Objawy: miażdżycy często są bagatelizowane
unsplash.com_Imani_Bahati
Autor Damian Witoń - 20 Sierpnia 2020

Zaczyna się od bardzo niepozornych objawów. Nie dajcie się jednak zwieść, miażdżyca jest ekstremalnie niebezpieczną chorobą

Objawy miażdżycy są bardzo nieoczywiste. W zależności od przebiegu rozwoju choroby mogą pojawiać się inne symptomy. Niektóre z nich wydają się błahe, przez co dużo osób je bagatelizuje. Jest to ogromnym błędem, gdyż choroba stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka.

Objawy miażdżycy szczególnie w początkowym stadium rozwoju choroby mogą być mylące. Wiele osób przypisuje je innym schorzeniom lub niedoborom ważnych pierwiastków w organizmie. Niestety za ten błąd często przychodzi zapłacić wysoką cenę. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcemCzytaj dalej

Objawy miażdżycy często bywają lekceważone przez chorych. Dzieje się tak, ponieważ łatwo pomylić je z innymi schorzeniami

Miażdżyca jest chorobą, której zdecydowanie nie warto lekceważyć. Zawężanie światła tętnic spowodowane odkładaniem się związków lipidowych, elementów tkanki łącznej, a także innych substancji po wewnętrzne stronie naczynia, prowadzi do niedotlenienia najważniejszych organów w ciele człowieka. Sytuacja stanowi ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Warto zatem wiedzieć, jakie symptomy wskazują na rozwój zmian miażdżycowych.


Wiele osób przez długi okres nie ma pojęcia, że z pozoru błahe objawy świadczą o miażdżycy. Dzieje się tak między innymi dlatego, że łatwo pomylić je z innymi schorzeniami i zbagatelizować.


Naszą uwagę powinny zwrócić między innymi ból łydek i trudności w zasypianiu. Nie bez znaczenia są również bladość i wyziębienie kończyn dolnych spowodowane zaburzeniem przepływu krwi. Wiele osób zmagających się z miażdżycą zwraca również uwagę na charakterystyczne uczucie “chodzenia mrówek” po nogach.


O rozwoju zmian miażdżycowych w organizmie człowieka świadczyć mogą także bóle brzucha, duszności i uczucie przybicia. Jak podaje portal stronazdrowie.pl, symptomy te pojawiają się przy miażdżycy naczyń wieńcowych. Innym objawem, który powinien przykuć naszą uwagę, są zawroty głowy i zaburzenia koordynacji, które pojawiają się przy miażdżycy tętnic szyjnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli

2. Banki wyciągają ręce po nasze pieniądze? Oszczędności zagrożone nową opłatą


Warto również zwrócić uwagę na zaburzenia mowy, widzenia oraz amnezję, którym towarzyszy splątanie i chwiejność emocjonalna. Zdarza się, że powyższe objawy początkowo brane są za chorobę psychiczną, podczas gdy prawdziwą przyczyną może być miażdżyca naczyń mózgowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna zmiana w Polsce już dziś. Odczują ją wszyscy
  2. Gwiazda Polsatu odeszła w ciszy. Teraz już nikt o niej nie pamięta, choć była wspaniałą aktorką
  3. Wczesne objawy miażdżycy. Wielu chorych je bagatelizuje
  4. Fakt ujawnił kulisy odejścia Szumowskiego. Dlaczego były Minister Zdrowia zrezygnował ze stanowiska?
  5. Rak jelita grubego może przez lata rozwijać się w ukryciu. Istnieje jednak sposób, by wykryć go, zanim będzie za późno
  6. Zazdroszczą jej wszystkie kobiety. Ma 70 lat a wygląda jak nastolatka. Jak to możliwe?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł