objawy opuchnięte kostki
fot. https://unsplash.com/ KinLi
Autor Natalia Niewczas - 23 Lipca 2020

Masz problem z opuchniętymi kostkami? Może być to objaw groźnej choroby

Objawy występujące w obrębie kończyn dolnych często kojarzymy ze wzmożonym wysiłkiem fizycznym, na przykład intensywnymi ćwiczeniami lub dłuższym czasem spędzonym “na nogach”. Często sprawa ma się wręcz odwrotnie - opuchnięte kostki są spowodowane siedzącym trybem życia.

Objawy mogą świadczyć o drobnych lub poważnych, wymagających pilnej interwencji lekarskiej dolegliwościach, dlatego tak ważne jest konsultowanie ich ze specjalistą. Podobnie jest w przypadku opuchniętych kostek. Powodem wystąpienia opuchlizny może być choroba układu krążenia lub po prostu upływający czas.

Wraz z synem pojechał umyć samochód. Nikt nie podejrzewał, że dojdzie do tragediiWraz z synem pojechał umyć samochód. Nikt nie podejrzewał, że dojdzie do tragediiCzytaj dalej

Niebezpieczne objawy

Objawy, do których należą opuchnięte kostki, to symptomy mogące sygnalizować poważny problem, z jakim boryka się ciało człowieka. Choć opuchlizna ta często występuje u kobiet w ciąży oraz osób w podeszłym wieku, równie dobrze może wiązać się z poważnymi schorzeniami.

Jak podaje portal kobieta.onet.pl, spuchnięte kostki mogą pojawić się w przypadku chorób układu krwionośnego - żylaków, niewydolności żylnej lub serca, a nawet żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej. Obrzęk kostek może wskazywać także na choroby tarczycy, na przykład niedoczynność. Choroby te często wymagają podjęcia leczenia farmakologicznego.

Kolejnym powodem występowania opuchlizny na kostkach jest prowadzenie niezdrowego trybu życia, z jakim łączy się otyłość oraz brak aktywności fizycznej. Aby symptomy ustąpiły, w tym przypadku wystarczy wprowadzenie kilku korzystnych dla naszego zdrowia zmian. Codzienne dbanie o zróżnicowaną dietę, odpowiednio dobrane porcje pożywienia i regularne ćwiczenia powinno skutkować trwałym pozbyciem się problemu opuchlizny.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja jest fatalna. Szczena z Chłopaków do wzięcia błaga o pomoc
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Polak stworzył niezniszczalny materiał. Teraz może go wykorzystać wojsko

Opuchlizna kostek występuje również wskutek urazów ciała. Może być reakcją organizmu na zwichnięcie czy złamanie kości, w przypadku którego konieczne jest usztywnienie kończyny gipsem. Z obrzękiem wynikającym z wieku pacjenta lub będącego następstwem ciąży, da się jednak powalczyć samodzielnie, na przykład stosując chłodzące kąpiele.

Warto pamiętać, że wystąpienie opuchlizny w każdej części ciała, nie tylko w obrębie kończyn dolnych, powinno skłonić pacjenta do konsultacji lekarskiej. Tylko specjalista będzie w stanie wskazać poparte badaniami źródło problemu, a także zalecić ewentualne leczenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Uwaga kierowcy, zabierają prawa jazdy na potęgę. Możesz je stracić nie tylko za prędkość
  3. Człowiek Kaczyńskiego publicznie obraził miliony Polek i Polaków. Zadziwiające sceny w programie na żywo w TVN;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice

Następny artykuł