objawy niedoboru magnezu
fot. https://pixabay.com/ Arcaion
Autor Natalia Niewczas - 20 Września 2020

Objawy niedoboru magnezu w organizmie. Lepiej ich nie lekceważyć

Objawy są sposobem ciała na zasygnalizowanie uniemożliwiających mu prawidłowe funkcjonowanie problemów. Bagatelizowanie różnorodnych symptomów zwykle nie wychodzi nam na zdrowie, a wręcz przeciwnie - przez opóźnione reakcje niekiedy odbieramy sobie szansę na szybkie i całkowite pozbycie się dolegliwości.

Objawy niedoboru magnezu mogą być zwodnicze - nie występują w każdym pojedynczym przypadku i nie należą do charakterystycznych, ponieważ równie dobrze mogą sygnalizować obecność wielu innych chorób. Warto jednak zwrócić na nie szczególną uwagę - magnez pełni bowiem wiele kluczowych dla organizmu funkcji.

Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartościąZamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartościąCzytaj dalej


Objawy hipomagnezemii, czyli niedoboru magnezu


Objawy niedoboru magnezu dają o sobie znać najczęściej dopiero wtedy, gdy stężenie pierwiastka w organizmie odbiega od normy w sposób znaczący, czyli w przypadku wystąpienia hipomagnezemii. Zaburzenie to może być spowodowane brakiem spożywania wystarczającej ilości magnezu wraz z pożywieniem, przyjmowaniem niektórych leków, zaburzeniami hormonalnymi, a także chorobami układu moczowego.


Jak podaje portal poradnikzdrowie.pl, o znacznym niedoborze magnezu w organizmie mogą świadczyć objawy związane z układem krwionośnym człowieka. Należą do nich problemy z prawidłową pracą serca - migotanie przedsionków, kołatanie czy nieprawidłowości wykryte podczas badania EKG.


Do innych symptomów hipomagnezemii zaliczamy problemy z mięśniami. Powtarzające się skurcze mięśni, osłabienie i drżenie może wskazywać na wyjątkowo niekorzystny dla zdrowia niedobór magnezu. Wśród objawów, które potencjalnie także wywoływane są przez niskie stężenie tego istotnego pierwiastka, wyróżniamy bóle głowy, łamliwość paznokci i złą kondycję włosów.

Dzisiaj grzeje: 1. Wydano nowe zalecenia dotyczące koronawirusa. Kogo dotyczą?
2.10 tys. zł za jazdę na hulajnodze, 5 tys. za siedzenie pod sklepem. Nawet nie wyobrażasz sobie, za co jeszcze ukarzą
3.Naukowcy z Czech stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Bardzo łatwo pomylić go z innymi chorobami


Warto podkreślić, że hipomagnezemia występuje rzadko i prowadzenie zdrowego trybu życia (w tym korzystanie z dobrodziejstw zróżnicowanej diety) powinno skutecznie uchronić nas przed niedoborami tego pierwiastka. W związku z tym w przypadku wystąpienia niedoboru magnezu w pierwszej kolejności zaleca się zadbanie o prawidłową dietę. Jeżeli jej stosowanie nie przyniesie spodziewanych efektów, specjalista może zasugerować przyjmowanie suplementów. Magnez znajdziemy w wielu powszechnie wykorzystywanych w kuchni produktach: pełnoziarnistych makaronach, orzechach, a nawet w czekoladzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żywioły uderzyły z olbrzymią mocą, zniszczenia są kolosalne. Nagranie z Portugalii zasmuca
  2. Detonacja bomby atomowej pod wodą. Niesamowite nagranie w 4K
  3. Papież Franciszek ma bardzo pilny apel do lekarzy. Prosi ich, aby pamiętali o jednej, arcyważnej rzeczy
  4. Niszczy tarczycę po cichu. Objawów tej choroby nie wolno ignorować
  5. Jak odróżnić COVID-19 od innych chorób? Zdaniem ekspertów istotna jest kolejność występowania objawów
  6. W jednym rejonie sypie borowikami i innymi grzybami na potęgę. Jest jeszcze jedna dobra informacja

Następny artykuł