Objawy nadciśnienia tętniczego
pixabay.com/pompi
Autor Barbara Bujar - 24 Września 2020

Mrowienie dłoni ostrzega nas przed groźnym schorzeniem. Lepiej go nie lekceważyć

Objawy chorób pojawiają się u człowieka na wiele różnych sposobów. Część z nich nie powoduje jednak dużego niepokoju i jest lekceważona przez pacjentów. Przykładem takiego sygnału wysyłanego przez organizm może być mrowienie dłoni. Choć z pozoru wydaje się niegroźny, tak naprawdę świadczy o poważnym schorzeniu, wskutek którego może dojść do udaru mózgu lub zawału serca. Warto go nie bagatelizować i od razu zasięgnąć opinii lekarskiej.

Objawy chorób różnią się intensywnością i charakterystyką. Wiele z nich nie wzbudza u chorego żadnych podejrzeń i powoli pozwala na rozwój schorzenia w organizmie. Do takiej grupy często zalicza się mrowienie dłoni, któremu towarzyszą takie dolegliwości jak ból głowy lub duszność. Choć czasem bardzo często połączyć je wszystkie ze sobą, razem sygnalizują o naprawdę niebezpiecznej chorobie. Aby szybko poznać diagnozę i wcześnie podjąć odpowiednie leczenie, najlepiej od razu skontaktować się z lekarzem.

Jak w Polsce leczy się COVID-19? Lekarz klinicysta wyznał całą prawdęJak w Polsce leczy się COVID-19? Lekarz klinicysta wyznał całą prawdęCzytaj dalej

Mrowienie dłoni może okazać się niebezpieczne. Poznaj inne objawy nadciśnienia tętniczego

Jak informuje Medonet, mrowienie kończyn, a w szczególności dłoni, bardzo często zaliczane jest jako jeden z objawów nadciśnienia tętniczego. W przypadku schorzenia u pacjenta jednocześnie mogą występować duszności, ból głowy, kaszel i dezorientacja. Oczywiście nie wszystkie symptomy pojawiają się od razu. W wielu przypadkach choroba objawia się bardzo późno, dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę nawet na najmniejszą zauważoną zmianę w funkcjonowaniu organizmu.

Drętwienie kończyn pojawia się u pacjenta na skutek tzw. przełomu nadciśnieniowego. W organizmie dochodzi wtedy do nagłego wzrostu ciśnienia krwi, które stanowi zagrożenie dla zdrowia człowieka. Przypomnijmy, że nadciśnienie tętnicze prowadzi między innymi do uszkodzenia narządów, miażdżycy, zawału serca lub udaru mózgu. Po dokładnych badaniach w gabinecie lekarskim i postawieniu prawidłowej diagnozy niezbędne okazuje się leczenie szpitalne.

Jak ustalił serwis, schorzenie najczęściej rozwija się u pewnej grupy osób. Należą do niej między innymi tacy pacjenci, którzy palą papierosy, mają nadwagę, nadużywają alkoholu lub nie praktykują nawet minimalnej aktywności fizycznej. Nadciśnienie tętnicze może mieć także podłoże genetyczne. Nie oznacza to jednak, że u innych osób nie może wystąpić. Warto więc zwracać uwagę na nawet najmniejsze symptomy. W przypadku opisywanego schorzenia, oprócz drętwienia kończyn, mogą wystąpić także inne dolegliwości.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegała smutna wiadomość. Nie żyje znana polska piosenkarka, jej przeboje nucił cały kraj
2.13. i 14. emerytura oraz coroczna waloryzacja świadczeń. Nowe stawki i daty wypłat. Kompletna lista
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

Do pozostałych objawów świadczących o nagłym wzroście ciśnienia krwi należą między innymi: zaburzenia wzroku i snu, bóle i zawroty głowy, ogólne osłabienie oraz problemy z koncentracją. Każdy z nich powinien zostać skonsultowany ze specjalistą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pod polskim miastem powstaje ogromny tunel. Co się dzieje?
  2. Czy widziałeś u siebie podobną monetę? Chodzi o nominał 5 zł, możesz być milionerem
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Jedna czynność jest kluczowa w przygotowaniu kotletów schabowych, miliony Polaków robią wielki błąd

Następny artykuł