pierwsze objawy cukrzycy
fot. https://pixabay.com/ TesaPhotography
Autor Natalia Niewczas - 26 Lipca 2020

Szybko się przebadaj, jeśli widzisz u siebie 5 konkretnych objawów. Mogą zwiastować cukrzycę

Objawy utrzymujące się przez dłuższy czas lub te, które wyraźnie się nasilają, zawsze powinny zostać skonsultowane z lekarzem. Ich wystąpienie może sygnalizować obecność poważnego problemu, z jakim boryka się nasze ciało. Ignorowanie objawów to błąd. W przypadku wielu chorób to właśnie odpowiednio wcześnie podjęte leczenie daje największe szanse na uniknięcie groźnych powikłań.

Objawy cukrzycy łatwo zlekceważyć. Mogące sygnalizować chorobę ciągłe uczucie zmęczenia automatycznie przypisujemy natłokiem obowiązków i intensywnemu trybowi życia. Niestety wielu dotkniętych cukrzycą pacjentów nawet nie zdaje sobie sprawy z obecności choroby - jednym z powodów tej sytuacji z pewnością jest ignorowanie występujących w obrębie ciała symptomów.

W ogródku lub na spacerze możesz natknąć się na W ogródku lub na spacerze możesz natknąć się na "dzwony umarłych". Uważaj, są szalenie niebezpieczneCzytaj dalej

Wczesne objawy cukrzycy

Zwrócenie uwagi na pierwsze objawy cukrzycy może uchronić pacjenta przed negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi, jakie niesie ze sobą nieleczona cukrzyca. Chociaż cukrzycy nie da się wyleczyć, właściwa terapia pozwala kontrolować chorobę i redukować ryzyko wystąpienia groźnych dla zdrowia powikłań.

Jak podaje portal medistore.com.pl, cukrzyca to choroba metaboliczna. Głównie kojarzy się ją z nieprawidłowym poziomem cukru we krwi, lecz w istocie zaburzony poziom glukozy we krwi pacjenta także jest objawem choroby. Sedno problemu stanowi nieprawidłowe funkcjonowanie trzustki, gdzie dochodzi do zaburzeń wydzielania insuliny. Rozpoznawane są różne typy cukrzycy. Do najczęściej występującego z nich należy cukrzyca typu II, określana także jako cukrzyca insulinoniezależna. To właśnie cukrzycę typu II możemy nabyć między innymi poprzez stosowanie niewłaściwej, wysokotłuszczowej diety. Drugim najczęściej diagnozowanym typem jest cukrzyca insulinozależna (cukrzyca typu I).

Dzisiaj grzeje: 1. Dzień po pogrzebie usłyszeli dźwięki dochodzące z trumny. Gdy ją otworzyli, ich oczom ukazał się wstrząsający widok
2. Szumowski zapowiada możliwy powrót maseczek. Zdradził nawet, kiedy będziemy musieli je ponownie założyć
3. 500 plus nie jako gotówka, ale jako bon? Szefowa ZUS: pracujemy nad różnymi rozwiązaniami

Choć cukrzycę ostatecznie potwierdzą tylko specjalistyczne badania lekarskie, warto zwracać uwagę na mogące sygnalizować jej obecność wczesne objawy. Należy do nich między innymi zwiększone pragnienie i wzmożony apetyt. Łatwo połączyć te dwa symptomy z następnym, mogącym sygnalizować obecność cukrzycy - zmęczeniem. Do kolejnych, pierwszych objawów cukrzycy zaliczamy także częste oddawanie moczu i utratę masy ciała. Jeżeli nagły spadek wagi nie został poprzedzony wzmożoną aktywnością fizyczną lub stosowaniem diety, należy niezwłocznie zasięgnąć opinii specjalisty.

Czujność pacjenta, a w tym jego szybka reakcja na wystąpienie objawów, ma w przypadku cukrzycy ogromne znaczenie. Nieleczona cukrzyca ma bowiem destrukcyjny wpływ na organizm i tylko szybkie podjęcie właściwego leczenia jest w stanie zredukować związane z nimi zagrożenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka radość w domu Lewandowskich. Robert nie posiada się ze szczęścia, ogromne gratulacje
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Magdalena Ogórek wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Właśnie pojawiło się w sieci;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Oświadczył się plastikowej lalce, niedługo będzie ślub. Wspólne zdjęcia wbijają w fotel

Następny artykuł