Objawy: chorób serca widoczne gołym okiem
pixabay_backy3723
Autor Damian Witoń - 3 Lipca 2020

Objawy chorób serca, które widać gołym okiem. Warto zwrócić na nie uwagę

Objawy chorób serca nie powinny pod żadnym pozorem, być przez nas lekceważone. Bez wątpienia jest ono jednym z najważniejszych narządów w organizmie człowieka. Niewielu z nas wie jednak, że problemy z sercem mogą objawiać się na skórze.

Objawy chorób serca tworzą bardzo szeroką i zróżnicowaną grupę. Niewiele osób wie, że problemy kardiologiczne można odkryć, dokładnie obserwując swoją skórę. Dostarcza nam ona bowiem wiele wskazówek na temat tego niezwykle ważnego dla zdrowia i życia człowieka narządu.

Z pozoru błahe objawy, które wymagają natychmiastowej reakcji. Nigdy ich nie lekceważcieZ pozoru błahe objawy, które wymagają natychmiastowej reakcji. Nigdy ich nie lekceważcieCzytaj dalej

Objawy chorób serca widoczne na skórze. Lepiej ich nie lekceważyć

Serce jest bez wątpienia jednym z najważniejszych narządów w organizmie człowieka. Nigdy nie odpoczywa, stale pompując krew w nasze żyły. Zważywszy na jego kluczową rolę dla naszego funkcjonowanie, troska o serce powinna być dla nas priorytetem. Ważne aby wiedzieć, po czym można rozpoznać, że dzieje się z nim coś złego. Okazuje się, że cennych wskazówek może dostarczyć nam nasza skóra.

Jeżeli zauważymy u siebie fioletowo-niebieskie przebarwienia na skórze, wargach i języku, zwane również sinicą, istnieje duże prawdopodobieństwo, że cierpimy na chorobę sercowo-naczyniową. Sinica powstaje bowiem w wyniku zmniejszenia nasycenia tlenem krwi, która jest następstwem chorób, takich jak niewydolność komór, zatory tętnicze czy zakrzepica. Może także świadczyć o ubytkach w przegrodzie międzykomorowej lub przedsionkowej.

Jak podaje portal medonet.pl, o problemach z układem krążenia ostrzegać mogą nas również tak zwane pajączki, czyli rozszerzone żyłki o średnicy poniżej 1mm. Często występują w towarzystwie żylaków. Zazwyczaj wskazują na przewlekłą niewydolność żylną. Naszą uwagę powinny zwrócić również zmiany rumieniowe, które mogą nasilać się w wyniku wysiłku fizycznego oraz spożywania alkoholu.

O problemach z sercem świadczyć mogą także małe linijne wybroczyny, które występują zwykle na kończynach, błonach śluzowych oraz pod paznokciami. Mogą wskazywać na infekcyjne zapalenie wsierdzia. O tym schorzeniu ostrzegać mogą nas również charakterystyczne fioletowe guzki, które pojawiają się na opuszkach palców.

Z kolei zaczerwienienie skóry może być symptomem niedomykalności zastawki aorty, a ciemnoczerwone zabarwienie twarzy, rąk, stóp i małżowin usznych tworzą zestaw objawów, który może świadczyć o siniczych wadach serca.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. Sypią się wysokie kary za tzw. opłaty covidowe. Sprytni przedsiębiorcy się doigrali

W przypadku zauważenia u siebie któregokolwiek z wymienionych powyżej symptomów należy skonsultować się z lekarzem specjalizującym się w kardiologii. Serce jest kluczowe dla naszego funkcjonowania i powinniśmy zadbać o to, aby biło jak najdłużej dla nas oraz naszych bliskich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent zapowiedział ważną zmianę. Za chwilę ruszy procedura. Chodzi o konstytucję
  2. Tysiące emerytów nie odzyska pieniędzy. Właśnie zapadła druzgocąca decyzja
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Wybaczyła mu rzekomą zdradę? Reprezentant Polski i piękna modelka znów są razem

Następny artykuł