływać powiększenie tego organu (uciska wówczas na okoliczne struktury), jest alarmujące.

Powracające infekcje (średnio raz w miesiącu) to kolejny objaw mogący sygnalizować problem z prawidłowym funkcjonowaniem śledziony. Towarzyszy im wówczas duża ilość wydzielin (obfity kaszel, katar).

Dzisiaj grzeje: 1.Choroby, które znacznie zwiększają ryzyko śmierci przy COVID-19. Osoby, które je mają, powinny dziś szczególnie uważać
2.Wiśniewski nie wytrzymał, zrównał z ziemią Świerzyńskiego. Wszystko poszło na żywo w Polsacie
3.Wszyscy zamarli po niespodziewanych słowach szefa WHO. Mówi o pandemii koronawirusa i szczepionce

Wczoraj mówiono, że epidemia zaczyna hamować. Dzisiejsze dane są jednak druzgocąceWczoraj mówiono, że epidemia zaczyna hamować. Dzisiejsze dane są jednak druzgocąceCzytaj dalej

Niepokoić w niektórych przypadkach powinno także uczucie ucisku i kłucia w okolicy żeber. Pojawia się najczęściej, gdy pacjent siada lub pochyla się.

Warto podkreślić, iż powyższe objawy nie zawsze równają się zagrażającej życiu chorobie śledziony. Ich wystąpienie warto skonsultować jednak z lekarzem - jest to zalecane, gdy symptomy utrzymują się przez dłuższy czas lub wyraźnie nasilają.

Jak znacząco zmniejszyć ryzyko udaru? 7 złotych rad, które mogą uratować nam życieJak znacząco zmniejszyć ryzyko udaru? 7 złotych rad, które mogą uratować nam życieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała rodzina zginęła, niewyobrażalny dramat. Wiadomość z zagranicy obiegła media, chcieli tylko wypocząć na plaży
  2. Żona Alberta Einsteina przeżywała koszmar. Mało kto wie, jak traktował ją znany noblista
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. Co oznacza żółta wstążka u psa? Uczestnik Milionerów odpadł na pytaniu za 5 tysięcy złotych
  7. Podejrzewała, że mąż ją zdradza, zamontowała ukrytą kamerę. Na widok nagrania zdębiała w sekundę

Następny artykuł