objawy COVID-19
pixabay.com/saniusman89
Autor Natalia Niewczas - 25 Października 2020

Nietypowe objawy koronawirusa. Każdy powinien je znać

W czasach pandemii objawy, które mogą świadczyć o zakażeniu koronawirusem, potrafi wyrecytować z pamięci niemal każdy. Powszechnie wiadomo bowiem, że szczególnie niepokoić powinno wystąpienie gorączki, duszności czy uporczywego kaszlu. Medycyna wciąż nie zbadała jednak wszystkich tajemnic nowego wirusa SARS-CoV-2 - niektóre towarzyszące zakażeniu symptomy są znacznie mniej oczywiste.

Czasami nawet te niepozorne objawy mogą towarzyszyć poważnemu problemowi zdrowotnemu. Sprawy mają się nie inaczej w przypadku zakażenia koronawirusem. Wiadomo już, że utrata węchu i smaku może świadczyć o zakażeniu, równie dobrze na COVID-19 mogą wskazywać jednak infekcje jamy ustnej.

Nowy objaw koronawirusa. Dotyczy oczuNowy objaw koronawirusa. Dotyczy oczuCzytaj dalej

Nietypowe objawy COVID-19

Badania nad COVID-19 trwają, naukowcy wciąż informują o nowych, potencjalnych objawach zakażenia niebezpiecznym patogenem. Jakiś czas temu do mediów dotarły wieści o tym, że u chorych na COVID-19 mogą występować infekcje jamy ustnej, w tym owrzodzenie języka. Na tym lista się nie kończy.

Jak podaje portal popularne.pl, według najnowszych ustaleń naukowców w niektórych przypadkach zakażenie koronawirusem odbija się na zachowaniu pacjenta. Niespotykane dotąd zmiany w osobistych odczuciach mogą być bowiem objawem choroby COVID-19.

Do wyżej wspomnianych objawów zaliczymy takie zauważalne zmiany jak wyraźna drażliwość pacjenta, poczucie dezorientacji czy niepokój. O zakażeniu koronawirusem mogą poinformować również stany depresyjne czy zaburzenia snu.

Inny nietypowy objaw COVID-19 stanowią nieprawidłowości funkcjonowania układu nerwowego. Pacjenci zakażeni wirusem SARS-CoV-2 są narażeni na takie powikłania jak udar czy zapalenie mózgu.

Objawy mogące świadczyć o infekcji to również zapalenie spojówek i wysypki skórne, które z wyglądu przypominają zmiany towarzyszące ospie. Chorzy doświadczają także nudności, wymiotów, dreszczy i zawrotów głowy.

Dzisiaj grzeje: 1.WHO ostrzega. "Świat znalazł się w krytycznym punkcie"
2.Będą kary dla wszystkich, Sejm przyjął nowe prawo. Wysokie grzywny za konkretne przewinienia w czasie epidemii
3. Na jej pępku pojawił się guzek. Nie miała pojęcia, że jest to objaw niebezpiecznej choroby

Weszli do szkoły i otworzyli ogień. Nie żyje przynajmniej ósemka dzieciWeszli do szkoły i otworzyli ogień. Nie żyje przynajmniej ósemka dzieciCzytaj dalej

U osób z ciężkim przebiegiem choroby COVID-19 obserwuje się takie objawy jak duszności, brak apetytu bądź dokuczliwy ucisk w klatce piersiowej. Najnowsze badania naukowców wykazały, że zakażenie koronawirusem może dodatkowo wpływać na płodność mężczyzn.

Warto przypomnieć, że niedawno polscy lekarze zwrócili się do rodaków z gorącym apelem, co ma związek z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju. Medycy prosili o to, by pod żadnym pozorem nie bagatelizować objawów infekcji - jest to kluczowe właśnie teraz, w obliczu walki z koronawirusem.

W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek niepokojących symptomów należy zgłosić się do lekarza. Tylko specjalista będzie bowiem w stanie potwierdzić zakażenie koronawirusem lub rozpoznać inny, wywołujący objawy zdrowotny problem.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej ostrzega. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej ostrzega. "Wydolność służby zdrowia już się skończyła"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy przygotowują się na drugą falę. Dwa produkty znikają w ekspresowym tempie
  2. W stronę Ziemi leci ogromna asteroida. Jej prędkość jest porażająca, uderzenie miałoby katastrofalne skutki
  3. Wstydliwy problem, który może dotyczyć prawie połowy Polaków. Na szczęście istnieją proste sposoby na to, by się z nim uporać
  4. Ogromny protest przeciwko obostrzeniom w Warszawie. Uczestnicy otoczeni przez policję, użyto gazu
  5. Andrzej Duda publicznie przeprasza. Prezydent opublikował w sieci film ze szczerym wyznaniem
  6. Oficjalnie: wprowadzają lockdown. Jest już potwierdzenie, wiadomość z zagranicy zaskakuje
  7. Zdjęcia czołgów na ulicach obiegły internet. Uwaga, nie mają nic wspólnego z protestami i koronawirusem

Następny artykuł