Objawy choroby wątroby
pixabay.com
Autor Klaudia Bochenek - 23 Sierpnia 2020

Pojawiają się, gdy nasza wątroba przestaje wyrabiać. Objawy, których absolutnie nie wolno lekceważyć

Objawy chorej wątroby nie powinny być przez nas bagatelizowane. Jeśli dojdzie do niewydolności organu, może się to skończyć nawet śmiercią. Jeśli zmagamy się z innymi długofalowymi chorobami, powinniśmy być jeszcze bardziej wyczuleni. Lekarze mówią, że jeśli choruje wątroba, przekłada się to na całe nasze ciało.

Objawy złego stanu wątroby mogą objawiać się nie tylko przez jej wirusowe zapalenie, uszkodzenie na skutek nadużywania alkoholu czy zażywania silnych leków. Narząd wysyła niepokojące sygnały także w przypadku, gdy nieodpowiednio się odżywiamy. Mimo wszystko, czerwona lampka powinna zapalić nam się gdy zauważymy kilka objawów na swoim ciele. Jeden z kluczowych narządów niekoniecznie musi boleć, aby zasygnalizować złą kondycję.

Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieliRozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieliCzytaj dalej

Objawy chorej wątroby - 9 symptomów, które powinniśmy skonsultować ze specjalistą

Chora wątroba objawia się poprzez kilka kluczowych objawów. Jak podaje "Wprost", należą do nich m.in. zażółcenie błon śluzowych i skóry (takie zjawisko niekoniecznie musi oznaczać żółtaczkę), utrata apetytu, a przede wszystkim nieprzerwane problemy z układem pokarmowym i wydalniczym. Jeśli zaobserwowałeś u siebie wymioty, wzdęcia, biegunki, zaparcia i nieustanne "odbijanie", warto wybrać się do lekarza.

Zły stan wątroby objawia się również odczuwalnym osłabieniem, w ciągu dnia brakuje nam energii i najchętniej tylko byśmy leżeli. Czasami pojawia się silne swędzenie skóry - wiele osób myli je z uczuleniami związanymi z produktami spożywczymi czy chemią. Skóra w niektórych miejscach może także się przebarwiać: ciemna okolica wokół oczu to wcale nie chroniczne zmęczenie.

Warto także, podczas wizyty w toalecie, zajrzeć do muszli. Mało kto wiedział, że chora wątroba objawia się bardzo jasnym, momentami wręcz białym stolcem. Także barwa moczu ma duże znaczenie - w tym przypadku płyn będzie ciemny, co jest skutkiem dostarczania organizmowi niewystarczającej ilości wody i innych napojów.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli

2. Policjanci już wystawiają mandaty na 500 zł. Dają tylko jedną szansę

Jeśli zbagatelizujemy wątrobę i sygnały, które nam wysyła, musimy się liczyć z wieloma przykrymi konsekwencjami. Powikłania mogą być poważne: lekarze ostrzegają, że możemy potem bardzo długo walczyć z marskością wątroby, stłuszczeniem, a także nowotworem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowa decyzja Chin, ogłosili. Cały świat przeciera oczy i nie wierzy
  2. PlayStation 5 rozłożone na części pierwsze. Gracze przecierają oczy, nie uwierzysz jak konsola wygląda od środka
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Wzruszające wyznanie Magdy Gessler. Zmaga się z ciężką chorobą, prześmiewcy powinni teraz dwa razy się zastanowić
  5. Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 września
  6. Potrzebujesz tylko 3 składników i 5 minut, by zrobić powalające ciasto bez pieczenia. Koleżanki będą błagać o przepis

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł