Objawy kobiecych nowotowrów
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 23 Stycznia 2020

Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć

Objawy kobiecych nowotworów często są bardzo nieoczywiste i łatwo je wytłumaczyć wieloma innymi czynnikami. Niestety to sprawia, że choroba ma o wiele więcej czasu na to, aby móc się rozwinąć i siać spustoszenie w organizmie.

Objawy nowotworów zwłaszcza w początkowym stadium choroby mogą być mylące zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy. Choć organizowane są liczne akcje uświadamiające, to mimo to, wciąż w Polsce rośnie ilość kobiet zmagających się z chorobą nowotworową.

W takim wypadku kluczową rolę odgrywa to, jak szybko uda się postawić trafną diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie. Niestety, jeżeli przegapi się wczesne symptomy, może się okazać, że na pomoc będzie już za późno.

Byli w Chinach, kiedy wybuchła epidemia. Teraz wracają do PolskiByli w Chinach, kiedy wybuchła epidemia. Teraz wracają do PolskiCzytaj dalej

Objawy kobiecych nowotworów

Jednym z podstawowych objawów są zmiany dotyczące miesiączkowania. Wiele kobiet ma nieregularne miesiączki, co tylko utrudnia dostrzeżenie odchyleń wywołanych przez chorobę. Jednak w przypadku, gdy pacjenta przez lata miała regularny cykl menstruacyjny, to jego odchylenia, powinny wzbudzać wzmożoną ostrożność.

Oczywiście na regularność miesiączki ma wpływ wiele czynników takich jak stres, czy chociażby alkohol. Jednak, jeżeli nie pojawiają się wyraźne przyczyny nagłego braku regularnego okresu, to znak, że warto udać się do lekarza.

Warto zwrócić uwagę na krwawienia, które mogą się pojawić pomiędzy menstruacjami. Najczęściej są one delikatne i przybierają formę plamień. W tym wypadku jest to bez wątpienia objaw, który jak najszybciej powinno się skonsultować z ginekologiem.

Podobnie ma się do krwawienia po odbyciu stosunku. Niekiedy może on być wywołany przez stosowaną antykoncepcję hormonalną lub zbyt gwałtowne igraszki. Dlatego też pojedynczy przypadek raczej nie oznacza nic złego. Co innego, jeżeli ten problem pojawia się regularnie.

Jak podaje portal onet.pl, również upławy są niepokojącym objawem, które wystąpienie powinno wywoływać zapalenie się w głowie czerwonej lampki ostrzegawczej. Częstym objawem może być również ból odczuwany w podbrzuszu, ale i to może zostać łatwo zbagatelizowane. Niestety wiele pań, wciąż czuje dyskomfort, rozmawiając na tematy związane z ich strefami intymnymi nawet podczas wizyty u lekarza, a to duży błąd.

Pamiętajmy, że przy chorobie nowotworowej to właśnie profilaktyka jest najważniejsza, ponieważ nie tylko zapobiega powstawaniu choroby, ale pomaga również wykryć ją we wczesnym stadium, a to jest kluczowe przy skutecznym leczeniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka wyskoczyła z okna. Wcześniej zrobiła córce niewybaczalną rzecz
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Śmiertelnie niebezpieczna choroba staje się coraz powszechniejsza. Eksperci zaobserwowali znaczący wzrost zachorowań
  4. Choroba sprzed lat wróciła. Specjaliści ogłosili epidemię
  5. Kayah jest nieuleczalnie chora. Choroba znacząco wpływa na jej życie
  6. Wirusem 2019-nCoV można łatwo zarazić się przez wszędobylskie produkty z Chin? Epidemiolog ostrzega, radzi co robić

Następny artykuł