Przez lata ignorowała swoje objawy. Teraz walczy o życie

Objawy: nie lekceważ ich
pixabay_sasint
Autor Damian Witoń26.02.2020

Objawy pewnych chorób mogą być łudząco podobne do tych, które dają inne dolegliwości. Nie należy zatem samodzielnie stawiać sobie diagnozy oraz lekceważyć jakichkolwiek, podejrzanych symptomów. Czym grozi takie zachowanie, pokazuje historia pewnej 35-latki.

Objawy świadczące o tym, że z naszym zdrowiem dzieje się coś niedobrego, nigdy nie powinny być lekceważone. Złym pomysłem jest również samodzielne stawianie sobie diagnozy, ponieważ wymaga ona specjalistycznej wiedzy i doświadczenia i bardzo łatwo popełnić błąd, który może wiele kosztować. Boleśnie przekonała się o tym pewna 35-latka.

Zasady posiadania zdrowego serca. Warto się ich trzymaćZasady posiadania zdrowego serca. Warto się ich trzymaćCzytaj dalej

Objawy wskazujące na zły stan naszego zdrowia nigdy nie powinny być bagatelizowane

35-letnia Carly Masic zaobserwowała pewnego razu, że w jej stolcu znajduje się krew. Początkowo nie przejmowała się tym całkowicie jednakże, kiedy objaw powtarzał się kilka razy, kobieta samodzielnie postawiła sobie diagnozę. Winne według niej miały być hemoroidy. Wraz z upływem czasu jej stan się pogarszał. Carly w końcu wybrała się do lekarza, który słusznie podejrzewał, że cierpi na coś znacznie bardziej groźnego niż hemoroidy. Zlecił więc wykonanie kolonoskopii. 35-latka uważała jednak, że z badaniem nie należy się spieszyć. Wybrała się na nie dopiero po upływie kilku lat.

Po tym okresie choroba, która rozwijała się w jej organizmie była już w zaawansowana. U Carly wykryto raka jelita grubego w czwartym stadium rozwoju. Było to dla niej ogromnym szokiem.

-Nigdy nie sądziłam, że może się to przytrafić właśnie mi – przyznała 35-latka

Dzisiaj grzeje: 1. 7-letni Jaś walczy z guzem mózgu. Chłopiec potrzebuje pilnej pomocy

2. Niedługo po śmierci Antek Królikowski pokazał zdjęcie ojca. Ciężko opanować łzy

Kolejne badania dostarczyły kolejnych powodów do strachu. Nowotwór zdążył przerzucić się na inne organy. Zaatakował płuca i wątrobę. Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, matka trójki dzieci została poddana kilku seriom chemioterapii i resekcji jelita grubego. Pomimo ciężkiego stanu Carly jest dobrej myśli i ma nadzieję, że uda się jej wyzdrowieć. Historię kobiety rozpowszechniła jej przyjaciółka, która chce, aby stała się ona przestrogą dla innych osób, które lekceważą objawy swoich niezidentyfikowanych dolegliwości. Dołączamy się do jej apelu. Profilaktyka jest bowiem bardzo ważna w leczeniu wielu chorób, które wykryte odpowiednio wcześnie mogą być skutecznie leczone. Jeżeli z naszym organizmem dzieje się coś podejrzanego to powinniśmy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Makłowicz jest zdruzgotany. Nagle nadeszła smutna wiadomość
  2. Ilona Ostrowska żegna Pawła Królikowskiego. Opublikowała wiadomość, którą jej wysłał
  3. Ciężka choroba bakteryjna, która nieleczona może prowadzić do niebezpiecznych powikłań. Lepiej jej nie lekceważyć
  4. Mięso skażone niebezpieczną bakterią. Lepiej natychmiast się go pozbądź
  5. Babciny sposób na przeziębienie. Pomaga też oczyścić naczynia krwionośne
  6. Małżeństwo może zyskać nawet 106 tysięcy. Wystarczy tylko w sprytny sposób wypełnić deklarację

Następny artykuł