objawy miażdżycy
pixabay.com/Myriams-Fotos
Autor Natalia Niewczas - 25 Września 2020

Pierwsze objawy miażdżycy. Niestety wiele osób je ignoruje, co bywa opłakane w skutkach

Objawy to sygnały alarmowe, na które zawsze warto zwrócić szczególną uwagę. W przypadku miażdżycy symptomy postępującej choroby niezwykle łatwo jednak przeoczyć. Dla własnego bezpieczeństwa dobrze je znać.

Objawy miażdżycy pojawiają się stosunkowo wcześnie - to bardzo dobra wiadomość. Dzięki szybkiej reakcji pacjenta dalszy rozwój choroby można bowiem zahamować, a co za tym idzie, uniknąć jej poważnych, długofalowych skutków. By nie przeoczyć wczesnych objawów miażdżycy, należy uważnie obserwować swoje ciało. O istnieniu zdrowotnego problemu niekiedy świadczy bowiem nawet pozornie niewinny brak kondycji.

Zapadła ważna decyzja Ministerstwa Zdrowia. Nowe obostrzenia już od przyszłego tygodniaZapadła ważna decyzja Ministerstwa Zdrowia. Nowe obostrzenia już od przyszłego tygodniaCzytaj dalej

Pierwsze objawy miażdżycy

Jeden z pierwszych objawów rozwijającej się w ciele miażdżycy stanowi niezwykle łatwy do zbagatelizowania pozorny brak kondycji. Tymczasem problem z wejściem po schodach może mieć swoje źródło nie w braku ćwiczeń fizycznych, a właśnie w zachodzących w ciele, niebezpiecznych zmianach o charakterze miażdżycowym.

Jak podaje portal poradnikzdrowie.pl, to, co wielu pacjentów wytłumaczy zwykłym zmęczeniem lub przepracowaniem, w rzeczywistości może wskazywać na miażdżycę. Mowa o widocznym spadku koncentracji chorego lub występowaniu problemów z pamięcią. Oba symptomy w niektórych przypadkach oznaczają odkładanie się blaszek miażdżycowych w tętnicach.

Problemy występujące w obrębie mięśni także mogą wskazywać na rozwój niebezpiecznej dla zdrowia miażdżycy. Do wczesnych objawów tej choroby zaliczamy bowiem ból łydek, będący wynikiem nawet nieszczególnie intensywnego spaceru lub innej aktywności fizycznej. Objaw ten stanowi ważną medyczną wskazówkę nie tylko w przypadku samej miażdżycy, ale i innych nieprawidłowości postępujących w naczyniach krwionośnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważny wypadek aktora z "Na Wspólnej". Jest w szpitalu, konieczna będzie skomplikowana operacja
2.Kolejne województwo zakaże palenia w kominku. Szykuje się trudna zima
3.Nawet 90% przyczyn raka żołądka dotyczy stylu życia. Czego unikać, aby uchronić się przed tą straszną chorobą?

Zaawansowana miażdżyca natomiast manifestuje swą niszczycielską obecność w organizmie przede wszystkim za pomocą tak zwanego “bólu wieńcowego”, czyli dotkliwego bólu zlokalizowanego w klatce piersiowej. Warto przypomnieć, że tylko specjalistyczne badania lekarskie (w przypadku miażdżycy badanie ultrasonograficzne lub morfologiczne) są w stanie potwierdzić bądź wykluczyć występowanie miażdżycy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, niebawem Polska może wydać ENA. Nie ma ani chwili do stracenia
  2. Playstation 5: Rozebrał nowego pada DualSense na części i wrzucił zdjęcia do sieci. Nie uwierzysz, jak sprzęt wygląda od środka
  3. Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortu
  4. Zniesienie celibatu dla księży. Jesteście za?
  5. Jak w Polsce leczy się COVID-19? Lekarz klinicysta wyznał całą prawdę
  6. Są w każdym Lidlu i Biedronce. Uważajcie, eksperci biją na alarm, ważne ostrzeżenie

<>

Następny artykuł