objawy niedoboru magnezu
fot. https://pixabay.com/ Arcaion
Autor Natalia Niewczas - 23 Lipca 2020

Objawy niedoboru magnezu w organizmie. Lepiej ich nie lekceważyć

Objawy są sposobem ciała na zasygnalizowanie uniemożliwiających mu prawidłowe funkcjonowanie problemów. Bagatelizowanie różnorodnych symptomów zwykle nie wychodzi nam na zdrowie, a wręcz przeciwnie - przez opóźnione reakcje niekiedy odbieramy sobie szansę na szybkie i całkowite pozbycie się dolegliwości.

Objawy niedoboru magnezu mogą być zwodnicze - nie występują w każdym pojedynczym przypadku i nie należą do charakterystycznych, ponieważ równie dobrze mogą sygnalizować obecność wielu innych chorób. Warto jednak zwrócić na nie szczególną uwagę - magnez pełni bowiem wiele kluczowych dla organizmu funkcji.

Ważna decyzja GIS. Popularny olej wycofany ze sprzedaży, jest szkodliwy dla zdrowiaWażna decyzja GIS. Popularny olej wycofany ze sprzedaży, jest szkodliwy dla zdrowiaCzytaj dalej


Objawy hipomagnezemii, czyli niedoboru magnezu


Objawy niedoboru magnezu dają o sobie znać najczęściej dopiero wtedy, gdy stężenie pierwiastka w organizmie odbiega od normy w sposób znaczący, czyli w przypadku wystąpienia hipomagnezemii. Zaburzenie to może być spowodowane brakiem spożywania wystarczającej ilości magnezu wraz z pożywieniem, przyjmowaniem niektórych leków, zaburzeniami hormonalnymi, a także chorobami układu moczowego.


Jak podaje portal poradnikzdrowie.pl, o znacznym niedoborze magnezu w organizmie mogą świadczyć objawy związane z układem krwionośnym człowieka. Należą do nich problemy z prawidłową pracą serca - migotanie przedsionków, kołatanie czy nieprawidłowości wykryte podczas badania EKG.


Do innych symptomów hipomagnezemii zaliczamy problemy z mięśniami. Powtarzające się skurcze mięśni, osłabienie i drżenie może wskazywać na wyjątkowo niekorzystny dla zdrowia niedobór magnezu. Wśród objawów, które potencjalnie także wywoływane są przez niskie stężenie tego istotnego pierwiastka, wyróżniamy bóle głowy, łamliwość paznokci i złą kondycję włosów.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia rozgrywała się po cichu. Żona Michała Żebrowskiego w końcu przerwała milczenie, jej wyznanie zasmuca
2. Szumowski zapowiada możliwy powrót maseczek. Zdradził nawet, kiedy będziemy musieli je ponownie założyć
3. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny

EpiPen oznaczał zastrzyk zawierający epinefrynę. Niestety, nawet szybkie podanie leku, nie poprawiło stanu zdrowia Denise. Gdy przyjechało pogotowie, 11-latka natychmiast została zabrana do szpitala. Tam przeżyła jeszcze dwa dni. Reakcja alergiczna była niestety tak silna, że jej życia nie udało się uratować. Teraz zrozpaczona mama przestrzega wszystkich rodziców.


Warto podkreślić, że hipomagnezemia występuje rzadko i prowadzenie zdrowego trybu życia (w tym korzystanie z dobrodziejstw zróżnicowanej diety) powinno skutecznie uchronić nas przed niedoborami tego pierwiastka. W związku z tym w przypadku wystąpienia niedoboru magnezu w pierwszej kolejności zaleca się zadbanie o prawidłową dietę. Jeżeli jej stosowanie nie przyniesie spodziewanych efektów, specjalista może zasugerować przyjmowanie suplementów. Magnez znajdziemy w wielu powszechnie wykorzystywanych w kuchni produktach: pełnoziarnistych makaronach, orzechach, a nawet w czekoladzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nad zalewem nagle pojawiła się trąba powietrzna. ”Materace latają, dzieci piszczą”
  2. Tragedia w Pruszkowie. Podczas imprezy wyrzucili butelkę z okna na 3. piętrze. Trafili w starszą kobietę, jest w szpitalu
  3. We wsi dowiedzieli się, że Mariusz jest gejem. Jego życie jest zagrożone, robią zebrania pod domem, próbowali otruć psa. Potrzebna pomoc;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Oświadczył się plastikowej lalce, niedługo będzie ślub. Wspólne zdjęcia wbijają w fotel

Następny artykuł