Objawy: zapach z ust
pixabay
Autor Barbara Bujar - 21 Maja 2020

Zapach z ust może zdradzić, na jaką chorobę cierpimy. Warto zwrócić na niego uwagę

Objawy chorób, na które cierpimy, można rozpoznać na wiele sposobów. Nie każdy wie, że nieprzyjemny zapach z ust również może świadczyć o tym, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego. Sprawdź, jakie choroby sygnalizuje ta wstydliwa dolegliwość.

Nieprzyjemny zapach z ust jest jedną z bardziej wstydliwych przypadłości. Wielu myśli, że wiąże się ona z nieodpowiednią higieną jamy ustnej lub jej brakiem. Jest to jednak błędne przekonanie. Objawy takie jak odpychający zapach z ust często świadczą o wielu chorobach.

Najsilniejsza trucizna znana człowiekowi. Możesz znaleźć ją w swojej kuchniNajsilniejsza trucizna znana człowiekowi. Możesz znaleźć ją w swojej kuchniCzytaj dalej

Poważne objawy chorób często są mylone z brakiem higieny jamy ustnej

Brzydki zapach wydobywający się z ust to sygnał, że nasz organizm potrzebuje pomocy. Najprostszym rozwiązaniem w tym przypadku wydaje się większa dbałość o higienę jamy ustnej. Słusznie. Woń, której chcielibyśmy się pozbyć, może świadczyć o halitozie – chorobie polegającej na ulatnianiu się związków siarki. W tym przypadku należy zacząć odpowiednio długo i dokładnie szczotkować zęby. Warto pamiętać, aby czynność powtarzać po każdym posiłku, a oprócz zębów czyścić też język i szczeliny międzyzębowe, w których lubią odkładać się resztki pokarmu. Aby upewnić się, czy wystarczająco dobrze dbamy o nasza jamę ustną, warto skonsultować to ze swoim stomatologiem.

Odpychająca woń niestety nie zawsze zniknie po dokładnym umyciu zębów. Może być sygnałem poważniejszych niż halitoza chorób. Jedną z nich jest cukrzyca. Brzydki zapach może być spowodowany zepsutymi zębami, próchnicą lub zajadami. W tym przypadku może oznaczać to zbyt niski poziomu cukru w organizmie. Jeśli więc z ust wydobywa się szczególnie kwaśny zapach, w pierwszej kolejności należy zmierzyć poziom cukru i udać się do lekarza.

Wstydliwa dolegliwość to również sygnał do zbadania swoich nerek i wątroby. Zapach, który przypomina amoniak może być spowodowany niewydolnością nerek. Natomiast niewydolność wątroby najczęściej charakteryzuje woń przypominająca zgniłe jaja.

Dzisiaj grzeje: 1. Tysiące Ukraińców chce przedostać się do Polski. Zadanie to jest jednak wyjątkowo trudne

2. Była żona Wiśniewskiego nie wytrzymała. Zdradziła całą prawdę o ich stosunkach

Bardzo często poprzez zapach z ust możemy rozpoznać problemy laryngologiczne. W pierwszej kolejności mogą odczuć to osoby, które mają problemy z zatokami, migdałkami lub polipami w nosie. Jak wyjaśnia abczdrowie.pl, dzieje się tak, ponieważ przy chorobach laryngologicznych zarazki namnażają się w jamie ustnej i powodują wstydliwy problem.

Odpychający zapach z ust jest wstydliwy i nie należy go lekceważyć. Z problemem należy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza, szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy pewni, że odpowiednio dbamy o higienę jamy ustnej. Oprócz wymienionych chorób dolegliwość może być również objawem chorób dróg oddechowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dostaniesz kosmiczne pieniądze za 1 dzień pracy. Ogromna dniówka za zbieranie jagód i innych sezonowych owoców
  2. Radosna nowina w pałacu prezydenckim. Chodzi o Kingę Dudę, gratulacje
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Bony spożywcze i talony zamiast 500 plus dla wszystkich? Czy powinno się w końcu wprowadzić ten pomysł?

Następny artykuł