Objawy: znak Franka
fot. wikimedia.org/Med Chaos
Autor Karol Zaborowski - 21 Grudnia 2019

Ostrzega nas przed wieloma groźnymi chorobami. Nigdy nie lekceważ znaku Franka

Objawy niektórych chorób mogą się pojawiać jeszcze przed poważnymi problemami zdrowotnymi. W tym wypadku doskonałym przykładem jest znak Franka, który można zaobserwować na naszych uszach.

Nietypowe objawy mogą być niezwykle mylące dla osób niezaznajomionych z medycyną i nawet samym lekarzom niekiedy ciężko uwierzyć, że faktycznie mogą one świadczyć o problemach zdrowotnych. Amerykański lekarz pulmonolog Sanders T. Frank w latach 70. ubiegłego wieku spostrzegł, że część z jego pacjentów ma na swoich uszach charakterystyczne pionowe bruzdy.

Kiedy Frank zgłębił temat, zauważył, że osoby, które mają taki ślad na płatku ucha, znacznie częściej zapadają na choroby o podłożu kardiologicznym. Przez wiele lat specjaliści podchodzili sceptycznie do jego odkrycia, jednak teraz już wiemy, że miał on rację.

Tysiące złotych za suplementy diety. Ofiary Jerzego Zięby opowiedziały o skuteczności jego terapiiTysiące złotych za suplementy diety. Ofiary Jerzego Zięby opowiedziały o skuteczności jego terapiiCzytaj dalej

Objaw widoczny na uchu

Znak Franka pojawia się najczęściej u osób starszych i jest bezpośrednio powiązany z kondycją naszych naczyń krwionośnych. Według naukowców wywołuje go niedobór kolagenu, który jest budulcem naszych tętnic oraz żył. Jednocześnie jego brak wywołuje właśnie powstawanie pionowych bruzd na naszych uszach.

Wedle przeprowadzonych badań osoby, które mają znak Franka, są o wiele bardziej zagrożone wystąpieniem udaru mózgu oraz zawału mięśnia sercowego. Jak podaje portal abczdrowie.pl, podczas analizy przypadków 241 pacjentów aż u 75% z nich stwierdzono obecność znaku Franka.

Osłabione naczynia krwionośne nie wytrzymują ciśnienia naszej krwi, przez co z czasem zaczynają pękać, a to doprowadza do udaru i wylewu krwi do mózgu. Przykład znaku Franka pokazuje, że nawet niewielka zmiana w naszym wyglądzie może świadczyć o początku poważnych problemów zdrowotnych. Bez wątpienia nie należy go nigdy lekceważyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat w domu Wałęsów! Danuta Wałęsa zdradziła całą PRAWDĘ o Lechu. Polacy będą WŚCIEKLI
  2. Poszukiwana osoba, która wyrzuciła ciężarną suczkę z samochodu. "Zaczęły się świąteczne porządki"
  3. Toksyczne bombki choinkowe. Producenci ukrywają prawdę
  4. Dieta, na której schudniemy 9 kilogramów w tydzień. Eksperci komentują
  5. Od maja leży w śpiączce. "Tak się dzieje, gdy nie uciekasz od oprawcy"
  6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak

Następny artykuł